Pas Bitlą – tik pozityvas!


Kaip įprastai, ketvirtadienį įvyko buriuotojų mišios (šie tai kaip ne visas svietas – daro ketvirtadieniais klebonėlio Bitlo dėka). Šįkart atlaiduose pamokslą sakė Jo Eminencija burvedžių monsinjoras (čia kai iš vyskupų kolegijos išmeta arba esi nevertas konklavoje sėdėti, anot mane krikštinusiojo a.a. monsinjoro Vasiliausko) Artūras Dovydėnas – vienas iš penkių mano buriavimo mokytojų (ir vienas iš dviejų svarbiausiųjų, tai dabar spėliokite, kas antrasis).

Šios vakaronės pas Bitlą (na, vaikštom kaip į mišias, tai taip ir pavadinau) tema buvo apie buriavimą, svajones ir planus. Iki planų šiems metams, iškart pasakysiu, taip ir nepriėjom (tai jau aš, kaip kalnas pas Mahometą, asmeniškai priėjau ir pasiteiravau).

Pradžioje pagalvojau, kad nuo vadybos ir lyderystės (kas naudinga laivų vadams ir burvedžiams), tai tuoj prieisim prie koučingo. Pakeliui sužinojau, kokiais trimis atvejais rausta vyras: pirmąkart – kai nesigauna antrąkart, antrąkart – kai nesigauna pirmąkart, o trečiąkart – kai gauna už tai pinigus. Gyvenimo išmintis, o Prostamol Uno gi irgi ne panacėja (nors pirmais dviem atvejais gal padėtų Viagra?).

Dar buvo įdomu sužinoti, kad vaikystėje Artūras buvo vis tik irklakojis iki vėjagalvių atėjo, o pakeliui jis dar ir langą padaužė name prie senosios kibininės… Chuliganas – ne kitaip!

Nors man jis visada boksininką primena, nes panašus į Lietuvos pirmąjį (kas pasakė krepšinis???) olimpinį čempioną a.a. Daną Pozniaką (na, ne tiek baisus, kad kaip Dano atveju priešininkas į finalinę kovą Mechike neprisistatė, iškart atiduodamas mūsiškiui auksą – fiziniai duomenys tinkami). Tik dėl bokso nebūčiau tikras – vis tik anekdotai sako, kad boksininkams sunku dirbti programišiais skaičiavimo centruose.

Čia ne Artūro Dovydėno brolis, bet dėl langų daužymo tai nesu tikras.

Ir va apie šitus stereotipus, nuostatas bei mąstymo klišes Artūras irgi pakalbėjo. Ypač atkreipęs dėmesį, o ko siekia iš tikro, tie klišėmis manipuliuojantys? Fokusininkai – tai bala jų nematė: akis dumia lengvatikiams legaliai ir už pinigus, nes antraip eitų iš bobučių pagrabines santaupas atiminėti ne vien esemeskėmis “mama ash pakliuwau y awarije duog  bapkez“.

Nors mes kalbame, aš pastebėsiu, irgi klišėmis – taip ir užsienio kalbą mokomės frazėmis bei išsireiškimais, o ne pavieniais žodžiais (kas mokosi žodžius – tas ir neprašneka, o ir beprasmis tai užsiėmimas, nes yra žodynai bei google translate). Eločkai iš Ilfo ir Petrovo romano “12 kėdžių“ pakako žodynėlio, kurį sudarė žodžiai, suskaičiuojami ant abiejų rankų. Autoriai po to “Aukso veršyje“ nuėjo toliau: lyrinis (koks jau ten lyrinis…) herojus (liet. veikėjas) Ostapas Benderis traukinyje vėploms žurnalistams parengė tipinių aprašomųjų frazių žodynėlį reporažui apie statomą geležinkelį. Kažkodėl manau, kad tokiais žodynėliais naudojasi ir mūsų spauda – pakanka į antraštes pažvelgti.

