Užjūris

London’s Callin’ (43): apie greitą pagalbą Londone

Šiąnakt darbas laikinai kitoje vietoje prasidėjo greitosios kvietimu į darbą leisgyvei vos atėjusiai valytojai (vardu Laima, metais už mane vyresnė, bet tai mūsų tauta gi tiek pareiginga, kad mirdami iki darbo šliauš).

Greitoji atmynė po valandos ant dviračio.

Taip, telefonu (beje, trejos devynerios – 999, nors veikia ir europinis eleven too: 112) kviečiant operatoriai nusprendė, kad neverta siųsti sunkvežimio (čia ne van, o tokie nedideli delivery truck su įranga važinėja – vietos viduje paramedikams yra daugiau, o ant kelio vis tiek panašiai vietos užima). Galop, jei tikrai reiks, tai pats atvykęs paramedikas išsikvies su visa trūkstama įranga. O taip nors spūstyse nestringa ir greičiau atvažiuoja. Kiek Londone įmanoma greičiau (primenu, čia kažkur keturios Lietuvos telpa).


Dar jie važinėja motociklais ir lengvaisiais automobiliais – manevringumas didesnis, juolab, kad tokiame didmiestyje ir su diskoteka ant stogo gali spūstyje užstrigti, nes gatvės pločiu dar romėnus su asilėnais prisimena ir yra siauros, norėdamas nepasislinksi (ne viską Luftwaffe per karą praplatino).

50-year-anniversary-p2

Londono greitoji medicinos pagalba (iš London Ambulance tinklalapio)

Ir dar skraido medikai sraigtasparniais – kaip tik princas Vilius yra ne tik RAF atsargos pilotas, bet ir greitosios pagalbos (jo alga eina labdarai, bet alga vis tiek priskaičiuojama, nes čia niekas dykai nedirba, čia jums ne Lietuva, kur už socialinę paramą priverstinių darbų savivaldybė išguja).

Beje, Laima buvo GP (šeimos gydytojai) prieš kelias dienas, jai išrašė antibiotikus (ne paracetamolį), tačiau nuo tabletės vos nenumirė (bet į darbą atėjo). Spaudimas normalus, temperatūra aukšta. Infekcija kažkokia. Jos viršininkė (irgi lietuvė) palydėjo namo, paramedikas išrašė kitų vaistų ir dar receptą ar siuntimą (nekišau nosies) – ten popierius kaip avarijos deklaracija Lietuvoje. Tai tikiuosi, kad viskas bus gerai.

Taip, čia medicina nemokama, ir vien Londone trūksta iki trečdalio paramedikų ir slaugytojų, o dėl mažų algų pernai ir jaunieji gydytojai streikavo. Vienas iš Brexit argumentų buvo pafinansuoti iš ES narystės mokesčio NHS sistemą. Aišku, pimpis Nigel Farange priskiedė, o kitą dieną kukulakes vartė, kad nežadėjo to (nes pinigų neatsirado, tik dar svaras nusivožė) – taip atvirai meluojančio net lietuviško socdemo nerastum (Gapšiukas ir tas kartais prilaiko arklius).

Šiaip skandalas NHS sistemoje – paaiškėjo, kad ligonių kasos (mūsiškai) mokėjo privačioms klinikoms už tai, kad tos nesiųstų tyrimams į NHS ligonines, ir taip būtų sutaupyti pinigai.

Seni britai dar pamena, kad jų medicinos sistema buvo pavyzdžiu visam civilizuotam pasauliui: visuotinai prieinama, nemokama ir kvalifikuota (ir kas sudaro vieną iš 6 killer apps, kuriuos mini Niall Ferguson apie išsivysčiusias valstybes bei atviro tipo institucijas). Kaip bebūtų, vis tik ruskiai irgi vyksta gydytis kažkodėl į Londoną iki šiol, o ne kokią Pribaltiką. Kažin, kodėl?

Reklama
Standartinis

4 thoughts on “London’s Callin’ (43): apie greitą pagalbą Londone

  1. Rasa T. parašė:

    Ruskiams, matyt, paracetamolio niekas neišrašo, užtat vyksta į UK 😂😂 čia toks pamąstymui ( (c) VTF) O jei rimtai, nemanau, kad turtingi ruskiai į UK vyksta nemokamos medicinos paslaugų

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s