KBM vs LBS, arba Kažkas papuvę toje danų karalystėje?


Po pozityvo, tai, sakau, gal truputį karčiosios taurelių šliūkštelėti, kad taip šilčiau ant dūšios pasidarytų? O kažką gal ta išlenkta burnelė ir šokiui pakviestų.

Iš esmės, tai šios temos apie LBS (Lietuvos buriuotojų sąjunga, d.ž.k. postsovietinė LTSR buriavimo sporto federacija) aš plėtoti ir nenorėjau. Esu vieno jų kankorėžio įžeidžiai (jis taip manė) įvardintas kaip “netikras buriuotojas“, kas mane, prisipažinsiu, labai pralinksmino, bet aš visiškai nuoširdžiai ranką prie širdies pridėjęs sakau: taip, esu tikrai netikras buriuotojas – neturiu jachtos, buriuoju tik išnuomotomis ir kai tik leidžia finansai ir laikas (o šie ištekliai yra ženkliai riboti, nes nesu Saulius Poška, “Mėslitos“ direktorius), be to, dar ir LBS nepriklausau. Tai koks iš manęs buriuotojas, ar ne?

Ir nereikia pykti, kada į kokią nors nesąmonę pirštu baksteliu: gal jums ir keista, kad “iš kur aš žinau ir kas aš toks“, bet marinistine tema ir burlaiviais aš susidomėjau gerokai anksčiau, nei karate (o mano užrašai pastarosios atveju siekia 1986-tuosius, o esu 1970-tųjų pabaigos gimimo). Bet kadangi nuo tūlo LBS visažinio aš “laimingoje sovdepinėje“ vaikystėje nepriklausiau nomenklatūrai dėl visai objektyvių geografinių priežasčių nešlapau užpakalio jokiame optike ar lučyje (och, kaip visi nenoriai pripažįsta, kad tai vis tik ne lazeris, o sovietinė pavogta Laser kopija! – bet tai gal skirtumas tarp bemso ir moskvičiaus yra, nors BMW316 varikliai yra tos pačios “mamos“?), tai anoks čia ir buriuotojas, ir neturiu teisės kažkam priekaištauti arba patarimus neprašomas davinėti, ar ne?

Juk per bortą išvirsti ir prilakti galim visi vienodai sėkmingai, nepriklausomai nuo titulų, tik, ciniškai pastebėsiu, vis tik IYT alumni net ne santykinai, o absoliučiais skaičiais pasaulyje tą padaro mažiau, nei LBS “vilkai“ sugeba – todėl ir ne pagal ISO kokybės standartus dirbančiai ir mokymo frančyzes dalinančiai organizacijai dera čia rimtai susirūpinti. Bet kai “ir taip žinai viską“, tai ką čia tie pienburniai (net ir žilstelėję) dar pamokymus LBS krabams vilkams dalins, ar ne?

Ir jūrmylėmis su manimi matuotis kvaila – jų aš tikrai turiu nedaug, todėl verčiau siūlyčiau paprasčiausiai atsisegti praskiepą, išsitraukti linksmakotį ir pasimatuoti rulete, jei iš esmės juk tik to ir norisi (atsakau išsimatavusiems: 25, ramybės būsenoje, coliais).

O apie diplomus ar kitokius popierius patylėsiu, nes, perfrazuojant mano buvusį kolegą, pašiepusį pareigūnus (karininkus netgi) iš vienos svarbios (jų manymu) valstybinės statutinės kontoros, tai dar jei palyginsim, kieno ilgesnis kuri organizacija (jo atveju buvo – “kieno šalis“) didesnė, IYT ar LBS… Tai va todėl ir nelyginsim (verčiau kreipkitės – parodysiu, kur tokį diplomą “nusipirkti“ galima, jei to norisi).

* * *

O šitos įžangos reikėjo, nes karts nuo karto vis išgirstu pasiūlymus pasisakyti LBSe – bet ne iš LBS nomenklatūros, patikslinu, pusės (šiems mano nuomonė rūpi mažiausiai). Štai ir vėl buvo eilinis metinis LBS suvažiavimas – kodėl manote, kad aš ten turėjau dalyvauti?

Atsakau darkart į šį klausimą paprastai, kad juk nepriklauso man ten dalyvauti pagal reglamentą net svečio teisėmis: neturiu kvietimo, neturiu jachtos, nepriklausau jokiam buriavimo klubui, kuris yra LBS narys, kad būčiau deleguotas, ir nesu LBS narys – t.y. neatitinku nei vieno kriterijaus.

Bet kartais gi žmonės siūlo ir dr.doc. Aušrai Maldeikienei eiti į Seimą, kai išgirsta jos kritiką dėl Vyriausybės vykdomos ekonominės politikos, kas ją po tokio pasiūlymo dažniausiai užveda pamokslui (galite išbandyti facebook, jei nebijote būti užblokuoti), kurio esmė vis tiek yra siūlytojui – pelengas į Peru. Pastebėkit: ji taip pat nėra jokios politinės partijos narė, nėra Vyriausybėje, nėra valstybės tarnyboje, nėra jokia politikė – bet va jai kažkodėl kai kurie klausimai rūpi. Keistuolė gal?… Taip ir mano atveju – na, koks mano reikalas, ką ten ta LBS daro?

Bet esmė tame, kad LBS leido sau vadintis ne pagal esmę tuo, kuo yra iš tikro – buriavimo sporto federacija, gaunančia dotacijas iš biudžeto šiam sportui remti (ir pačiai organizacijai funkcionuoti, aišku). Nors šiuo atveju man, kaip mokesčių mokėtojui, tikrai turi rūpėti (turiu tokią teisę, kaip manote?), kaip ši visuomenine save skelbianti organizacija šias lėšas paskirsto.

Matėte kur nors viešumoje įdėtą ataskaitą? Va, aš irgi ne. Ir nebus. O kam, suprask? Koks kieno reikalas!

Apie buriavimo lobizmą – tai čia irgi… kaip čia pasakius, aišku. Sportinis, kuris olimpinis – kaip ir viskas gerai, didžiausia pagarba čia, jei neklystu, tenka nepamainomam LBS sekretoriui Linui Tamkvaičiui: duokdie, kitos sporto federacijos sugebėtų su tokiu lėšų kiekiu tiek sportininkų, galinčių kovoti dėl medalių olimpiadoje, Lietuvos vardu išstatyti!

