Achtung!


ACHTUNG!!!

Jei esi tikras buriuotojas, o ne kokia nors moraliai paklydusi goskomsportlssrinė kekšė, tai jau turi žinoti, kad rugsėjo mėnesio 7 diena yra Lietuvoje didi nacionalinė šventė – Buriuotojų diena!

Tad kasmetinę tradiciją dera palaikyti visose laivėse ir šventę švęsti visiems Lietuvos buriuotojams, prijaučiantiems ir pro šalį netgi einantiems, idant burėse vėjo triskart nepristigtų ir po falškyliu būtų ne mažiau vieno sieksnio ir vienos pėdos vandens beigi dugnas kriauklėmis neapliptų ir žolėmis neapželtų.

Todėl nežinau kaip kituose Lietuvos teritoriniuose ir vidaus vandenyse bei atvirose jūrose, o Lietuvos buriavimo sostinėje Kauno mariose planas yra toks:

1845 vietos laiku (tai yra +2 val. nuo UTC) Neptūno (antros Kauno marių) įlankos prieigose susirenka visi su laivėmis (kas neturi – ateina tep sau ir būna priimamas), o 1900 pradedamas eskadrinis jachtų plaukimas ir vainiko nuleidimas skirtas pagerbti Anapilin išėjusius buriuotojus.

1. Pageidautina turėti kiekviename laive po žiburį burėms apšviesti.

2. Plaukti kilvateriu nestraksint į šonus ir neatsiliekant nuo kolegų.

3. Plaukimo planas jachtų vadams arba jų įgaliotiems laivavedžiams:

Tikrojo Kauno jachtklubo (nepainioti su tokį pavadinimą nuprichvatizavusiu UAB) atsakymai į esminius šio vyksmo klausimus:

Ką darysim?

− Ogi tiesiog gražiai vorele (ir visaip kitaip) plauksim.

O kas neplauks?

− Galės pasižiūrėti nuo Pažaislio šlaitų.

Kaip viskas vyks?

− Jei turi burlaivį − registruokis. Plaukimo parade instrukciją gausi tą pačią dieną.

O jei neturi burlaivio?

– Ateik, pasiprašyk, ir būsi priimtas.

O ką daryti visiems kitiems?

− Pavydėti, kad nematys gražaus vaizdo gyvai.

O jei lis?

– Paradas bus!

O jei nebus vėjo?

– Bus ne tik vaizdas, bet ir garsas.

* * *

Jei kur kitur dar kas ką nors panašaus ta proga organizuoja, duokite žinoti – papildysiu.

PLATINAM!!!!!11

Ahoy!

  • PAPILDYMAS IŠVAKARĖSE 2017-09-06 paryčiui:

Prie iniciatyvos prisidėjo klaipėdiečiai PaPa neformalus buriuotojų klubas (šiaip realiai Klaipėdoje dvi marinos ir nei vieno jachtklubo). Šaunuoliai!

Vilniaus jachtklubas Trakuose stoiškai ignoruoja jau kelias gautas žinutes – stebiuosi, kaip dar vėl neužblokavo manęs FB.

Vilkaviškio “Škvalas“ kol kas nekruta, bet gal per vėlai pakrutinti? Po to kaip dės škvalą mozūriškų laivių po akvatoriją! Marijampolė, ko gero, ten savaip sava.

Dar yra kažkokie buriavime yra nežinomi gezai iš Šeulia ir bachūrai iš PanėvĖžio, bet niekas jų nekrutino, kiek suprantu, o Plateliai, Rėkyva, Dusia, Drūkštas, Biržai, Marijampolė ir Elektrėnai savaime nesiburiuoja.

Mingė iš esmės yra Kaunas (pačiame kaime 4 gyventojai ir nei vienas jų buriuotojas, o abu jachklubo vadai atvažiuoja kas iš Kintų, kas iš nežinau kur dar), tad jų jachtsmenai, įtariu, darbo dieną po darbo iki savo laivių patingės (vos neparašiau pamingės) nuvažiuoti – nebent ką nors Olandas suorganizuotų su jais (pakrutinau).

Be abejo, bonzai svarbu juk – LBS iš pradžių nudžiugo klaipėdiečių iniciatyva, po to apsižiūrėjo, kad tai Kaunas, rupke, ir dar aš, tai dabar boikotuoja (žinutės jiems nusiųstos tiek nuo manęs, tiek nuo Audriaus). Turint omeny, kad užtruko net puspenktų metų patvirtinti darbo grupės pasiūlymus dėl diplomavimo LBS prezidento įsakymu (kas yra tik projektas, tad neįsigaliojo juridiškai net), tai panašiai tiek užtruks šiems bonzoms, kol dašus, kad buriuotojai savo dieną mini. Darbo grupėje pasiūlymus aš irgi teikiau, tai juokinga, jei ir vėl dėl manęs būtų (nes paaiškinimo, kodėl truko taip ilgai, nesu gavęs, nors ir klausiau)

Tai va tiek jums ir reikia žinoti apie lietuvišką buriavimą.

Kaunas yra ne veltui Lietuvos buriavimo sostinė, ir Lietuvos jachtklubas (seniau už lenkišką Trakuose 1924 metais, kas netrukdo vilniečiams skiesti, kad jie seniausias jachtklubas Lietuvoje, aha) buvo ten įsteigtas 1921 metais irgi, panašu, neatsitiktinai (Klaipėda prijungta tik 1923 metais, o Klaipėdos lietuviškasis jachklubas kaip Lietuvos jachtklubo filialas įsteigtas tik 1929m. vasario 13d.).

Tai iki ketvirtadienio dar para laiko – gal įvyks kokie pasikeitimai į gerą. Nors žada lietų – ir tai bus testas, kiek lietuvių buriuotojai tikri, ir kiek šaipytis iš “angliško buriavimo“ turi teisės.

(bus dar papildyta?)

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.