Knygos

The Judge (2014)

Aš žinau, kad alpstate dėl Benedict Timothy Carlton Cumberbatch kaip Sherlock, bet man vis tiek geriau tas Sherlock Holmes, kurį Guy Ritchie filmuose sukūrė Robert John Downey Jr. – man Benediktas toks truputį per daug posh berniukas, kuris netempia iki Arthur Conan-Doyle personažo skvarbiu ir šaltu protu (indukcijos dedukcijos metodai) ir gebėjimu visokiems ne tiek posh kaip jis džentelmenams visai nedžentelmeniškai įkrėsti į kailį.

Būtent tokiu kietuoliu teisininku, kuris ir kylančiose baro muštynėse labai įtikinamai paaiškins jums jūsų administracinę bei baudžiamąją atsakomybę, iš fizionomijų nustatęs ir išvardinęs prisidirbimo jau iki dabar prieš įstatymus pobūdį ir kaltumo gylį, yra Roberto suvaidintas veikėjas 2014 metų David Dobkin filme Teisėjas (The Judge).

Tik filmas išties net ne apie teisę, ar apie tai, kad JAV teisinė sistema geriausia pasaulyje (išties, jei jau būti teisiamam, tai ne lietuviškos sistemos, kur kaimynai gali bylinėtis 8 metus dėl pėdos žemės, žinodami, kad yra neteisūs, ir galutinėse instancijose gauti užsiknisusių teisėjų verdiktą pradėti viską iš naujo – taip, mano draugo taip tąsytų po teismus tėvų istorija, o dėl savos, kada bylinėjausi dėl atgaline tvarka dėka dabar Daukanto a. nutūpusius Trepsės anuomet VMI pritaikytų įstatymų, kurių dar nebuvo reikalavimo periodui, tai visą romaną pats čia prirašyčiau).

the-judge-poster01

The Judge – 2014 m. (iš AceShowbiz)

Filmas išties apie santykius tarp sūnaus ir tėvo, kuris yra teisėjas (aktorius Robert Selden Duvall), pats patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl žmogžudystės – prokuroras, kurį puikiai vaidina (sulankstoma vandens stiklinė puiki – aš tokią tik plastmasinę naudojau, būtinai reikia įsigyti kietą kaip jis!), nors tai tik epizodinis, bet antagonisto, vaidmuo, Billy Bob Thornton, siekia tyčinės I laipsnio žmogžudystės, o sūnus, įsiprašęs advokatu tėvą ginti, net negali pasinaudoti gynyboje faktu, kad įtariamasis jau serga IV stadijos vėžiu.

Bus jums ir romantiškai sentimentali neapsiseilėjusi meilės istorija, ir nelaiminga paties veikėjo santuokos ir santykio su dukra istorija, ir provincijos miestelio, iš kurio jis kilęs, fonas veiksmui, ir du jo broliai, lyginant su šiuo viduriniuoju kietuoliu, ar juolab – autokratišku viską kontroliuojančiu tėvu, tik savotiškai nevykėliai, nors ir geri žmonės, kaip ir jų brolis, kuris savo gerumą priverstas slėpti giliai nuo kitų (kuomet nevilki Metallica marškinėlių rausvomis rankovėmis).

Filmo scenarijus išties yra kaip gera knyga, ir tas pasakojimas puikiai režisieriaus ir aktorių papasakotas. Gal kažkas nekabins asmeniškai, nes nebus patirčių (ir kitąkart – gerai), bet pažiūrėję nesigailėsit.

Už nuorodą dykai online – padėka Nicolay Nowo… (pasikeisk pavardę kaip per radiją tau liepė, Nikolaj Novokreščionov, nu!).

Reklama
Standartinis

2 thoughts on “The Judge (2014)

  1. Erika parašė:

    Ačiū už dar vieną puikų skaitinį, labiausiai iš trijų patinka Guy Ritchie. Benediktas kažkodėl primena pelėsį ( gal kalta laki vaizduotė)
    Lauksiu rytojaus, tikiuosi naktį vėl dirbat( tai rašysit) ir mano rytinė kelionė į darbą neprailgs:)

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s