Aš jau nekalbu apie futbolą, kuris yra pasaulyje sportas Nr.1, ir iš kurio pasaulinių federacijų nemažai piniginių ženklų mūsų futbolo funkcionieriai sugeba išmelžti (o FIFA standartus atitinkantį stadioną pasistatė tik… marijampoliškiai – va jums ir “nacionalinio stadiono projektas“!) – lietuvių futbolininkai labai blankiai žiūrisi net vietos nacionaliniu mastu, todėl reiktų ne už karčią tiesą ant Andriaus Kubiliaus pykti dėl stadionų statybos ne-prioritetų gal, nes lietuvių buriuotojai irgi pavirkauja dėl inventoriaus trūkumo, ir kad vanduo gal šlapias, ir vėjas nelabai pastovios krypties su pragiedruliais… bet va plaukia tai kaip už Tėvynę!

Gal todėl pirmoji proginė LB išleista moneta Londono olimpiadai yra skirta būtent buriuotojams, o net ne krepšininkams – širdžių ėdikams ir biudžeto bankinių bilietų, skiriamų sportui, didžiausiems įsisavintojams (jų tarpe meilės ir pagarbos kažkodėl neprarasi, jei nežaisi už rinktinę, kadangi pačiam “neapsimoka“).

Aš kalbu apie jachtingą – tai ne kreiserinių jachtų (kaip jas rusišku papročiu vadina LBS) regatos (kas yra irgi sportas). Aš kalbu apie buriavimo, kuris yra gyvenimo būdas bei aktyvus ir pažintinis laisvalaikis, interesų atstovavimą ir propagavimą.

Kilo vos ne revoliucija dėl jachtų apmokestinimo (o jas, kiek suprantu, vis tiek apmokestins – dabar tik atidėjo), bet LBS vadai turi alibi – jie atranką į olimpiadą prižiūrėjo kitame Žemės rutulio krašte. Iniciatyvos kilo tik iš apačios ir stichiškai, bet nurimo (tegul LBS rūpinasi, ar kaip ten: tegul arklys galvoja – jo galva didesnė?).

Na, aš ir jachtos neturiu, tai neketinu daugiau irgi draskytis, nei kad padariau ir savo mintį perteikiau skaitytojams: pagal poko.lt rezultatus, toji tema pakliuvo į trijulę labiausiai skaitytų tą savaitę tinklaraščių, o tai, kaip tokiai nišinei temai, manau, tikrai nemažą auditoriją palietė (kam smalsu skaičiai šiam momentui: 1004 nesikartojančių lankytojų peržiūros – vidutiniškai po 46 per dieną) – kurių daugumą, matomai, sudaro visai net ne buriuotojai (bet jie yra rinkėjai, todėl tai svarbu!).

O jei turėčiau jachtą, tai dabar abejoju, ar jos flagštoke plevėsuotų Trispalvė. Manote, kad dėl to kalti būtų Seimo buratinai? Aš daugiau “laurų“ atiduočiau LBS už jų vykdomą politiką (šiuo konkrečiu atveju dėl “revoliucijos“: LBS nelabai ką tegalėtų pateikti dėl buriuotojams svarbaus šio reikalo nušvietimo bent jau savo tinklapyje, nes… ogi nieko on-line ir nebuvo paprasčiausiai). Bet dabar nesiplėsiu, kas buvo ar nebuvo padaryta ir ką derėjo daryti, o grįšiu prie temos.

Išmetė iš LBS viceprezidentų Artūrą Dovydėną (aha, tuoj pasakysite, kad užstoju kaip vieną iš savo buriavimo mokytojų!), išsirinko į LBS Tarybą Naglį Nasvytį. Ir ką – geriau, ponai jachtsmenai, patapo?

Artūras Dovydėnas vien per savo KBM (kreiserinio buriavimo mokyklą) ir kažkada prieidamas prie LBS tinklapio daugiau jachtingo propagandai nuveikė (ir vis dar daro, nepriklausomai nuo užimamų pareigų LSBe), nei bet kuris kitas, o iš pono N. Nasvyčio didelių PR blykstelėjimų ir nepasimatė… Gal ne tam jį ir rinko, kad LBS ryšius su visuomene palaikytų ir jachtingą propaguotų – kas ten žino tuos LBS pareigybinius aprašymus (jų irgi nėra viešai). “Bent nesireklamuoja kaip Dovydėnas“ – tūlam niurzglai toks status quo yra netgi parankiau (ne kaimyno karvė nustipo, bet irgi gera kaip po trijų bokalų alaus dykai!).

Taip suprantu, kad pono viceprezidento kreiseriniam buriavimui (jachtingui – irgi taip pat lietuviškai!) darbas ir veikla LBS tenkino, tad perrinko vėl. Užjaučiu (sveikinti kaip Vytenis Pauliukaitis negaliu, deja).

Tai va ir palyginkime skaičius, nes užuojautos čia nusipelno ir LBS prezidentas Robertas Dargis – man jo vietoje, būnant sėkmingu verslininku (o jei į LT turčių top-20 įeini – tai gal esi sėkmingas?), labai daug garbės būti smunkančios organizacijos vadovu nebūtų. Bet tai žmogus, spėju, ne dėl garbės gi ten ėjo, ar ne? Na, o jei kažką buriuotojai nuveikia savo iniciatyva, ir jei garbė dėl to tenka LBS (nes daugiau nėra kam), tai garbė yra ir “laivo kapitonui“.

Tad aš motyvų nesvarstysiu. Bet pas mus sporto federacijos yra linkę prezidentais išsirinkti įtakingus visuomenės narius, net jei koks dabartinis LRT direktorius į sunkumų kilnotojus ne vien pagal pavardę nepanašus, o kokios snukmušio federacijos daugkartinį recidyvistą šaulys ne vardan olimpinės chartijos idealų (nors – gal?…) nupila. Kaip ir mūsų muitininkai ir pasieniečiai didžiausiais kontrabandininkais laiko kažkodėl buriuotojus, nors kitų šakų sportininkai su kontrabanda pakliūna į teisėsaugos ir spaudos akiratį tikrai ne rečiau.

Aš skaičius palyginsiu: LBS narių yra virš 400 (pati LBS, manau, realių skaičių nelabai žino, kad neskelbia), o tendencija – mažėja. KBM absolventų (alumni) yra š.m. kovo mėnesiui 620 (skaičiai konkretūs – iš http://buriavimomokykla.sailing.lt/), ir tendencija – auganti.

