Dulkes nupūtus


Atsiprašau visų tų, kurie vis laukė čia naujų įrašų, ir ačiū tiems kantriausiems, kurie atspardėte man sėdimąją už tą mano užsisėdėjimą ir šio tinklaraščio nerašymą.

Pirmiausia, aišku, Kauno marių garbės komodorui Audriui (kas pavydite mano šito jam ir dar jam nežinant suteikto dabar titulo – kreipkitės, jums irgi kokį nors sugalvosiu), kuris paskambino neapsikentęs dar prieš Kalėdas ir atrašė rūkytų sprandinių, kad visai apsileidau, ir kiek čia dar galima laukti? Gavau, žodžiu, kobiniu per strėnas ir visas toks susisarmatyjęs nuskuodžiau į tradicinį MBA, nes kiek anksčiau vykęs LBS renginys nepatraukė manęs ateiti netgi savo “visai taip nekonkurencine“ kaina.

Kas nežinote, tai MBA, jei taip antra, tai tokie nenuoramos Bitlo (d.ž.k. Darius Gerasimavičius) sugalvoti metų buriuotojo apdovanojimai, apjungę jo tarpsezoninių buriuotojiškų pokalbių ir buriuotojiškos metų šventės formatą į vieną po jo kuruojamo žurnalo Vėjo!3 globa. Vienu metu MBA atstovavo ir LBSą, bet jau kelinti metai jų keliai išsiskyrė kaip laivai vandenyne, ir į Mielą Bitlo Alkoholizmą buriuotojai renkasi neformaliais tikslais su formaliu alibi prieš savo antrąsias puses. Juolab, kad tradicinis šeštadieninis tostas karališkame laivyne taip ir skamba: už žmonas ir mylimąsias [ir kad jos niekad nesusitiktų!] (to wives and sweethearts [may they never meet]

Nuotrauka iš pernykščio MBA – šiemet rėmėjų sienelė buvo elektroninė, tad fotografuotis galėjai tik scenoje (jei buvai nominuotas)

Trečia, ko gero, buvo šįryt, kuomet paštininkė prikėlė iš toksiško (po kartvelų iš Kachetijos amber vyno iš kvervi ąsočių nesuderinamumo su prancūzų brie sūriu, žiūrint vakar ukrainiečių animaciją piratiškos “Lobių salos“ motyvais) snaudulio, atnešdama dovaną nuo Algimanto Nako iš Kauno – knygą “Prezidentas Smetona. Apie Lietuvos karo laivą ir jo įgulą“. Bei įdėtą jo laiškelį, linkintį sėkmės ugdant jūrinę visuomenę.

Šis palinkėjimas ir pramušė galutinai, prisipažinsiu, ką supratau, tik nebuvau apsisprendęs dėl formos ir formato, dar MBA, pabendravęs su vis dar kolega mane laikančiais buriuotojais, o nuo kai kurių ir gavęs aukščiau minėtų priekaištų dėl aplaidumo bendram marinistinės valstybės ir jūrinės tautos per buriavimą ugdymo reikalui (va kaip tinklaraščio misiją suformulavom!).

Nes tam juk savo šį marinistinį tinklaraštį ir sukūriau dar 2002 metais: iš pradžių kaip Nauticalis (livejournal.com platformą keitė wordpress.com), kuo dar pamena ir MBA sutikti tikri buriuotojai, o vėliau daugumai žinomesnį ir net škiperio pravardę man pelnusį – skipper.lt (kurį sugraužė nepataisomai virusai, po ko serverio administratorius pasiūlė perkelti tai, kas pavyko atkurti ir išsaugoti, atgal į šią blogofermą, todėl archyvinuose įrašuose gali nerodyti nuotraukų, kurias iš naujo reikia sukelti rankiniu būdu).

Ir net vienu metu sumąsčiau visus savo kitus tinklaraščius sumesti į šį, kad taptų mano asmenraščiu, po ko ne tik nepadaugėjo skaitytojų iš kitų mano temų, bet netgi visokie karatistai, jachtsmenai ir ekonomistai išsilakstė kas sau vieni nuo kitų, o man teko pačiam palikti šį tinklaraštį ramybėje ir eiti mišku voveraičių gasdinti, pastaruoju metu rašius aktyviai tik kas savaitę tradiciškai į Punkonomics.

Tas apjungimas ir buvo didelė mano klaida, nes atblusinėti, pravalant dabar nuo nereikalingo balasto čia, didesnės motyvacijos prie numatomų didelių laiko sąnaudų, prisipažinsiu, nebuvo nei Londone kiurksint naktimis, nei sugrįžus (o ypač po pamokų, nes mokinukai iščiulpia smegenis be palauk).

Tačiau dabar nusprendžiau tą vis tik padaryti.

Ir rašysiu – gal kas savaitę nepažadu, bet kartą į dvi, tikiuosi, gausis. Nes temų turiu – jų visada buvo, net kai neturėjau galimybės buriuoti (o ir dabar esu tik retas svečias, jei pakviečia kas į savo laivę). Tiesiog reiks pasikrapštyti prie padoresnio vaizdo atkūrimo (ir dabar dizainas jau atnaujintas, jei pastebėjote).

Suprantu, kad šiais laikais “niekas neskaito“, bet man tai nei motais – kad ir anksčiau juk skaitė tik tie, kas dar vaikystėje išmoko knygas skaityti. Skaitymas savo malonumui gi ir taip yra išvis tik aristokratiškas užsiėmimas, kuo paprastai laikomas ir jachtingas, tai tikrų jachtsmenų tarpe, manau, aristokratų skaitymui ir lietuvių tarpe atsiras. Gal tik šįkart sugalvosiu dėti daugiau nuotraukų ir video klipų bei filmukų, nes šiuolaikinės technologijos tą leidžia daryti ir telefonu.

Visiškai į video formatą pereiti neketinu – aš buvau, esu ir liksiu, matyt, raidės, o ne paveiksliuko žmogus, kai podcast formatui didesnio poreikio irgi nematau. Nebent jūs motyvuotai (geriausiai motyvuojama per pinigines perlaidas, ar ne?) priprašytumėte, aišku, ir suprasčiau, kad tikrai tam yra būtinybė, o ne užgaida.

Jei turėčiau operatorių bei video montuotoją, tai būtų irgi kita šneka – turiu netgi idėją (deja, imlią laikui ir finansinėms sąnaudoms, nes kelionės irgi kainuoja) Salacgryvos mūšiui (ir ne tik šiam) įamžinti, ir tą galiu padaryti tiek lietuvių kalba, tiek ir angliškai mūsų šalies istorijos populiarinimui užsienyje.

Tinklaraščio misija ir idėja išlieka nepakitusi – Lietuvos marinistinės valstybės ir lietuvių, kaip jūrinės tautos, ugdymas per buriuotojiškas bei marinistines tradicijas ir jūrinę kultūrą bei istoriją. Kaip ir anksčiau, taip ir dabar aš nesitikiu toje veikloje ypatingos asmeninės naudos – man smagu, jei jums smagu, o man ir taip smagu rašyti, jei tik jums smagu skaityti bei diskutuoti. Jei norėsite paremti finansiškai per PayPal – visada prašom čia. Šiuo metu jokios informacijos ar medžiagos per Patreon pardavinėti irgi nesu numatęs, jei paklausite.

Aš tad einu dirbti prie šio tinklraščio atnaujinimo, o jūs skaitykite vardan tos, ir tebūna bent septynios pėdos po jūsų kyliu!

Ahoy!

Komentarų: 7

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.