LBS laureatai ir neužmirštuolės


Klausia manęs žinutėse, kaip aš vertinu LBS šių metų apdovanojimus.

O kaip aš juos turėčiau vertinti?

Lietuvos buriavimo sporto federacija apdovanojo vertingiausius savo sportininkus, trenerius, komandas ir teisėjus.

Šie metai buvo olimpiniai, ir lietuviai Tokijo žaidynėse dalyvavo, nepriklausomai nuo tų iššvaistytų mokesčių mokėtojų pinigų nevykėlių vyrų krepšinio rinktinėms, kuriuos net atrankos nepraėjo (pakalbėkime apie religijas, pinigus, ir kas išties “atsiperka“?). Todėl labai natūralu, kad geriausi Lietuvos buriuotojai pagal šiuos kriterijus ir tapo.

O kas dar galėjo?

Nežinau. Nebuvo aprašymų, nemačiau reportažų bei kažkokios ypatingos sklaidos apie tuos ar kitus buriavimo įvykius Lietuvoje.

Aišku, aš Facebook nesinaudoju jau daugiau nei metai, o ir Instagram užsuku tik tupykloje paveiksliukų su nuogomis mergomis klasikinėmis jachtomis bei marinistiniais peizažais pažiūrėti, ką ten taip man algoritmai į srautą įmeta, bet taip nors atradau pernai Simo Butavičiaus kelionę jo savadarbe burvalte Utopija per visą Lietuvą nuo Palūšės iki pat Nidos Kuršių Nerijoje.

O šiemet – nieko.

Todėl atsiprašau, bet nelabai žinau, kas tie Janulioniai, ir kodėl jie ten geriausia buriuojanti šeima pagal LBS versiją, nes aš tai dėl grynai asmeninių sumetimų vis esu už Pėstininkus (oi, aš vis dar nepadarau 15 prisitraukimų, kaip Tauras iššūkį metė klausdamas, kas “tikresni“ buriuotojai – sėdintieji kokpite ar stovintys ant lentučių).

Bent jau bandžiau išsigūglinti, koks čia buvo projektas “vaikai Švedijos šcheruose“. Nes gal tikrai buvo. Gal tikrai vaikams buvo įdomu.

Gal net ir man būtų įdomu. Gal net ir jums būtų įdomu, jei čia būtų kažkas apie tą kelionę publikuota, nes Google paieška man nieko nedavė be šių trijų žodžių LBS apdovanotųjų sąraše. O kiek jūs dar, mano šito, taip žinote marinistinių tinklaraščių, kuriuose rašoma reguliariai?

Ai, sakote, skaityti nemokame – tik palaikinti ir gal dar komentarus su klaidomis patriesti FB, aha.

Tada, taip – gal ten kažkur ir buvo, kur manęs nebuvo, ir ko Google neišgūglino, atsiprašant už tautologiją. Bet jei LBS apdovanojo, tai gal tikrai ir buvo – negaliu ginčytis. Sveikinu tuomet ir apgailestauju, kad čia nieko nebuvo ta tema publikuota, tarsi ir nebūta (perspėjau dar anuomet ir Simą – jei neaprašysi ir nepaskelbsi, tai skaityk, kad ir kelionė neįvykusi, nes Instagram stories yra vienadieniai drugeliai).

Man išties liūdniau atrodo tie LBS šūkiai apie jų “istorinį tęstinumą“ bei “tradicijų puoselėjimą“.

Šie metai – tai net du jubiliejiniai šimtmečiais, kuriuos čia paminėjau: ir Trispalvei jūrose, ir buriavimo oficialiai pradžiai Lietuvoje, kuomet buvo įsteigtas Lietuvos Jacht-Klubas.

Kiek su tokiu jubiliejumi susietų renginių surengė LBS ar Lietuvos KJP, kurios to jachtklubo vėliavą nukniaukę ir dievagoasi plaukiojantys “jūrinės valstybės labui“?

Nulį. Apvalų.

 

Kažkaip pažįstama situacija… (iš tenor)

Gerai, kad nacionalinė buriuotojų diena ir toliau paminima privačia buriuotojų iniciatyva, ir tegul šioji tradicija toliau būna puoselėjama be jokių oficiozų ir funkcionierių. Ne dėl LBS ji ir buvo organizuota, ir jos organizatoriai nebus LBS apdovanoti už “viso gyvenimo nuopelnus“, aišku. Galop, tam ir tautinė, kad liktų tautoje, o ne ataskaitose apie mieroprijatijų įgyvendinimą.

Na, o mano šių metų vertingieji tradiciškai įvardinami kitais metais jūrų mūšio prie Salacgryvos metinių proga, ir ten paprastai su sportu nelabai ką bendro turi – veikiau, aš pažymiu simboliškais buteliu druskos bei švininiu tarakonu tuos, kurie lietuvių įjūrinimui prisideda arba tam trukdo. Renginys nėra pompastiškas, tėra tik virtualus ir labai simboliškas su mano asmenine nuomone ir įvertinimais – taip, kaip ir yra.

Bet dar turėtų įvykti ir Bitlo organizuojami MBA – pavardės, ko gero, ten irgi kartosis, ir jei pakvies bei įleis tokius kaip aš be “lygesnių gyvulių“ pišpasio, tai gal iš to renginio reportažas bus čia.

O tamkart – pasidžiaukime, kad Lietuvoje buriavimo sportas tvirtai… ėėė… čia norėjau pasakyti, stovi ant žemės, bet šiuo atveju gautųsi prieštaravimas, tad gal – užtikrintai vagoja bangas.

Ahoy!

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.