Taip, ne visi pastarosios dalyvauja KBM kalėdiniuose vakarėliuose (ten susirenka virš 100), o LBS turi tik furšetus ir banketus po savo suvažiavimų elitui, nes renkasi tik garbingieji delegatai (suprask, jei visus sukviestum – maisto pakaktų kaip maitinimui Balio Sruogos klipatėlėms “Dievų miške“).

Taip, dalis KBM alumni tampa ir LBS nariais, bet, šiuo atveju, aš gi neatimu iš LBS narių KBM absolventų skaičiavime, kaip ir iš KBM neatiminėju LBS narių (pats Artūras Dovydėnas, kiek suprantu, irgi yra LBS narys, ir vis dar aktyvus – ne tik pakartotas vadovėlio “Buriavimas“ tiražas, bet ir jo dėka sukurti kompiuteriniai testai egzaminavimui). Kaip ir absoliuti dauguma KBM absolventų laiko kvalifikacinius egzaminus LBSe (kažin, ar taip būtų, jei KBM pasiimtų tą teisę pati diplomuoti, užuot LBSą aprūpindama darbu ir pajamomis – o juk tokią teisę KBM turi!).

Nenoriu priešinti, bet noriu atkreipti dėmesį į bendrą vaizdą – man, iš šalies žiūrint, nelabai gražiai visas šitas reikalas su LBS atrodo. Kaip ir šypseną kelia nuotraukose matomas toks sovietinis KPSS CK politbiuras “prezidiume“.

Laivuotojų Bažnyčios Soboro politbiuras konklava: šv. Petras ir šv. Trejybė, amen. (foto iš tojana.lt)

Mano draugiškas patarimas: net ir šiuos garbingus žmones gi sodinkite kartu su visais, liberaliau (ir “arčiau tautos bei liaudies“!), o tai paskui tiems tik sprandus susuka nuo gręžiojimosi atgal į prezentaciją už nugarų. Ir, manau, jiems irgi bus maloniau su kolegomis sėdėti, nei apniukusiu žvilgsniu į salę žiūrėti (“aš žvelgiau į bedugnę apmusėjusiomis akutėmis, ir bedugnė pažvelgė į mane priekaištaujančiu žvilgsiu, carpe diem, baby!“): kai pasisakyti norės, tuomet išeis prieš visus, ir taip dera parlamentuose nuo antikos graikų ir Romos senato laikų, neaplenkiant ir vikingų altingų, britų parlamento, JAV Kongreso ar netgi (!) demokratinės Lietuvos Respublikos Seimo – politbiurus turi nupezę komunistai, religinis soboras ir luominę hierarchiją įteisinančios nedemokratiškos šalys (gal čia tokia mintis ir buvo – pabrėžti luominius skirtumus?).

Apie atvirkščiai pakabintas LBS vėliavas tai patylėsiu (tos nuotraukos todėl ir nededu – rasite nuorodoje prie Emilio teksto). Aš jau nepirmąkart pastebiu, kad jiems taip gražiau, kaip ir kokiam ubagų karaliui mitinge prieš Vienos pokylį aukštyn kabanti Trispalvė ant visureigio (karalius gi – ne su golfuku važinės juk!). Ai, bet aš gi esu “snobas ir angliškų bei olandiškų tradicijų puoselėtojas“, cituojant garbius vyrus iš to paties LBS, tai ko stebėtis dėl mano stebėjimosi?…

Bet Robertas Dargis (LBS prezidentas, jei kas nepamena) teisus, atšovęs į klausimą iš galiorkos, o kam tas LBS reikalingas iš viso: LBS yra buriuotojų klubų sąjunga, tad, suprask, jei esi kokio klubo narys, kuris įeina į LBS, tai kuo skundiesi?

Tik aš taip ir nesupratau, ką dėl narystės dualizmo LBS vis tik nusprendė: ar esi LBS narys padefaultu, jei esi kokio klubo narys, o tas yra LBS narys (čia kaip katalikų skaičius pagal krikšto liudijimus Romos Katalikų Bažnyčioje skaičiuojamas?), ar LBS nariu gali būti ir “laisvojo piliečio“ teisėmis, net jei nesi jokio klubo, kuris yra LBS narys, narys? Ar taip ir liko kaip fizikoje su šviesos prigimtimi: ir korpuskulinė teorija, ir banginė?…

Gerai, ne tiek ir svarbu – stoti į LBS artimiausiu metu neketinu. Nes iš tikro: o kam?

Gal aš neteisus (LBS nariai, jau gerokai užsitrolinę iki šio momento, skaito: “visiškai neteisus, ir ne gal, o tikrai“!), bet LBS jau seniai pribrendo reikalas imtis radikalių permainų (tą aš jums kaip diplomuotas vadybos specialistas su realia įvairaus vadovavimo patirtimi sakau, o ne diplomuotas kokios nors eilės vairininkas, save tituluojantis “kapitonu“), nes jei taip ir toliau, tai – žr. skaičius ir tendencijas aukščiau, kur LBS versus KBM. O KBM tikrai yra ne viena tokia (tik labiausiai matoma ir didžiausia, ir čia aš, Artūro Dovydėno vietoje, ironiškai šypsočiausi, žinodamas savo pasekėjų ir buvusios viceprezidentinės vietos “ganomų avelių“ kiekius), tad santykis LBS liūdnas, merginos, kaip sakė Didysis Kombinatorius kompanionams.

Kitaip tariant, nėra ant jūsų dr. Vinco Kudirkos ir visų tų kitų aktyvistų iš dr. Jono Basanavičiaus laikų: antraip, kas ciesoriaus – ciesoriui, ir atsidalintų tumbočkę bei tapkes jachtsmenai su sportsmenais, o pastarieji ir toliau sau ramiai gyventų iš valstybės dotacijų bei dosnių rėmėjų, o pirmieji neziurzėtų, kad visus pinigus šiems atiduodama, o juk ir jie, suprask, kartais regatose škertikais pasimatuoja pagal kokias nors handicap formules.

