Aplink pasaulį – visaip būna


Jei pamenate, 2012 metais pasidalinau suomės Taru ir ispano (?) Alex aprašoma tinklaraštyje kelione aplink pasaulį (spausti nuorodą, žr. Nr.4 punktą).

Kaip ir sakiau, nežinau, kuo tuomet jiedu užkabino – na, tiesiog keliauja sau laive aplink pasaulį porelė, ir tiek. Gražios mergaitiškos nuotraukos, ir dar profesionaliai padarytos tais laikais, kada nebuvo tiek išplitęs Facebook ir Instagram.

Bandė dar pasifinansuoti kelionę iš marketingo lėšų vienos tarptautinės bendrovės, bet, kiek supratau, finale už projektą atsakingai dargužaitei pavydas bambą užgraužė, kad jos viršininkai nusprendė duoti pinigus kažkokiai kalei, o ta dar, matai, nieko neveikia, tik pasifotografuoja su tų drabužėliais, ir dar drabužėliai gi dykai!

Žodžiu, Taru ir Alex jų pačių kelionės projektas visaip ten ėjo, bet suomė turi tokią skandinavišką verslumo talentą, kurį jie gauna ne tik Suomijoje. Kaip patys suomiai po Antrojo Pasaulinio karo sakė, kad švedai pasiėmė jų vaikus, ruskiai pasiėmė jų žemę, Vakarai išsižadėjo dėl bandymo atsiimti kartu su naciais – beliko tik skolos ir kontribucijos, kuo buvo ir Klaipėdoje dabar restoranu plūduriuojanti barkentina Meridian.

Bet už tai suomiai išmoko šiltinti namus, kad nuo sovietų naftos nepriklausytų, išsaugojo totalinės gynybos koncepciją, nes pasiteisino, ir dar sukūrė ne vieną pramoninį klasterį, ko tuščių inovacinių slėnių Lietuvoje prikūrę ES pinigų pylavotojai nesugebės – termoizoliacija, elektros instaliacija, laivų statyba ir, visai neseniai, kaliošų gamintojos Nokia iki išmaniųjų telefonų eros dominavimas kaip automobiliuose Volkswagen. Ir kai ledo ritulio kambaryje, kol sūnus ruošdavosi, stebėdavau suomiukus su jų mama, mačiau, kaip ji ir jos vaikai skiriasi nuo sovietukų ir postsovietukų vaikų ir tėvų bei mamų, nes užaugę laisvoje ir savarankiškoje, o ne verkiančioje kaip aukos dėl praeities skriaudų, šalyje.

Todėl Taru išties prasisukdavo, ir kelionė vyko, o ir Alex ne tik geras garso inžinierius krante, bet ir turi nagingas rankas, tai kartais uostuose gerai pahaltūrindavęs papildomų pinigų kitų laivėse ką nors rekonstruodamas. Ir norėjosi, kad kelionė vyktų ir pavyktų, nors matėsi, kad jie neturi tikslo kuriai nors datai apiplaukti, tad tempo nepalaikė. Ir galop metams užstrigo krante Majamyje JAV kaip… pasiilgę abu kranto.

Ir tie praeiti jų metai man išties nebeatrodė įdomūs, nors tinklaraštis buvo vis dar mano Feedly RSS skaityklėje.

O po to Taru pranešė, kad turi naują tinklaraštį. Ir kiek pasidomėjus, tai situacija tokia, kad kelionė iš esmės baigėsi, o ne šiaip buvo suspenduota: jiedu išsiskyrė kas sau. Taru rašo, kad kaip draugai. Kadangi trečią mėnesį nėščia, tai įtariu, kad Alex yra kūdikio tėvas. Taru dabar gyvena Paros saloje Graikijoje, kur yra kaip “holistinės sveikovados specialistė“ – nuomoja kurortinius apartamentus, kur gali veganiškai (ne)sveikai maitintis ir praktikuoti jogą (nors yra ten ir kitų užsiėmimų). Jaučiasi laiminga, save susigrąžinusi. Žodžiu, Eat.Pray.Love, tik klimaksas įvyko gerokai per anksti.

Tad čia jau tavo, skaitytojau, bėda, kad toks kelionės finalas nepatinka.

Gal todėl Andrius Varnas su Ragaine II nors ir buvo pašiepiamas sutiktų kolegų, kad varo tokiu tempu kaip išprotėjęs, bet už tai tikslą pasiekė ir aplink šią Žemės planetą jūromis bei vandenynais apiplaukė. Dar dvejus rusus internete stebėjau (Nevzorovų porą su Delta III ir vieną sovietofilą Navigator Pirate su Hikari vienutininką, neskaitant krūvos katukų) – irgi varė, tai ir apvarė.

Dabar seku irgi jau anksčiau minėtą porelę Riley ir Elayna iš La Vagabonde – jie yra Youtube viena žiūrimiausių laivių įgulų, plaukiančių aplink pasaulį. Parėmiau ir aš juos, nusipirkęs kulinarinę brošiūrą – galima laikyti tai kaip labdara, nes knygos ten nėra, ir tiek receptų, tinkamų laivei, ir aš galiu sudėti nors dabar.

Ir todėl šiame fone naujiena, kad dar vienas prancūzas apvarė aplink pasaulį laive dabar jau per 50 dienų, atrodo nereali.

Bet prancūzai yra nurautais stogais buriuotojai, kurie paprastai ir orų prognozių netikrina. Nes – o kam? Pirma, tai angliškai ten viskas, o antra, tai ir taip matysis, kaip bus, ir kam nervintis iš anksto, jei niekur vis tiek nedingsi? Nenuostabu, kad mano pasirinkta stebėjimui įgula Clipper Round the World Race buvo LMAX Exchange, kurios škiperis irgi prancūzas.

Beje, šis naujausias rekordininkas Thomas Coville, aplink pasaulį buriuodamas užtruko išties 49 dienas, 3 valandas, 7 minutes ir 38 sekundes, bet jūs per tiek nepralėksite, ir manau, kad šis rekordas dar ilgai bus nebesumuštas.

161226193128-thomas-coville-flare-super-169

Finišuojantis Thomas Coville (foto iš CNN)

O ir kam taip išvis lėkti?

Kitas prancūzas Bernard Moitessier, kuris dalyvavo išvis pirmoje vienutininkų regatoje Golden Globe Race, kurią laimėjo seras Robin Knoxt-Johnson, kuris dabar ir rengia tą Clipper Round the World, skirtą paprastiems buriuotojams™, irgi jos nebaigė, o apsisuko kelios dienos iki finišo ir nuplaukė sau į Taitį ilsėtis.

Tai va visaip su tais plaukimais aplink pasaulį nutinka, ir išties nežinai, ar būtina apiplaukti. Kad plaukti būtina, tik gyventi nelabai, tai čia dar romėnas Pompėjus sakė, kuris išvalė Viduržemio jūrą nuo piratų. Tik va kada išlipti – tai čia jau jūsų reikalas.

Ahoy!

Komentarų: 3

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.