Knygos

Klinčas (2015)

Sergėjaus Puskepalio debiutinis 2015 metų filmas Klinčas (Клинч) yra absurdo tarsi komedija, nors kartais žiūri ir galvoji, kur čia susipynus tikrovei su siurrealizmu gali rasti juoko, nors ir ne juodo gi humoro komedija. Man kažkuo primena absurdiškų situacijų komediją “Ateikite į mane pažiūrėti“ su Olegu Jankovskiu, nors kritikai lygina su filmu “Geografas pragėrė gaublį“ (nesu matęs).

Bendrai paėmus, pažiūrėkite patys – mokytoją, nuklydusį į fantazijas (kartais man irgi būna durnų sapnų, kaip antai Kėvišas traukinio vagone dainuojantis už išmaldą – pranašiškas sapnas, manyčiau), vaidina vienas produktyviausių rusų aktorių Aleksėjus Serebriakovas, kurį matėte ir filme Leviatanas, ir kuris nuo 2012 metų emigravęs į Kanadą, sakydamas, kad nejauku tėvynėje tapo gyventi.

Dar perspėsiu, kad sutapimai scenoje su apsauginiu ir manimi yra atsitiktiniai, o banditas Barabanas (rus. Būgnas, arba liet. Dzindzius, ko gero) malonybine forma nuo pamišusios veikėjos skamba lenkiškai kaip Barabaška, o tai aliuzija į plėšiką, kurį paleido miniai reikalaujant Pontijus Pilotas vietoje Jėzaus. Ir kas savotiškai įdomiai sutampa šį Didįjį Penktadienį, tiesa? Režisieriaus tėvas lietuvis, motina bulgarė – ar sąmoningai perdarinėdamas Aleksėjaus Slapovskio scenarijų to siekė, aš nežinau.

Filmo garso takelyje yra Bi-2 muzika, kas yra dar vienas smagumas.

Pažiūrėti dykai online galima ir Youtube per čia:

Reklama
Standartinis

2 thoughts on “Klinčas (2015)

  1. Atgalinis pranešimas: Gruz 200 (2007) | skipper_ltu

  2. Atgalinis pranešimas: Geografas gaublį pralakė (2013) | skipper_ltu

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s