Bet, matyt, niekam dar ir nereikia, norisi, kad kiti nuspręstų ir suorganizuotų, o būras (kuris “būriuoja“) pakrapštys spragilu (rumpeliu?) šikną, anot Kristijono Donelaičio, paveizės į jau saulelę vėl atkopiančią ir budinančią svietą, ir pasakys sau: kaipgis, kaipgis, taipgis – jūs čia darykite, o aš pažiūrėsiu, kas gausis, o paskui pavirkausiu, kad nario mokestis didelis (net 200 litų metams, įsivaizduoji?!), ir nifigą čia niekas nieko nedaro, viskas tik blogai, Bubilius kybys, o Landzbergisas yr kalc, ožys.

Ir taip ir liks akivaizdu, kad LBS yra save esme sporto federacija, o ne jachtklubų (kurių Lietuvos iš esmės ir nėra – ša, anarchistai iš Mingės, išimtys tik patvirtina taisyklę!) sąjunga, kurioje trinasi kažkokie “antrarūšiai“ buvę sportininkai.

Ir gal gerai, kad nors čia trinasi, o jų neišmeta, kaip kitos tipinės sporto federacijos – nes kitu atveju gali būti nors ir Europos čempionas gana kietame sporte, o tave, jau nurašytą iš didžiojo sporto ir visiškai nereikalingą visuomenei narį, dar išmes per balkoną koks sugėrovas (jachtų atveju, tai net ir per bortą krentama su aplombu, nes tikri vyrai gelbėjimosi liemenių nedėvi ir štorminiais diržais neprisiseginėja!).

Ir akivaizdu, kad tai yra ta pati post-sovietinė organizacija, skaičiuojanti savo istoriją nuo pokario ir visų nomenklatūrinių laisvalaikio pramogų (antraip jūros skautams ir budžiams rankas-kojas bučiuotumėt!). Netgi tos pavienės aliuzijos į tarpukarį atrodo visišku nesusipratimu (ne, kodėl: turi konkrečią prasmę – užsitvirtinti sau LBS vardą, kad niekas neatimtų!?), kuris niekaip negroja patiems LBS nariams.

Ir nerūpi jiems taip pat mirusieji – ar svarstėt savo LBS suvažiavime knechto Broniui Rožinskui klausimą?

Ne. Juk daug geresnė jums yra iniciatyva (ar aš sakau, kad bloga?) Tauronį Taurą Rymonį dar į olimpiadą išsiųsti – čia šitam reikalui rinkliavą suorganizuoti lengviau (“net jei tik simboliškai, nes vis tiek jis pats susimokės arba valdžia duos Lino Tamkvaičio chvatkės dėka, bet remiam, valio!“).

Nerūpi jums ir pirmasis lietuvis vienutininkas, perplaukęs Atlantą. Pavardė jo Svaldenis, jei ką. O juk iš tikro – argi jis vertas būti LBS garbės nariu, jei jis nėra (ar jau yra?) ir nebuvo LBS nariu, kai tą žygį padarė. Ne savas. Ne “našistas“. Maža to, jis net LBSe egzaminų nelaikė – visiškas savamokslis, nudrožtą jachtą nusipirko ir susiremontavo, ir va taip išplaukė per vandenyną, pakeliui to buriavimo praktiškai ir mokydamasis… A vam slabo? – kaip klausdavo vienoje rusų TV laidoje.

Aš apie kokius nors golikus (Gold of Lithuania) tai net ir nekalbėsiu – tie KMRe kranto undinėms papų netrynė ir po baobabu laisvu nuo Dėdė Romo laiku voliotis nebandė. Nesiskaito, dėmesio neverti.

Todėl net ir tai, kad garbės narystė LBS nieko nekainuoja, jūs ne tai kad kokio knechto Danės krantinėje, bet ir LBS tinklapyje nerasite nei Rožinsko, nei Svaldenio, nei “Žalčių karalienės“ kapitono (kokia jo pavardė – bet taip be gūglo ir mano pasufleravimo šįkart atsakom, ką?), nei…

O kam? Jūs net Osvaldo Kubiliūno, kurį dauguma vilkų laiko savo mokytoju, “atvėrusiu vartus į jūrą“, ten irgi nerasite. Jums jie kaip LBS konkrečiai ir Lietuvos buriavimo tradicijos bei istorijos bendrai dalis ir nerūpi. Bent savo čempionus susidėkite į tinklapį, kad žurnalistai grybo nepjautų, kas ten kokioje klasėje ir kada tapęs olimpiniu vicečempionu, Europos čempionu ar, dievulėliau tu varganas, netgi Sovdepijos buriavimo vierchu.

Todėl atleiskite, kad mano požiūris per tuos metus, kada rašau tinklaraštį (ne tik šioje vietoje) evoliucionavo iki tokio, deja, negatyvo (kritika, o jei dar ir pelnyta, tai pavadinti gi nepripažinsite ir sau, ar ne?) – galite viską nurašyti ant mano “bjauraus ir nesugyvenamo charakterio“, jei tai paguos (už rankelės palaikyti ar galveles paglostyti?).

Atleiskite, kad pribrendo reikalas, neapsikentus pasikartojančių (nors ir geranoriškų) klausimų tą požiūrį aiškiai išdėstyti, kad daugiau prie šios temos negrįžčiau. Atsiprašau, kad nedainuoju “osana!“, mosikuodamas palmės šakele, kokiam nors “antram po dievo“, įjojančiam asilu (“ant“, o ne “kaip“) į Šiaurės Jeruzalę.

Man LBS ir lietuviai buriuotojai (kurių dalis tikrai yra LBS nariai) – du skirtingi pasauliai. Ir apie pastaruosius šiame tinklaraštyje rasite daug teigiamų žodžių ir ne vieną puikų, giriantį ir, ach, kaip nepatiks, bet reklamuojantį (“pyarintantį“) tekstą (sunkiau rasite kritiką, kas nėra, beje, peikimas, kurio, kažin, ar iš viso čia rasite), kurių, šyptelėsiu, juk nerasite savo tinklapyje, net jei jį gal vis dar administruoja buvęs, tipo, žurnalistas ir gal netgi esantis tinklaraštininku (yra ir GŠG tipo blog) Ruslikas (aš tai kas toks, palyginus – šiaip rašeiva gi!).

Tai, matyt, ne lovų išdėstyme kaltė, kad jobariai į bordelį neina.

* * *

P.S. laikinai prašau dėl Broniaus Rožinsko knechto į VšĮ sąskaitą nepervedinėti – palaukime Klaipėdos miesto tarybos sprendimo kovo 9 dieną dėl tos “buriuotojų“ alėjos: jei nuspręs, kad jiems tas knechtas yra brangiau už šiukšliadėžes, tai prašysiu jų tikslinės sąskaitos ir siūlysiu jums pervesti tiesiai ten, į kur pervesiu ir čia tas surinktas lėšas. Ačiū!

