Apie

Ahoy!

Šis mano tinklaraštis rašomas vis su pertrūkiais, nes be to, kad gyvenimas karts nuo karto kresteli, tai pripuolamai, būna, daugiau dėmesio paskiriu kitiems savo projektams ir tinklaraščiams (kaip antai – Punkonomics, Seiikan ar Neskaitau). Kaip bebūtų, širdies gilumoje vis tiek liksiu nebeišgydomas burių ir jūros romantikas.

Per šimtmečius Lietuva, irgi taip lyg mano tinklaraštis, tai atsikurdama nors ir ne iki būtos “nuo jūros iki jūros“, tai vis ne savo dėka “prapuldama“ iš viešosios erdvės, jau įbrido į jūrą, ir su Klaipėdos uostu bei Karinėmis Jūrų Pajėgomis ir nebe vienu civilių laivu bei laiveliu pagaliau save gali vadinti jūrų valstybe, kuri netgi ir Jūros šventę švenčia, ir vis plačiau minima nacionalinė Buriuotojo diena, ir dar tie buriuotojai Lietuvos vardą garsina savo laivių žygiais per vandenynus ir aplink pasaulį bei rungdamiesi ir nugalėdami tarptautinėse regatose.

Ir nors tautiečio kraujas sūrus tarsi jūra, bet tas virsmas į lietuvių, kaip jūrinės tautos, būseną, manau, iki galo dar nebaigtas, ir dar šio bei to trūksta. Dar tūlam pėda dirbamos žemės ar žaliuojančio miško ošimas širdelę šildo labiau už nenuvaldomą poreikį būti užsuptam bangos ar pamatyti, kas ten už horizonto, kur susilieja dangus su vandenynu.

Tad šio tinklaraščio nuo pat pradžių suformuluota kukli misija išlieka ir toliau nepakitusi – jūrinės tautos link.

Veiklos tame tikrai užteks visiems!

Kadangi autoriui nelabai įdomios regatos, tai čia ir nėra daug rašoma apie sportinį buriavimą, kaip ir profesine veikla jis niekaip nėra susietas su jūra, todėl visiškai nekonkuruoja su tomis temomis rašančiais autoriais ir jų leidiniais (kuriuos patyliukais paskaito, be abejo). Kol neturiu nuosavos laivės ir joje neplūduriuoju kur nors kitoje gaublio pusėje, tai čia nerasite ir anksčiau Sodros nustatyto termino į pensiją išėjusiojo valkatos kruizerio dienoraščio. Kol kas.

O įrašų temas jūs nesunkiai galite atsirūšiuoti pagal savo poreikius per jų kategorijas iškart po meniu kairėje pusėje.

Jei norėsite paremti, tą galite padaryti per PayPal čia.

Mane rasti galite per Facebook. Kartais vietoje raidžių įmetu paveiksliukų į Instagram.

Norintys susisiekti asmeniškai per el.p., tą irgi gali padaryti: info eta skipper taškas lt.

Ačiū, kad skaitote, dalinatės ir komentuojate!

Autorius Buriuotojų dienoje suokalbininko Audriaus laivėje Kauno mariose – foto © Gintautas Mauricas.