Muzika

Demo 2016 (3/3): lietuviškos

Primygtinai siūlau prieš tai perskaityti vietoje įžangos pirmą dalį, kad suprastumėt, kas čia ir apie ką aš čia toliau.

Iš pradžių, kaip jau rašiau antroje dalyje, dar galvojau, kad neskubėsiu įrašinėti demo versijų visoms dainos – pats sau kaip ir žinau (turiu audio versijas užrašinėje), o filmuoti ir mesti į Youtube tokius juodraščius daro daugiau žalos, nei naudos (skaitėte vietoje įžangos pradžią?). Juolab, kad nusprendžiau kryptingai rašyti anglų kalba.

Ir dabar metams einant į galą pagalvojau, kad reikia vis tik pagaliau sumesti viską ir užversti šitą gyvenimo puslapį, kol neužverčiau klumpių, nes geriau ir kokybiškiau vis tiek dabar progų nenusimato, tai reikia judėti toliau. Todėl čia sumetu nuorodas į demo su savo pastabomis visų per metus parašytų dainų lietuvių kalba.

Dainos sudėliotos jų parašymo chronologine tvarka:

Problemiška dainelė

Publikuota 2016-01-08, bet parašyta kiek anksčiau. Ne pati pirmoji mano parašyta gyvenime daina, bet pirmoji pradėjus vėl groti gitara. Ir parašyta niūniuojant duše Albert Road, esančiame Walthamstow, kai šis dušas antrame aukšte užsėmė keliskart virtuvę pirmame aukšte. Skiriama visiems neįsitempusiems dzinbudistams.

Neverk praėjusių dienų

Nors publikuota 2016-01-15, bet parašyta daug anksčiau, ir pagal kažkada parašytą eilėraštį draugo blaivybės jubiliejaus proga – tapo daina, verta Coelho grotžymės.

Lemtingas bliuzas

Parašyta 2015 mano “lūžio“ metais gruodžio 23 dieną per dvi versijas, ir lėtesnė bei bliuzinė yra pastaroji, publikuota 2016-01-29: Karma is a bitch, fuck it and get rich. Pasakojimas pagal tikrus įvykius.

Ne taip kažkas

Publikuota 2016-01-22, nors parašyta pagal 2015 metų antros pusės naujienas. Bet kokie sutapimai su tikrais žmonėmis ir įvykiais yra autoriui žinomi, bet neigiami iš anksto kaip atsitiktiniai.

Baladė apie laivę Carpe Diem

Publikuota grynai dėl techninių kliūčių ir savo begalinio ilgumo tik 2016-06-10, tačiau įvykiai mena netgi ankstesnius už 2015 metus, kai dar buriavau. Bet koks sutapimas su tikrais įvykiais, tikromis vietovėmis, tikrais žmonėmis, tikromis laivėmis ir tikromis citatomis yra neatsitiktinis. Ir ši baladė, nors turėtų išties būti homeriškas epas arba vikingų saga, išties parašyta garbei vienos tikros laivės, kurioje teko garbės ir man sutikti Mingės jachtklubo 10-mečio minėjimą, ir garbei tų žmonių, kuriems aš dėkingas už draugystę – kaip buriuotojams ir kaip žmonėms.

Vėjo! Vėjo! Vėjo!

Parašyta 2015-12-22, sudėliota 2015-12-29, tačiau nebuvo publikuota ir buvo private, nes vis norėjau buriuotojiškos progos. Dabar tiesiog paleidau public be progos. Prisipažinsiu, jai reikia geresnių vokalų duomenų, nei mano, todėl gaila, kad smagi daina neskamba (kol kas!) taip, kaip turėtų.