Komentarų: 32

 1. Kažin ar valstybinės vėliavos įstatymas galioja organizacijoms, tad nesakyčiau kad jų etiketas aukščiau už LR įstatymą. Gal tiesiog norėjo būti labiau britai ir vėliavą vertikaliai kabinti nusprendė pagal Union Jack pavyzdį (http://www.flaginstitute.org/index.php?location=7.1.2) nekreipiant dėmesio į išskirtinę anos vėliavos specifiką ?

  Beje, įdomu, kad LR valstybinės vėliavos įstatyme nieko nerašoma apie istorinės vėliavos naudojimą kaip karo laivo giuisą.

  Patinka

  1. Na, jei LBSui jų vėliava aukštyn kojomis nereiškia MAYDAY, tai ką dabar? Gal jie norėjo pasakyti, kad inkaruotis draudžiama, jei jau inkaras aukštyn? 🙂 Aš apie Trispalvę ne veltui kalbėjau – jų etikete kaip tik rašoma apie tai neteisingai.

   Dėl KJP, man atrodo, kad kažkas parodė iniciatyvą, visiems patiko, tai jie laivyno vado įsakymu ir pasitvirtino. Seimo tik va niekas neinformavo. Net įdomu, ar KAM bent jau apie tai žino? 😉

   Patinka

   1. Kadangi esu sausainis tai ne visai suprantu, ką reiškia inkaro kotas nukreiptas į vieną ar kitą pusę. Intuicija kužda, kad inkaro koto kryptį parodo smaigalys, tuomet išeitų, kad LBS etiketas visgi surašytas teisingai, o anas straipsnis tik apibrėžia sąvokas kas yra horizontalu ir kas vertikalu:

    3.7.4 straipsnis. Salėje arba vestibiulyje
    Vėliava pakabinama vertikaliai, frontu nukreipta į pagrindinį įėjimą. LBS ženklo inkaro kotas turi būti nukreiptu į dešinę pusę žiūrint į vėliavą iš pagrindinio įėjimo.

    Tuomet tikrai arba LBS signalizuoja apie vidines organizacijos problemas arba čia skirta visokiems rašeivoms vėliavų ekspertams, kad anie “nesišvartuotų“ LBS renginiuose ir negadintų nuotaikos susirinkusiems.

    Gaila, kad KJP neprisipažįsta nuo kada ir kokiais pagrindais naudoja dabartines vėliavas, bet bent jau prisipažįsta, kad naudoja istorinę vėliavą kaip giuisą (tvirtovės vėliavą): http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_struktura/karines_juru_pajegos/galerija.html

    Patinka

     1. Vadinasi, tvirtovės vėliavą tada ir pakeitė iš “domkrato“ į “giuisą“. O ko per lrs.lt neieškai?

      Patinka

      1. Per lrs.lt tą patį rodo. Šioks toks pasistūmėjimas:

       1992 m. įstatymas panaikintas remiantis tokiu punktu:

       4 straipsnis. 11 straipsnio 2 ir 7 dalių papildymas
       1. Papildyti 11 straipsnio 2 dalį šeštu ir septintu sakiniais ir šią dalį išdėstyti taip:
       „2. Lietuvos kariuomenė turi savo vėliavą, kurią krašto apsaugos ministro teikimu tvirtina Respublikos Prezidentas. Kariuomenės pajėgų rūšių, junginių, dalinių, kitų savarankiškų karinių vienetų vėliavas tvirtina ir kariniams vienetams jas suteikia krašto apsaugos ministras.“

       ( http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=84376 )

       Kolkas aišku tiek, kad už vėliavas atsakingas krašto apsaugos ministras.

       Patinka

       1. Tai bus kokiuose nors vidiniuose KAM dokumentuose. Įdomu aišku, kam idėja kilo ir kieno iniciatyva. Pagirtume. 🙂

        Patinka

        1. Šiandien gavau atsakymą iš KAM:

         Sveiki,

         Malonu, kad domitės apie Lietuvos kariuomenės Karines jūrų pajėgas.

         Atsakant į Jūsų užduotą klausimą informuoju Jus, kad jūsų minima Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Mažoji (Tvirtovės) vėliava vadovaujantis LR Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 11 straipsnio 2 dalimi, yra patvirtinta 2002m. liepos 4d. LR Krašto apsaugos ministro įsakymu Nr.1038 „Dėl Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vėliavų patvirtinimo ir teikimo“.

         Karinių jūrų pajėgų Mažoji (Tvirtovės) vėliava, keliama laivo priekyje ant giuisštoko, valstybės simboliu Vyčiu raudoname fone simbolizuoja Lietuvos valstybingumą, kariuomenės istorinių tradicijų tęstinumą. Vėliavos autorius Arvydas Každailis. Vėliava 1999m. patvirtinta Heraldikos komisijoje prie LR Prezidento.
         Pagarbiai,

         Karinių Jūrų Pajėgų
         N9 štabo viršininko pavaduotojas
         civilių ir karių bendradarbiavimui

         Patinka

    1. Tai aš mačiau tą praktiškai. 🙂

     O kalbėjau apie ženklus, kurie leidžia inkaravimąsi, ir kurie draudžia. Draudžiančiame inkaras yra kotu žemyn ir ragų pagrindu aukštyn.

     Patinka

  1. LBS etiketas tapo aukščiau už LR įstatymus? 🙂 Ar šiaip eilinį sykį pastebiu, kad tie žmonės išmano geriau, nes “kas aš toks“? 😉

   Žiūrim, ką mums sako LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS VĖLIAVOS IR KITŲ VĖLIAVŲ Į S T A T Y M A S http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=409597 :

   4 straipsnis. Vėliavų naudojimo principai
   4. Kai Lietuvos valstybės vėliava iškeliama vertikaliai, heraldinėje dešinėje pusėje turi būti geltona juosta, viduryje – žalia, kairėje – raudona.

   Panašu, kad žodį “heraldinėje“ ignoravo. Kai nesupranti, tada geriau apsimesti, kad nematai. Tai paimkime kad ir vikę (netgi lietuviškai yra!), kuri paaiškins, kuo skiriasi heraldinė pusė heraldikoje nuo pusės į žiūrovą http://lt.wikipedia.org/wiki/Terminai_(heraldika) :

   Priekis (angl. dexter), herbo priekis – dešinė (iš žiūrovo pusės – kairė), vadinama priekine, herbo pusė.