Maža to, kai George Lucas padarė ketvirtąjį “Žvaigždžių karų“ filmą (kuris yra pirma dalis…), reakcija buvo veikiau neigiama net iš gerbėjų pusės: visi sakė, kad neįmanoma žiūrėti tos kompiuterinės grafikos, nes po 10-15 minučių (čia jie save pervertino, nes manau, kad netraukė ir 2-3) atsijungia smegenys, atsisakantys priimti ir suvokti vaizdą. Suprantama: vaizdai yra fantastiniai, bet ankstesnėse serijose, darytose lėliniu ir kostiuminiu būdu, mes suvokdavome, lygindami su savo patirtimi, kad tai yra persirengėlis arba muliažas ar maketas. Kada matai tikrovišką vaizdą, kuris neturi analogų patirtyje, bet yra nekasdienis (čia gi fantastika), tai smegenys nuvargsta ir sako: reset computer – all systems are down. Dabar jau esam pripratę prie “Avataro“ tipo čiulpinukų.

Tad ne visai apie buriavimą, bet įdomu. Kaip ir naujas man faktas – ar žinote, kuo skiriasi naminiai paukščiai nuo laukinių, ir kodėl mes prisijaukinom būtent tuos, o ne anuos?

O gi todėl, pasirodo, kad dabar jau naminiai išsiritę iš kiaušinio yra jau pūkuoti (apsirengę), o ne pliki, stovi ant savo kojų, o ne bejėgiškai tupi lizde, ir pasirengę iškart savarankiškai lesti, o ne išsižioję laukia maitinimo. Net kai skraidanti fauna žus, tai mes iš bado, manau, nemirsime ir toliau vaišinsimės KFC skrudintais sparneliais arba sultingomis kulšelėmis.

Čia ne Dano Pozniako brolis, bet langus daužė.

Tai va antroji dalis, šitaip sukus susukus ir prie bendros idėjos privedus, buvo pasakojimas apie Gold of Lithuania projektą (dalyvių iš jo ir čia buvo apstu). 315 skaidrių, tai aš gal ir nepasakosiu, juolab, kad apie tai rašyta ir aprašyta nekart.

Tiesiog gal tai buvo dar viena proga priminti, kad nereikia būti iš viršutinės buriuotojų elito lentynos ar kokiu kamėeriniu čempionu tam, jog ką nors imtum ir suorganizuotum, o juk panašių projektų nėra tiek gausu dar, kad nelauktum ko nors panašaus (jei rėmėjas pasirašys viskam, ko aš noriu – tai bus, bet nėra ko sakyti “čia buvo zeba“, kol dar merginos net nebučiavai).

Ir pritarsiu minčiai, kad galima būti ir “netikru“ buriuotoju, jei jau taip norisi kažkam iš krabų vilkų, net jei nesivartei optike ir nešlapai pasturgalio lazeryje, o jachtą tik išsinuomoji, kai buriuoti nori. Svarbu, kad to noro nepritruktų.

Skaičiai ir tendencijos LBS narių versus KBM alumni pralinksmino. Bet čia bus kita tema.

O kitą ketvirtadienį – Naglis Šulija kalbės apie hidrometeorologiją ir orų prognozavimą (gi ne visada internetas po ranka, nes kartais reikia žiūrėti ne į windows, o pro langą – tikrą). Sekite pranešimus tojana.lt (keista, kodėl ne minija.com?).

Ahoy!

Komentarų: 7

 1. Ot va kas patinka skaitinėjant Tamstos raštus(bene 1.5 metų jau), tai išsąmūs ir su nuotaika atsakymai ir komentarai !
  Klausdamas apie patirtį turėjau omeny pvz. vyrukas, nebe jaunuolis (gal vidutinio amžiaus krizė jau), kojos nekėlęs į laivą, mažesnį kaip keltas Klaipėda – Smiltynė, nusprendė kad užteks į svajonę nuo pirso spoksot. (Nuo 7m. beveik visos atostogos prabėgdavo Smiltynėje, ir motina bambėdavo, kad ne prie jūros raunuos, o tupiu ant suverstų bangolaužių ir į tokius pačius šketus kaip aš, tik kad su optikais po kanalą raižančius, žiopsau).
  O komentarus būtina viešinti, nes tokių kaip aš skaitančių yra pakankamai, gal kas susidomės, pabandys, po to žiūrėk ir nebepaleis ! ( Berods tokia yra VŠĮ “Burvedys“ koncepsija).
  Kagi belieka laukti sponsoriaus(ių) malonės !
  Sekmės!

