Knygos

St Vincent (2014)

Bill Murray kaip aktorius smagus žiūrėti tuo, kad net ir gavęs visiško nevykėlio vaidmenį padarys tą filmo veikėją herojumi. Jam visada tai gaunasi su kažkokiu lengvu atsainumu, be apsimetinėjimo, kad nežino, kas esąs, bet tokiu žmogišku betarpiškumu su visais trūkumais, su kuriais nekovoja, ir su privalumais, kurių niekam neperša.

Theodore Melfi režisuotas 2014 metų filmas St Vincent yra kaip tik apie tokį veikėją, kurio daugelis žmonių nemėgsta, o ir jis nepersistengia, kad nors truputį jį pamėgtų.

Išvis, tai jis stengiasi laikytis atstumo nuo bet kokio artumo, išskyrus baltą pūkuotą katuką, atmintį praradusią žmoną, lankomą prieglaudoje, ir nėščią rusų striptizo šokėją, kuri yra jo lady of the night, bei visai atsitiktinai tekusį jam netyčia prižiūrėti, ne filantropiškai, aišku, dėl vienišos mamos, pereinančios skyrybas ir įsikėlusios kaimynystėje, vaikį, kuriam, kaip naujokui, dar ir fiziškai silpnam, tenka patyčios katalikiškoje St Patrick mokykloje (ir kur klasės mokytojas yra ironiškas cinikas, bet tai katalikų religija geriausia, anot jo, nes jie turi daugiausiai taisyklių ir gražiausią aprangą).

Filme yra linksmų scenų, liūdnų, apgailėtinų ir netgi ašarą verčiančiose nubraukti, bet netgi tragiškos scenos jo priimamos su lengvu humoru, būdingu visose komedijose, kuriose vaidina Bill Murray. Nors nepasakyčiau, kad čia išties netgi komedija. Čia greičiau kaip gyvenimas, į kurį žiūrima paprastai ir be pretenzijų.

Ne, ne tas maniškis britiškas su snobišku stiff upper lip ir keep calm and carry on. Čia yra tas carry on, bet – keep smiling whatever shit goes in your way.

A Bill Murray way.

Online pažiūrėti galite youtube:

Reklama
Standartinis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s