   Kitaip tariant, Trispalvės viršus yra stačiai pakabinus kairėje pusėje žiūrovui. Iš kairės į dešinę eina spalvos: geltona, žalia, raudona. Ir tai yra bendrai pripažįstamas tarptautinis vėliavų etiketas (protokolas), o ne “angliškų ir olandiškų tradicijų puoselėjimas“.

   Patinka

 2. Gersim viska,kas dega (isskyrus padangas)….ir …sim viska,kas kruta (neisskiriant nieko) !!! 🙂

  Patinka

 3. Au-au-au-driau,

  geras pastebejimas! Asilai neskaitykite!Daugiau net neturiu ka pakomentuoti…sudrekau beskaitydamas! :DDD
  P.S. su tuo baxuru as i zvalgyba eiciau…au…au…au…

  Patinka

  1. Ačiū! Bet tos mūsų žvalgybos baigsis, įtariu, alkoholio paieškomis ir merginų žvalgytuvėmis… 😉

   Patinka

 4. Niekas cia nieko neguodzia. LBSo as nemyliu turbut daugiau nei tamsta. Man jis neegzistuoja. Samoningai neesu jos narys daugiau nei 20 metu. Nes tiesiog nematau prasmes ta daryt. Bet paprastai kai zmogus kazka kritikuoja, racionalu yra pasakyti kas turi buti daroma kitaip. Nes priesingu atveju ta kritika yra kazkokia keista svelniai sakant.

  Pastaruoju metu kazkaip net susidomejau LBS isduodamu skiperio licenziju teisiniu statusu. Kas tai per popierius? II eile, I eile, kapitonas.. Stai kilo klausimas – o kur aprasyta visa siu popieriu naudojimo tvarka? Kas bus jei as buriuosiu ju neturedamas? Kas mane baus? Kokios baudos? Knisausi per tiesine baze – nieko neradau. Paklausiau tau paciu LBS vierchu – guzshcioja peciais. Tai kam visa sita struktura reikalinga ir ko ji verta? Kad tureti 5 LBS garbes narius?

  Siuo atveju as kritikuodamas teigiu – pasalinkite nesamoningus reguliavimus. Pasalinkite licenzijavimus ir eiles. Kaip Vokietijoje ar Prancuzijoje. Vienintelis dalykas kuris mane moko buriuoti, tai praktika. Samoningas pilietis, neturedamas praktikos pats nelis i jura ir nesisims atsakomybes vezti zmones. Samoningas pilietis noredamas buriuoti pats turi issiaiskinti visas taisykles ir reguliavimus, nes nuo to priklauso jo ir jo keleiviiu gyvybe.

  O svarbiausias dalykas yra draudimas, jis turi buti privalomas.
  Tai tiek.

  Patinka

  1. Paprastai prieš rašant komentarą yra racionalu paskaityti tekstą. Bet taip visą, o ne akutėmis, jei jos apsiblausę nuo vakarykščio, permesti. Tada galima rasti ir pasiūlymų prie kritikos, bet, aišku, ne visi akli mato, o kai po minėtojo vakarykščio galvelė plyšta ir ranka siekia Borjomi, bet paaiškėja, kad vakar patingėta nusipirkti iš anksto, tai protelis iš išeiginės dar negrįžęs ir to suvokti šią akimirką neduota. Po to jau riedama neapykantos ir užsiangažavimo bėgiais, nes, oi tu, dievulėliau, kažkas įžeidė savo kontrargumentu. 😉

   Aš šįkart net nekalbėsiu apie tai, kaip LBS užsigrobė diplomavimo teisę, paversdamas ją licencijavimu (nemanau, kad čia sąmokslas – veikiau jau mūsų valdžios klerkų, dirbančių atitinkamose institucijose, nekompetencija, bet už kiek mokesčių mokėtojai ką samdo, tai tą po to ir turi) – čia iš viso kita tema, ir, kaip sakiau, dar ji kada nors bus, kai netingėsiu, ir man LBS dar kada rūpės pasmaigstyti smiginiu. 🙂

   Labai gerai sutapo – kolega tinklaraštininkas Andrius Užkalnis rašo: http://protokolai.com/2012/03/10/parazitus-naikinancios-rankos/

   Galima vertinti įvairiu kampu pagal savo suvokimo ir pagedimo laipsnį. Bet mane džiugina pats Andriaus požiūris, kurį jis išsakė nekart: ir apie teisę į kritikavimą, ir apie tai, kaip galima kritikuoti, ir apie tuos kritikuotojus, kurie pamokslauja apie tai, kaip kritikuoti dera, kas pridera ir ko jie savo siauraprotiškumu norėtų, nes daugiau suvokti nepajėgia (gal irgi vakar gėrė?).

   Gali būti, kad mūsų požiūriai dėl LBS ir į LBS sutampa. Gali būti, kad maniškis yra mažiau radikalus, nei paties (veikiausiai, kad taip ir yra). Gali būti, kad nesusipratimas kilo vien todėl, kad mano tonas pasirodė asmeniškai įžeidus, o po to jau pavarė nuleistas vanduo per kanalizacijos vamzdžius, ir trauktis nebuvo kur, nes juk reikia (?) ginti savo požiūrį, tikėjimą ir bažnyčią.

   Gali netgi būti, kad tam tikra prasme mano leidimasis į diskusiją dėl komentarų padėjo nuo šito išsivaduoti ir įgyti daugiau tolerancijos kitiems, kurie rašo tinklaraščius, kuriuose skelbia savo nuomonę tuose žanro rėmuose, kuriuose tinklaraščiai ir egzistuoja, ir tai yra visai normalu, o ar apie LR Vyriausybę, ar Romos Katalikų Bažnyčią, ar apie LBS – skirtumo jokio. Gali būti, kad ateityje rasis daugiau gabumų įžvelgti mano (ir ne vien mano) kritikoje ne peikimą, o iš tikro kritiką, kuo ji ir yra (nei panegerika, nei peikimas), ir kad toje kritikoje yra akcentuojama daug teigiamų dalykų (apstu tekste – esu Simonui net FB papunkčiui išvardinęs, nes irgi nepajėgė pirmu žvilgsiu rasti), štai nuo kurių atsispyrus būtų galima ištaisyti tai, dėl ko ta kritika yra skirta.