  Patinka

  1. Tokie vyrukai, kurie vietoje odinių kelnių, motociklo ir niolikinės bukos-bukos blondinės (variantas: tatuiruota plikagalvė arba auskaruota raudonplaukė) už nugaros sau, renkasi skersvėjus, supimą iki pykinimo ir šalto vandens taškymą į veidą, yra visada pageidaujami – aš pats iš tokių. 🙂

   Ir taip, mano tikslas yra klastingas: įtraukti į buriavimo liūną naivuolius, o paskui jau jie dažniausiai nebeišsikapanoja iš ten… 😉

   Patinka

 2. Sveiki,

  Norejau paklausti – sie susibegimai buriuotojiski tai yra privati ir uzdara iniciatyva? Ar tai tiesiog viesas pasisedejimas/pabendravimas? Ar cainykai, kurie vos izenge i si pasauli, gali prisijungti dalyvau siuose renginukuose?

  Aciu uz atsakyma!

  Aivaras

  Patinka

  1. Vakaronių pas Bitlą (čia aš jas taip praminiau) idėja ir kilo pačiam Bitlui – Dariui Gerasimavičiui, “Tojana“ škiperiui iš Mingės jachtklubo “Marių burės“. Prasidėjo viskas jau praeitą žiemą, o šiemet netgi geriau įsibėgėjo. Mano tinklaraštyje yra bemaž visų aprašymai (aš nedalyvavau tik keliose, ir tai – tik pernai, nes šiemet – tai kaip katalikas į mišias!), o Bitlas skelbia naujienas tojana.lt arba savo puslapyje FB. Iš tikro, dera tik iš anksto pasitikrinti, ar bus (dažniausiai – būna), nes šiuo metu nusistovėjo, kad vyksta kavinėje “Sakwa“, Paco g. 1/2 (prie šv. Petro ir Povilo bažnyčios žiedo).

   Dalyvavimas yra visiškai laisvas, neuždaras, savanoriškas – nuo 18:30 ketvirtadieniais. Alų (kaip ir užkandą), jei norisi, tai dera pasiimti bare antrame aukšte prie įėjimo į salę ir iškart susimokėti, kad merginos po to nelakstytų. Galima pasiimti, bet niekas neverčia, įėjimas nemokamas. 🙂

   Dalyvauti gali visi: pliauskos, buratinai ir tie, kieno pasturgaliai antifūlingo nematę ir todėl kriauklėmis apaugę – svarbu, kad tik noro būtų. O artimiausią ketvirtadienį Naglis Šulija kalbės apie orų prognozavimus – tikrai turėtų būti įdomu ne tik buriuotojams, manau. 😉

   Ateikite drąsiai!

   Patinka

 3. Patikslinsiu – vyrai rausta tik 2 kartus ( dėl antro, po to jau ir pirmo karto). O vat moterys tai ir visus 4 : kai būna pirmas kartas, kai pirmą kartą “pasuka į kairę“, kai pirmą kartą gauna pinigus, ir kai pirmą kartą tenka mokėti pačiai ! ( remiantis VBS informacija ).
  Ir keli klausimai – dėl rugpjūčio Baltijos.
  1) keli planuojami etapai ;
  2) ar tai bus tik dienos plaukimas;
  3) jei sponsoriaus neatsiras, kiek kainuotų 1 įgulos nariui ( ~ );
  4) kokia reikalinga patirtis ( buriavime ) ?
  Ačiū už kantrybę atsakinėjant !

  Patinka

  1. Ten aš pranešėją citavau, o iš dainos žodžių neišmesi – solistas turi teisę į improvizacijas. 😉 O su moterim – kietai čia!… 😀

   Dabar dėl Baltijos (dedu atvirai, nes gal kam irgi bus įdomu tuo pačiu):

   1) maršrutas yra Klaipėda-Ryga-Talinas – tad šitie miestai bus tikrai. Kiti tarpiniai – dar mes patys derinsim (yra preliminarus maršrutas), bet tikrai įsuksime į tarpus pakeliui (Šventoji, spėju, nesišviečia, o latviai su estais turi daugiau uostelių: Liepoji, Ventspilis, Piarnu ir pan.).