Iššauki į tamsą

Smagi daina, parašyta mano vestuvių 18 metų proga ir publikuota tai datai 2016-08-01, tik švęsti tai juk nėra ko, nes santuoka mano meilės iniciatyva nutrūko po 17-kos, todėl daina tokia ir yra, kokia yra – et, !@#$%^

Namelis amžinos Nirvanos

Filosofijos profesorius A. Šliogeris paminėjo viename interviu apie gyvenimo prasmės paieškų beprasmybę “amžinos Nirvanos namelį“ – nežinau, ar čia jo sugalvota, ar atkartota, bet man gavosi eiliuotai dar 2015-12-29 pirma versija, tačiau po to perdėliojau visą tekstą ir akordų progresiją naujai ir, sakyčiau, andalūziškai smagiai, apjungus mankštą prasigrojimui su lyrika, kuri dainai šiaip jau netinka dėl netolygios ritmikos. Tekstas tinka tik juodo humoro mėgėjams Vėlinių išvakarėse, bet dainą dabar jau galima atlikti su raudonu vynu ir saulėje gryname ore, kuomet vasariškai tvanku.

nirvana

Ommm… (iš phosphenes-everywhere.tumblr.com)

 • Vertimai:

Esantiems jūroje (За тех, кто в море – Машина Времени) – 2012-04-16

Nesu aš ir minėtosios rusų roko grupės gerbėjas – paprasčiausiai man ši daina tikrai patinka savo jūreiviška lyrika (kitaip tariant – tekstu, kas nesupratote), o melodija nesunki, kad imtum ją ir nesunkiai sugrotum, kaip ir “tonacijos“ lengvai prieinamos traukti choru bet kokioje kompanijoje – nors ir acappella. Šis faktas, žinau, kai kuriuos todėl ir erzina, nes prisiklausę jau šitos dainuškos, pagal geriausias rusų buriuotojų (?) tradicijas traukiamos girtais baritonais, plyšaujančiais ant viso uosto po žvaigždėtu dangumi iki pat brėkštant aušroms rytuose.

Be abejo, net ir nemokantys rusiškai šią dainą girdėjo ne tokiomis drastiškomis aplinkybėmis, nors abejoju, kad ją dažnai transliuotų toks “Russkojie radijo“, o jūs ištisai klausytumėt ją skambant taksi ar maršrutiniame mikroautobuse. Mat dainą “За тех, кто в море“ iš tiesų adaptavo savo muzikiniam spektakliui “Paskutiniai Brėmeno muzikantai“ “Keistuolių teatras“, pavadindami “Už tuos, kuriuos jūra išmes“. “Keistuoliai“ nestokojo ironijos ne vien pavadinime, bet ir pačiame tekste, kurį iš tikro ne vertė, o paprasčiausiai pradiniu motyvu prikaišiojo iš visokių eilėraščių bei dainų pritraukiotų citatų ir nuorodų. Jų daina gavosi, aišku, nedaug ką bendro ir turinti su pirmąja mintimi originale, ir dar pavirto ne romantiška daina apie jūrą, o jūrininkiškų motyvų meilės istorija, vietomis nestokojanti ne tik lengvo humoro, bet ir beprasmio ar netgi absurdiško teksto.

Ką gi daryt su girtu jūreiviu? (What Shall We Do With A Drunken Sailor?) – 2015-11-11

Ne šiaip vieną seniausių, bet ir vieną populiariausių shanty (lietuviškai – jūreiviška sutartinė), kuri seniai tapo liaudies daina, traukiama ne vien jūrininkų ar buriuotojų, ir ypač iš tų šalių, kuriose nacionaliniai buriavimo ypatumai reiškia buitinį alkoholizmą krante, laive ir tarpe tarp jų. Daina turi ir begalę tekstų variantų, ir vertimų į kitas kalbas – ji išties tapo liaudiška sutartine. Gal todėl yra visiškas apsileidimas jos neturėti mūsų gimtąja kalba, jei jau kažkiek norime būti jūrine valstybe?

