Užjūris

London’s Callin’ (40): keturiskart dešimt

Išties tai derėtų ne tiek į Facebook, kiek čia rašyti ilgesnius tekstus, kad liktų archyvuose. Nes susirasti po to ką nors FB yra labai mažai galimybių.

Tai treji įrašai jubiliejiniame čia sukelti į vieną:

* * *

Trečiasis Advento sekmadienis yra džiaugsmingasis, tad vakarines po ilgos petraukos vedantis Petras, supainiojęs Evangelijos ištraukas (perskaitė pernykščią), šiandien bent jau džiugina žydišku anekdotu:

Krokuvoje Paskutinio Angelo gatvėje paskutiniame name gyveno rabinas. Ir prisisapnavo jam, kad Dievas sako vykti į Varšuvą ir prie dešiniojo kranto kairiojo tilto poliaus ras užkastą auksą.

Pabudo, pagalvojo, paabejojo. Bet juk yra tikintis – rabinas vis tik. Negerai Dievo ženklais abejoti.

Susiruošė, atvyko į Varšuvą, susirado kastuvą ir tą tilto atramą ir kasa. Prieina policininkas ir domisi, ką tas rabinas čia daro?

Kadangi rabinas religingas žmogus, tai meluoti negali – papasakojo sapną. O policininkas jam ir sako:
– Jei aš savo sapnais tikėčiau, tai irgi važiuočiau į Krokuvą, susirasčiau Paskutiniojo Angelo gatvės paskutinį namą ir po židiniu lobį išsikasčiau.

Rabis nieko nesakė. Baigė kasti. Grįžo namo.

Išsikasė lobį.

* * *

Šv. Pauliaus katedroje, kuri matosi ir iš mano darbo pro terasą (tik po Brexit referendumo dabar naktinį apšvietimą atjungę) palaidota daug žymių žmonių, ir ten, Petras sako (ir rodė nuotrauką iš toli), yra lenta prie vieno iš paminklų:

“Prieteliau, apsidairyk – paminklas yra aplink.“

Reiks susirasti, kaip skamba originalo kalba. Praeitą kartą piktas prižiūrėtojas pravijo, o antrą kartą tik Virgas prasmuko, manęs neįleido.

* * *

– Mes iš Šakių apskrities, – prisipažino dvi merginos Petrui išeinant, kuris atkreipė dėmesį, kad tos gražiai giedojo. – Turėjome bažnytėlėje tokį chorelį…

– Teisingai, verbuokite jas! – sakau praeidamas pro šalį atsisveikinimui (čia, kaip ir Bernardinuose dažniausiai, kunigas po mišių lauke visiems atsisveikindamas ranką paspaudžia – pagadinti tokio dėmesio lietuviukai po to būna nesuprasti giminių, kai grįžta į tėvynę).

– …pasakė senis! – užbaigia Petras mano mintį. Tada susizgrimba: – Oi, taigi aš pats irgi senis!
Nuėjau ieškoti “trečių durų“.

O vat vienos giesmės (gerai, dviejų) akordų reiks kitąkart paprašyti – ten Dievo vardas neminimas išvis be reikalo, o lyrika ir melodija labai labai.

Call me, baby.

A post shared by Egidijus Nasevičius (@skipperltu) on

* * *

Perku papildymą kortelei, man indas (ar koks ten šūdo drėbtos trobelės buvęs gyventojas) sako:
– Only guess.
– What should I guess?
– No cars!
– Cars?
Desperatiškai rodo į mano kortelę:
– Guess, no cars!
– Oh, you mean cash and no cards!

Taip ir estas armijoje vos į snukį neužsidirbo, kada apie mano laikrodį (rus. časy) paklausė “tvoja sasy?“ (rus. čiulpti) – čiukčios prakeikti.

* * *

Kabinetas lėčiausiai įdarbina katukus į viešąją tarnybą – Downing Street turi dabar tik penketą pelių gaudytojų: Evie, Ossie, Gladstone, Palmerston ir Larrry (pastarasis yra praimo iš 10-to namo, kuris Boriso katukui į kailį davė, kol anas saudžių proxy karais buvo susirūpinęs).

Pelių padaugėjo: arba prieš badą dėl Brexit, arba per gerai gyventa iki Brexit – nepamenu liaudies prietarų šiuo klausimu, nes karalystė ne valstietiška, matai.

* * *

50 per dieną – tiek filmų kasdien filmuojama Londone, kuris yra trečioje vietoje po LA ir NYC. Kas netrukdo merui Sadiq Khan mūsų Londoną paskelbti “globalia kino sostine“.

Kaip ir Kaunas su Vilniumi, Londonas mėgsta mieruotis linksmakočiu su Naujuoju Jorku – iki svaro kritimo džiūgavo, kad tapo trečiuoju brangiausiu miestu pernai, pralenkę NYC.

* * *

Margareth (išties John Mayor, bet kaltina ją dėl “tečerizmo ekonomikos“) paliko jovalą karalystės geležinkeliuose, o Boris prilipino lipdukų traukiniuose, kad tie, kur į mano miestą iš priemiesčių, tai mero, suprask.

Dabartinis meras Sadiq bandė tą jovalą sutvarkyti, nes kvailystės ir kiaulystės su streikais ir profsąjungomis keleivius realiai užpypino (pvz., Piccadilly šiandien streikuoja, nes personalui keleiviai reiškia pretenzijas dėl sugendančių traukinių).

Bet kadangi yra darbietis, tai gavo per nagus nuo transporto ministro konservatoriaus, kuris paaiškino, kad ne pagal jo partiečio Jemelios šukuosena sulipintus lipdukus tos kompetencijos. Ir ministras nieko nedaro.

Aš labai laukčiau politinės krizės Parlamente dėl Brexit (nesenas dar vienas tipinis britiškos “logikos“ pavyzdys: Parlamentas negali laisvai balsuoti, nes taip suvaržoma jo laisvė balsuoti laisvai) ir išankstinių rinkimų, kurie tarptautinį karalystės jovalą sukėlusią partiją pasiųstų lauk iš Kabineto. Kaip londonietis, kuriam centre dirbti, ir kuris Victoria stotimi naudojasi.

O jūs savo valstiečiais skundžiatės…

Teigiama tai, kad vėl atšilo – nors dviratį pirk! Arba reikia ryt prie jūros mauti – seniai jau buvau, nors žuvėdros ir mano mieste klykauja.

Reklama
Standartinis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s