   2) nors ir plaukti stengsimės daugiau dienomis, bet gali tekti (ypač parvarant jachtą atgal) gal parą-pusantros paburiuoti vachtomis, tačiau pastarasis variantas yra veikiau išimtis. Labai priklausys nuo maršruto – mano preferencija yra naktimis miegoti uoste, o jei jau nesimiega – vietines merginas kirkinti. 🙂

   3) jei sponsorius neatsiras, tai nėra ten ko ir plaukti iš viso. 🙂 Nes jachta dalyvauja ir taip regatose, tai škiperis prisiplaukioja, o mokėti už turistinį plaukimą Baltija, užuot buriavus Viduržemyje, tai nesu linkęs – neadekvatu (o va birželiui esu kitą projektą jau nusiuntęs kitam galimam rėmėjui – Joninių savaitę iki šv. Jono). Tad, kaip bevarčius, o gaunasi, kad nieko nekainuoja, ar gaunasi, ar nesigauna. 😀

   4) reikia tik noro. 🙂 Mes planuojam 4 žmonių pastovią įgulą visam plaukimui (arba pamainomis, bet vis tiek 4 laive “pastovioji“), tad du dabar turim (aš ir škiperis). Dar du – bus matyti, nes tam ypatingo poreikio nėra, kai nebūtinos parų vachtos, todėl galima imti daugiau nepatyrusių. O optimalus kiekis jachtoje – 6 (galima ir daugiau sutalpinti, ypač trumpesniems etapams), tad dar 2-6 tinka visiškai be patirties, ir nebūtinai visam plaukimui, o galima prisijungti vienam ar keliems perplaukimams, todėl dalyvaujančių bendras skaičius dar padidėja. Nes mano projektų pagrindinis tikslas yra visada vienas – įtraukti žmones į buriavimą, o ne jūros vilkams suteikti progą pasipuikuoti savo dieviškuoju susireikšminimu (“antras po dievo“… aha) už mano pinigus ir mano sąskaita, statant rekordus ar tenkinant kokius nors savus ego interesus bei poreikius (plaukti tik vardan stažo – tai kaip čiulpti už hamburgerį). Buriavimas turi teikti malonumą – taškas!. 😉 (aha, su hamburgeriu šiame kontekste tampa kalambūras, bet taip ir paliksiu). 😀

   Gal tik merginoms, kurioms prioritetas, reikia šįkart daugiau pasiryžimo, nes galjūnas jachtoje yra biotualetas, o ne įprastinis patogusis kruizinėse jachtose (šioji yra sportinė). Pirma mintis buvo nuomotis kruizinę jachtą iš Klaipėdos, bet, prisipažinsiu, mopedų direktoriaus asmenybė privertė gerai pasvarstyti, ir galop paieškoti kitų variantų. Ir ne todėl, kad pigiau radau. Verslas yra verslas, jokių asmeniškumų, ir jei aš ateinu su projektu ir pinigais, tai prieš derybas skaitau Senąjį Testamentą (nes torų kalbos nemoku), o antisemitai tegul po to užsimuša į Raudų sieną Jeruzalėje, amen. 😀

   Projektą rėmėjas sutiko palankiai (šiandien dar kalbėjausi su marketingo vadove), tik dar nesusėdom, aišku, derėtis dėl pinigų (kainą sutiko – nelabai palankiai…), reikia kiek pristatomąją dalį pakoreguoti, todėl kol kas įgulos verbavimo proceso nepradėjau. Turėsiu omeny, ir kai tą jau skelbsiu, tai suteikiu prioritetą atrankoje (kaip sakoma, “būsi penktas“). Kol kas datos yra paskutinės dvi rugpjūčio savaitės (iki rugsėjo 1 dienos reikia grįžti – aš irgi turiu įsipareigojimų šeimai), o pinigus taupyti galima jau nuo dabar – na, juk transportas iki įlipimo uosto ir nuo išlipimo uosto, plaukiant ne visą kelią, nebus už rėmėjo pinigus.

   Ačiū, kad domitės!

   Patinka

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.