Venantas Butkus: Jūreivystės avantiūrų pėdsakais


Venantą aš vis paskaitau su malonumu savo feedly RSS skaityklėje, kuomet jis ką nors parašo į žurnalą Jūra – tiesą sakant, vien dėl jo ir užsiprenumeravau tą žurnalą, nes kokios nors uosto krovos peripetijos arba glušiai Vilniuje, kurie savo uoste (uostas priklauso Vilniui, ne Klaipėdai) tvarkytis nesugeba, man ne taip ir įdomios, nors Vidmantas Matutis ten ir laiko gerai bures sustyguotas.

Ir tikro Kauno jachtklubo vicekomodoras™ Audrius mane pradžiugino dovana – Venanto Butkaus trečiąja (pirmosios ir antrosios esu neskaitęs, prisipažinsiu: “Gero vėjo! Lietuvos buriavimo istorijos puslapiai“ – 2002m., ir “Burėse – Baltijos vėjas. Buriuotojo užrašai“ – 2015m.) knyga, išleista pernai: “Jūreivystės avantiūrų pėdsakais. Marinistinės miniatiūros“.

Iliustracija nušvilpta iš albatrosas.lt (mano telefonas kreivai fotografuoja)

Aišku, knygoje atsikartoja ir tos, kurias jau skaičiau Jūra žurnale online. Bet buvo ir man dar nežinomų, kaip ir tokių, pasigirsiu, apie kurias aš esu rašęs pilniau ir išsamiau (pvz. Burlaivis Seedler drednoutų kare), arba apie ką esu tik aš rašęs (kaip lietuvis jūreivis padėjo Antrąjį Pasaulinį karą Atlante laimėti) arba ką rekomendavęs (marinistinę nuotykinę Bolitho seriją, kurią aš esu vienintelis, neabejotinai, tik Lietuvoje perskaitęs).

Kai kuriose istorijose skaičiau ir sakiau sau – bet autorių taip gerai kaip Ostapą užnešė, nes gal ne visai taip, kaip čia skiedžia. Bet po to sau pasakiau: atsipalaiduok, tu – skaitytojas, o Venantas yra pasakotojas, ir pasakoja jis pagal visas žanro taisykles kaip jūreiviai ar buriuotojai prie alaus uosto tavernose ir moka. Ir tada knyga skaitėsi smagiai ir lengvai – ką ir jums patariu.

Gaila, kad autorius jau daugiau knygų parašyti neketina – sako, kam virš 80, tie dabar jau skaitytojai, nebe rašytojai. O čia duosiu nuorodą į albatrosas.lt, kur apie knygą rasite daugiau – spaudžiam.

Ačiū darkart Audriui už gerus parūpintus skaitinius (pastebėjote, kad čia mažiau rašinėju visokių blėnių, ar ne?). Jis, beje, ragina vis tik grįžti prie grynai marinistinio tinklaraščio formos. Nes jei Venantas nerašys, tai kas jums rašys dar?

Ahoy!

Komentarų: 2

  1. Smagu girdėti….:) Pasirodo agitacija gali padėti. Laukiu nesulaukia naujų pamąstymų, pastebėjimų, žinių – tuomet rodos Jūros dvelksmas vėl plazdės bent interneto platybėse….:)

    Patinka

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.