Užjūris

London’s Callin’ (49): apie kalafiorus ir rumuną

Įdomiai čia šįryt man Facebook priminė įrašą prieš metus, kai vakar kolega rumunas siūlė verslo planą.

Kadangi jo planas neprieštarauja mano planams, tai bus matyti. Bet čia ne anksčiau kaip per pusmetį, o ir pagal jį – trukmė tam pradėti išvis iki dvejų metų būtų, nes su security viskas jam tėra tik ad hoc, o aš be kapitalo vis tiek pats nieko nesiimsiu, tai niekas ir nesikeičia, bet buvo nors tema, kuria jis mėgsta kalbėti: verslas ir pinigai, pinigai ir verslas (nors aš roko žvaigžde noriu būti, jam sakau – tame bent jau smagumo daugiau; žr. žemiau).

Beje, apie Nerijų Numavičių, kuris čia minimas, vakar kalba irgi išėjo.

Emigruoja tiek daug iš Lietuvos, sakau, nes valdžia išsunkinėja vidurinę klasę – varguoliams jau dzin, jie jau niekur nebevažiuos, jiems gerai iš to, ką turi ir kuo prisiduria iš šalies, ir šiaip iš jų nieko neatimsi, tai tarp jų ir valdžios yra konsensusas, kuomet dar ir prieš rinkimus pataikaujama vardan jų balsų.

O iš turčių mokesčių irgi niekas neima, juolab, kad nemažai politikų, kaip pats žinai, yra korumpuoti ir susiję su stambiu kapitalu bei nusavintais nuo socializmo laikų turtais. Ir kad ir va šitas self-made turtingiausias Lietuvos žmogus, kuris savo ferrariu vežiojęs bulves į savo parduotuves, dabar juk irgi gyvena Londone, tad emigravo nuo pajamų mokesčių su savo trophy wife, o JK už mokestinio rezidento statusą susimoka tik fiksuotą simbolinį mokestį per metus (už kurį ir kambario čia metams neišsinuomosi), ir savo visas pajamas gauna tax free. Nors neabejoju, kad yra kitos schemos, kad ne tik VMI, bet ir HMRC pagundos nekiltų nugriebti grietinėlę.

Kas dėl pajamų mokesčių Lietuvoje, tai jis vos nenusivožė sužinojęs apie 40 proc. socdraudimo ir dar 15 proc. pajamų virš €300 per mėnesį, ir kad už maistą tenka 21 proc. PVM primokėti (kas nežino, JK maisto PVM yra nulinis – karalienė neatsikanda iš jūsų sendvičių).

– Kaip išgyvenat??? – klausia.

– Taigi ir negyvenam – aš gi čia! – atsakiau.

Vėl susimąstęs nuėjo dilgėlių arbatos darytis. Jis dabar sveiką gyvenseną per mane pasirinko, tik nemaniau, kad iki tokios homeopatijos (čia kaip ir keiksmažodis) pereis.

* * *

Pernykštis tekstas iš FB čia:

– …ir tada aš eičiau į parduotuvėlę ant kampo (corner shop), – sako man rumunas.
– Neitum, – sakau jam. – Lietuvoje nėra tokių, yra tik supermarketai.

– Kaip tai? – netiki tas.

– 70 proc. visos (!) prekybos yra per supermarketus, o likusi dalis tik tradicinė.

– A, tai vis tik yra! – ginčinasi jis.

– Ne, – nenusileidžiu. – Nėra. Rasi kaime, rasi kažkur užkampyje, kur dar neatėjęs tinklas, rasi tai, kas įtraukiama į statistiką, bet iš esmės nėra supermarketo rinka. Bet net rajonų centruose visur bus supermarketai, supermarketai, supermarketai… Iš esmės ant kiekvieno kampo ir yra supermarketai.

– Tai kaip jūs išgyvenat?! – nesupranta rumunas, kuris pats turi corner shop (dry cleaning).

– O kas sakė, kad išgyvenam? Va, nuo pirmadienio bus akcija “Neisiu į supermarketą tris dienas“. Įsivaizduoji? Lietuvos politinė naujiena – kainos parduotuvėse. Nacionalinė tragedija, aha. Ir aš palaikau čia – aš irgi neisiu į Maximą tris dienas.

– Nes tu čia! – juokiasi tas.

– Taip. Ir pas Numavičių [paaiškinau, kas yra turtingiausias Lietuvos žmogus] į svečius Londone neisiu kitą savaitę. Net jei kviestų.

Po klausimo, ar daug emigruoja, žmogus nuėjo patruliuoti giliai paskendęs mintyse.

Reklama
Standartinis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s