Sėdint ant gražiausios kalvos (Сидя на красивом холме – Аквариум) – 2015-12-30

Daina, nuo kurios prasidėjo pirmoji oficiali ir valdžios jau leista Akvarium plokštelė, taip vadinamas Baltasis Albumas, ir kuri visam laikui bent jau man asocijuojasi su šia grupe ir šiuo atlikėju – Borisu Grebenščikovu. Jaunimas, kuris nebemoka rusų kalbos ir nesidomi (ir gerai!) mano lūžio prie Baltijos kartos jaunystės laikų “vietine“, o ne “importine“ muzika, gauna čia progą suprasti, dėl ko B.G. taip sudievintas (arba kodėl be reikalo), ir kodėl “nuo jo sklinda švytėjimas“ (kai tuo metu mūsų Radioshow “sėjo velnio sėklą“).

Dvasingi maumai (čia kaip hipsteriai, tik žili, kostiumuoti ir be barzdos bei liaušės ant makaušės) tokio stiliaus muziką vadina “dainuojama poezija“. Nes dar yra juk “skanduojama proza“, “čiupinėjama skulptūra“, “nedokumentali dokumentika“ bei “meinstryminis išskirtinumas“ ir pan. O kitiems – tai paprasčiausias folk-rock (na, čia kaip ir rokas, tik elektrą atjungė ir dainos paprastos kaip nudilęs trigrašis, bet už tai labai nuoširdžios ir dvasingos, subalansuotos netgi veganams ir mamontovams).

Reklama
Standartinis

9 komentarai apie “Demo 2016 (3/3): lietuviškos

 1. Augustas parašė:

  Na, turi rašytojo-poeto gyslelę. Nepaneigsi. 🙂 Tokie neblogi dainų tekstai. 🙂

  Beje, kaip knygą apie vampyrus sekasi rašyti/redaguoti? Gal jau įpusėjai? 🙂

  Patinka

  • Ačiū. Tekstams išties mano dėmesys didžiausias. Nes raides dėlioti ir yra smagiausia. Muzikos dar tiek neįsisavinau. Deja. 🙂

   Kas dėl vampyrų, tai sąmoningai esu save užlaikęs nuo to. Nežinau, baisi knyga gaunasi rašant, o taip aš nenoriu.

   Patinka

   • Augustas parašė:

    Vat Tu vis mini, kad baisus tekstas, baisi knyga. O kas ten konkrečiai baisaus, taip ir neparašai. Beje, kas čia baisaus tokiame tekste galėtų būti? Pvz., va čia: “Vampyrai atpažįstami iš to, to ir ano (čia išvardiji konkrečius požymius, iš kurių galima atpažinti vampyrą). Jie linkę elgtis taip, taip ir anaip (čia vėlgi išvardiji jų polinkius). Kadangi jie linkę elgtis taip, taip ir anaip, tai jų vampyriškoms užmačioms ir manipuliacijoms galima atsispirti, elgiantis va taip, taip ir šitaip (čia vėl išvardiji būdus, kaip galima atsispirti vampyrų manipuliacijoms).“ Na, tai kas čia baisaus gali būti, niekaip be Tavo pagalbos negaliu sugalvoti. Gal truputį galėtum pasufleruoti, kuria linkme turėčiau eiti, kad bent truputį įsivaizduočiau, su kokiom baisybėm Tu susiduri, rašydamas ta visuomenei tokia naudinga tema?

    Patinka

 2. Augustas parašė:

  Cit.: “Tai čia man baisu, nes asmeniška.“

  Negi nori pasakyti, kad ir Tu esi vampyriškos prigimties (nors man tai nepanašu, kad būtum toks)? 🙂 Arba turi draugų, kurie yra vampyrai (kas būtų visai nekeista)? O gal Tau teko netyčia susidurti su vampyru, kuris savo manipuliacijomis buvo taip susukęs Tau galvą, kad ir dabar vis dar išgyveni skausmą nuo to susidūrimo? Jei tai pastarasis atvejis, tai priimk užuojautą. Tikrai suprantu Tavo skausmą, likusį po susidūrimo su mano kolega (jei tai tikrai buvo susidūrimas su mano kolega), ir liūdžiu kartu su Tavimi. 😦

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s