   Gali būti, kad tuomet gaišau diskutuodamas su nepatenkintais komentatorais ne veltui. 🙂

   Patinka

   1. Aš irgi, vedamas savo siauraprotiškumo, kaip tamsta įvardijai, noriu paklausti:
    1. Atsitraukiam nuo diskusijos objekto (LBS, kuriam esu beveik abejingas kaip ir ji man) ir pažiūrim į šitą tavo “najiezdą“ iš vadybos pusės. Kaip diplomuotas vadybos specialistas, ką bent kelis kartus čia pabrėžei, pasakyk – kokie buvo šitos viešos akcijos tikslai, ar jie buvo pasiekti, kokias priemones panaudojai ir kaip jos padėjo tikslus pasiekti.
    2. Ar savo nuomonės dėstymo stilius, bendravimas su skaitytojais ir komentuotojais – toks, sakyčiau, truputį su seilių puta ant lūpų – tau, kaip pradedančiam čarterio verslą vadybininkui , yra Good For Business, ar Bad For Business?
    3. Ar tau tikrai verta (2) aukoti dėl (1) ?

    p.s. Vakar vakare išgėriau 2 taures balto vyno. Nespirituoto.
    :o)

    Patinka

    1. Dėl tavo siauraprotiškumo nesiginčysiu. Esu tolerantiškas žmonių keistenybėms (skirtingai nuo pamokslaujančių čia ir kitur komentatorių). Jei tau taip norisi, tai ką gi – būk.

     Dabar papunkčiui:

     1. Atsakymas: taip. Ir ką? 😉

     2. Aš pradedu čarterio verslą??? 😀 Dammit, tikrai reiktų. Ten dideli pinigai? 😉

     3. Antra, darkart prajuokina situacija: atėjo dar vienas jautruolis-teisuolis pamokslauti ir pamokymus dalinti. Kada jūs, žmonės, nustosite kitus auklėti iš savo teisuoliškumo pozicijų, ką? Ne, čia retorinis klausimas. Ne retorinis: man pasakyti, kur tau eiti, ar pats koordinates žinai? Šita giving no room ir I know better atmosfera Lietuvoje tai tikrai knisa (bet tai ko norėti post-sovokinėje visuomenėje?). Andrius Užkalnis teisus: napalmu tokius komentuotojus vardan viešosios higienos. Jei rimtai, pats pagalvok: rašai tinklaraštį ir gauni tokį komentarą, kaip parašei – kaip atsakytum? 😉

     Aš tuomkart einu spragėsius atsinešiu. O jei išgėrei – tai skanaus. Jei pagirios – padės Borjomi (kitos dienos sponsorius).

     Patinka

      1. Susireikšminimu net mane perspjovei. Yeap, way to go! 😀 Mane visada juokina kalbėjimas kieno nors vardu.

       Patinka

 5. Kai pirma karta cia atsiduriau, paskaitinejau ir pasakiau – nagi turi sis zmogus dievo dovana rasyti! Kaip jis meistriskai valdo plunksna!

  Bet gi vistik tik tiek ir tera. Tuscias puodas garsiai skamba.

  Au au au …

  Patinka

  1. Jei mano kritikos toks vertinimas patį guodžia, tai – į sveikatą.

   O aš LBSą kritikavau ir kritikuosiu. Gal ne kiekviena proga (neturiu ką daugiau veikti, aha…), bet tikrai čia ne paskutinis ta tema įrašas. Nes stovintis vanduo prašvinksta, o daugiau nėra kam iš šalies pastabų išsakyti – patinka tai, ar ne. Manęs mylėti nebūtina. Kaip ir aš neprivalau mylėti LBSo. Prašau duoti man tris priežastis, kodėl turėčiau? Lauksiu. Ačiū.

   Patinka

 6. Is tiesu. Koks sios rasliavos tikslas? Ka autorius norejo pasakyti? Taip ir nesupratau. Juk tamsta rasai skaitytojams. Salia gi piktiniesi kad jie skaito ir kritikuoja (tipo, asilai, neskaitykit). I neigiamus atsiliepimus autorius reaguoja jautriai. Tiek cia tiek feisbuke. savo kritikus tarso i gabalus it isiiutes katinas.

  O kad LBS turi bedu tai seniai aisku. Ir visiems tai aisku. Jei autorius konkreciai ivardintu kas yra blogai, ka reikia keisti ir ka daryti kitaip, gal net taptu bendruomenes ideologu, arba duotu minciu kazkam kitam, kas ateitu ir padarytu.

  O dabar gi… au au au.

  Patinka

  1. Au-au-au-driau,

   Viskas yra tekste. Jei taip ėmus ir perskaičius, o ne savo nepasitenkinimą atėjus ir tikrai nepagarbiai (nes o kokio klotiko aš tos pagarbos nusipelnau, ar ne?) liejus čia, o paskui virkavus, kad vai vai, ir mane įžeidė!.. 😀

   Dar juokingiau, kai pamokomu tonu sakoma, ką turiu rašyti, kaip rašyti, kad turiu gerbti manęs negerbiančius komentatorius, ir dar bandoma pagal save spręsti įsiutęs aš (o ko man siusti – aš popkorno iš anksto užsipirkau ir dabar žiūriu, kaip užsitrolinę parinasi), ar pasipiktinęs (kad piktinamasi tik manimi, kiek pastebiu, o tekstas ir mintys rūpi mažiausiai).

   Ir apie ką noriu, apie tą ir rašiau, ir rašysiu. Ir man visai nusišvilpti, patiks tai kam nors ar nervins (gal net ir patiks, jei tokie kitus sunervins – todėl tokius komentarus netrinu, o turiu malonumo dar ir pataršyti, kad to taip prašoma).

   Dar gražiau, kai nurodoma: tu čia mums idėjas dalink ir dirbk dar mūsų naudai, o mes, suprask, rumpeliu šiknas krapštysim ir nepasitenkinimą tada tavim reikšim. Aha, iš žemo starto tik įsibėgėsiu… 😀

   Jums reikia – jūs ir darykit, o aš čia kuo dėtas? Mano reikalas yra pakankamai spragėsių pasiruošti. 🙂 O jei nepatinka kas, bet sėdit ir tik bėdavojatės, tai nuo to tik dar labiau viskas apgailėtinai atrodo. Bent jau stoiškai dantis sukandę kentėtumėt, o ne mane čia komentaruose į šuns dienas dėtumėt – gal to negero kvapo danų karalystėje niekas ir neužuostų (be manęs)? 😉

   O dabar iš viso juokinga: duodi žmonėms kritiką, kurioje yra ir pagyrimų, ir komplimentų, ir parodai, kas yra smulkmenos, kurios nelabai puošia, bet ir pastangų didelių net nereikalauja susitvarkyti (kaip higiena tiesiog), tik imk ir pasitvarkyk (susišukuok, dantis išsivalyk, kelnes išsilygink ir pan.), dar atkreipi dėmesį, kas tikrai negerai ir reiktų organizacijai imti ir susimąstyti (įžanga į strateginius dalykus, bet konsultantams už tai pinigus moka – man mokėsit?), nes man iš šalies ir ne pagal diplomą ir patirtį blogos tendencijos akivaizdžios – ir ką gauni už tai manais? Ačiū? Kurgi ne – škertiką tau į akį! 😀

   Na, tai dar au-au-au daugiau norėčiau išgirsti komentaruose – jau gal choras ant manęs amsinčių bus? Į “Šokių karus“ bus galima deleguoti – vadinsis Dryžuotasis LBS choras! 🙂

   Kas perša išvadą: nors giku per makaules daužyk, o keistis jie nenori ir nesikeis. Su kuo ir sveikinu jus, mielos moterys – kaip tik Kovo 8d. ryt! 😉

   Patinka

 7. Ir koks šio straipsniuko tikslas? Įgelti? Dar labiau supriešinti žmones?… Nesu nei vienoje, nei kitoje pusėje, gerai nepažystu nei vienų, nei kitų, todėl negaliu komentuoti konkrečių detalių, bet tas pats A. Dovydėnas sakė, kad reikia pozityvo, o ne negatyvo.
  Yra idėju – darykit, ir daug žmonių daro… ir gerbiam Juos už tai. Ar tam būtinas LBS (jeigu jau jis taip nepatinka)?

  Patinka

  1. Kuo čia kokios pusės iš viso dėtos? Net A. Dovydėno atveju pabrėžiau, kad jis yra LBS narys. Kame pretenzijos kampas? Koks mano reikalas, priešinsitės jūs ten ar vienas kitą apsikabinę bučiuositės ir klausinėsite džiaugsmingai, “o tu mane gerbi?“.

   Antra, ar būtina skaityti šį tinklaraštį, jei jau taip nepatinka? Koks šio komentaro tikslas – mane paauklėti, nu-nu-nu, kaip negražu? Gal papamokslauti, kaip ir ką turiu rašyti? Gal pasibarti, nes kas aš toks ir kaip drįstu? Gal globėjiškai pafilosofuoti balsu apie NLP, psichodeliką, meditacinį nušvitimą astrale bei nirvanos pasiekimo būdus nepsichotropiniais preparatais? O gal pranešti kukliai, kad įrašas užtrolino, ir todėl dabar gyvenimas yra nemielas? Jei pastarasis atvejis, tai puiku, kaip opinion writer (o tinklaraštininkai iš esmės yra visi tokie) ir columnist (ar skaitytumėt oficialaus dokumento stilium parašytus tekstus?) šia tema pasiekiau tikslą, ir, pagal žanro reikalavimus, straipsnis yra vykęs. Ačiū už komplimentą.

   O gal turėjau gauti leidimą iš ko nors LBSe, kad galiu ką nors apie juos parašyti? Ypač, jei tai nebus panegerika? Bet va FB Simonas Steponavičius man netgi ne leidimą ir teisę, o įgaliojimus, kiek supratau, suteikė, ir padėkojau jam už tai. Tai reiks kada gal imti ir pasinaudoti. Nes bijojau, kad man, iš apatinio buriuotojiško elito rūsio, tokia teisė nesuteikta, nepaisant ką ten berašytų Lietuvos Respublikos Konstitucija apie žodžio laisves ir teises turėti bei reikšti savo įsitikinimus. Net skūpi vyriška džiaugsmo ašara dešiniu skruostu nuriedėjo.

   Ir mano idėjoms ir veiklai LBS yra kaip blusos šuniui. Bet kai mes visi kaimynai (ar kaip ten sakoma?), tai va karts nuo karto šonais pasitrinam, o iš to ir gimsta mano tekstai. LBS, savo ruožtu, gali irgi rašyti ką nori apie mane ir mano tinklaraštį, jei jiems ten kažkiek rūpi (man, tiesą sakant, visai nerūpi, ar jiems rūpi). Bendros kalbos neradom jau anksčiau, bendrų projektų su jais man irgi nenusimato artimiausiu laiku. Ar jie dėl to kremtasi? Ne, nemanau (o turėtų?). Ar man labai ilgesinga, kad nebendradarbiaujam? Irgi ne. Norėčiau – kaip nors į LBS įstočiau (nors iki šiol niekas taip ir neatsako į klausimus, vėl iškeltus aukščiau tekste, tame tarpe ir dėl narystės).

   O jei kalbate apie puses ir žmones, tai, kai nepatingėsite, atsiųskite man, prašau, sąrašą tų asmenų, kurie yra prieš LBS. Nes nenoriu būti guilty by association, o dar paaiškės, kad aš čia kaip ir prie tos chebros (tai gal, sakau, imsiu visaip jų šalintis ir oficialiai bei viešai atsiriboti). Ačiū.

   Patinka

 8. Vau, prognozuoju, kad šis įrašas populiarumu nenusileis rekordininkui !
  Tik kodėl nieks kavos išsivirt pradžioj nepasiūlė?
  Gerai, kad pamatęs mažą slinkties mygtuką dešinėj ekrane, bare (baldas toks) radau šio to drėkinančio.
  Tvirtybės atrėmiant “įsižeidusiųjų“ žaibus !

  Patinka

  1. Ačiū!

   Kol kas turėjau tik vieną nepatenkintą FB (galima sakyti – “onanimą“). Kiti potencialūs šokėjai arba dar neskaitė, arba stoiškai kenčia. Per aspera ad astra, tskant. 🙂

   Bet teigiamų atsiliepimų ir įvertinimų turėjau kiek daugiau, todėl tas negali nedžiuginti ir įkvėpti optimizmo. 😉

   Patinka

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.