Muzika

Demo 2016 (2/3): angliškos

Primygtinai siūlau prieš tai perskaityti vietoje įžangos pirmą dalį, kad suprastumėt, kas čia ir apie ką aš čia toliau.

Iš pradžių galvojau, kad neskubėsiu įrašinėti demo versijų visoms dainos – pats sau kaip ir žinau (turiu audio versijas užrašinėje), o filmuoti ir mesti į Youtube tokius juodraščius daro daugiau žalos, nei naudos (skaitėte vietoje įžangos pradžią?).

Bet metams einant į galą pagalvojau, kad reikia vis tik pagaliau sumesti viską ir užversti šitą gyvenimo puslapį, kol neužverčiau klumpių, nes geriau ir kokybiškiau vis tiek dabar progų nenusimato, tai reikia judėti toliau.

Todėl čia sumetu nuorodas į demo su savo pastabomis visų per metus parašytų angliškų dainų – gavosi kaip ir albumas savo apimtimi. Kitąmet reiks padirbėti rimčiau, nes ima kabinti mane patį tai, ką sau čia darau.

Dainos sudėliotos jų parašymo chronologine tvarka, o “nealbuminės“ pažymėtos * (jei sugalvosite kažkaip konceptualiai klausytis vienuolikos be bonus su žvaigždute, tai eiliškumas bus jų jau kitoks, aišku):

Change Of A Calendar

Išties pagrindinė dalis yra parašyta dar 2015 metų antroje pusėje – iš pradžių kaip prasigrojimas priedainiui, o po to jau 2016 metais lyg kovą ir tekstą sudėliojau bei jungiamas dalis. Toks truputį jazzy, įkvėptas fingerstyle studijų pagal Chet Adkins – groti vakare prie žvakių, vyno ir smokingų.

*Like A Pirate

Rašiau piktą dainą, o gavosi linksmas rokenrolas, kurį sudėliojau 2016-01-02 įkvėptas Chuck Berry be didesnių pretenzijų su mintimi, kad patiks ir buriuotojams “piratams“ kaip Darius “Olandas“ Bulanavičius.

*Don’t Go Away

Parašyta 2016-07-02. Toks grunge punk požiūris į romantiką. Tai iš esmės yra parodija, kaip pankai grotų “rimtą“ meilės dainą – daina įkvėpta Nirvana ir 50 Shades of Grey.

*A Bottle of Wine (Too Much)

Parašyta tekstas buvo gal kovą ar balandį iki 2016-08-25, kada galop jau sudėliojau akordus. Irgi iš nerimtų dainų kategorijos, šiek tiek country muzikos stiliumi, įkvėpta Blake Shelton (ankstyvas periodas), Granger Smith (Earls Dibbles Jr) ir Toby Keith.

I Came to the River

Parašyta 2016-07-05 airiškos baladės stiliumi. Iš pradžių buvo dviem pustoniais aukščiau (capo 2), po ko pažeminau ir pergrojau su mediatoriumi, nes pakeičiau galą. Šitą dainą reikia atlikti prigesinus šviesas ir gerai prispangus. Moteriški back vocals are welcome.

Land of Eternal Fall

Parašyta kažkas tarpinio tarp bliuzo ir ritmiško roko 2016-06/08-27 grynai pradžioje pagal Londono orą kaip Amžino Rudens Šalį ir pagal tą jausmą, kuris apninka imigrantus po kiek laiko svetimoje šalyje, todėl čia pavadinime tas fall gali būti ne tik ruduo, bet ir krytis. Nors ji visiškai nėra pesimistinė ar juolab depresinė, kaip pastebėsite, ir ją smagu netgi sau pašaipiai pasiniūniuoti.

Shoot Your Ol’ Dog Down

Parašyta 2016-08-11 kaip bliuzas su country stiliaus motyvais, iš pradžių įkvėptas vaikystės traumos, patirtos lietuvių literatūros pamokose (Jonas Biliūnas – “Brisiaus galas“), bet po to muzikos ir stiliaus prasme per Lou Reed, Blind Lemon Jefferson ir Leadbelly. Visiškai biuzas vėl nesigavo – kažkoks mano optimizmas nugalėjo, o ir šunininkai gali būti irgi ramūs, nes daina gi išties ne apie šunų galabijimą.

Three Elephants

Parašyta 2016-08-21 traukinyje, važinėjant vis pro Elephant and Castle stotį, kuri šalia maniškės darbo Blackfriars. Kažkodėl buvau įsitikinęs, kad drambliai ant banginio stovi, kas būtų logiška, nors dainą parašęs ir ieškodamas iliustracijos atsikasiau, kad pagal Plokščios Žemės arba Žemės Disko teoriją vis tik ant vėžlio. Bet vėžlys nesirimuotų gi. Daina įkvėpta Pink Floyd ir Naujojo Testamento, kuris gulėjo poste ir perskaičiau visą anglų kalba iš neturėjimo ką daugiau veikti. Galima atlikti dviem balsais.

On the Wings of Butterfly

Parašyta 2016-08-28 darbe naktį, prisimenant paauglystės (sic!) meiles vasarą su grupe A-ha bei įkvėptai Foo Fighters (nerasite nei vienos motyvų – užrašau, kas kitąkart paskatina kurti). Reikėjo kažko lengvo ir lengvo. Galima pasišvilpauti.

You Go

Parašyta 2016-08-30/09-01 po investavimo būtinybės pa(si)koučinimo vienoje Facebook diskusijoje pas Danskebank IT developerių “siaubę“ Sandą S., pridėjus dar muzikinį įkvėpimą nuo Red Hot Chili Peppers bei motyvaciją iš Will.I.Am ir The Script bei Southpaw filmą (keistas įkvėpimo mišinys, ar ne?). Groti su gera kofeino doze. Aš parašiau kofeino.

My Queen

Parašyta naktį 2016-09-04 po vieno iš tokio post-skyrybų mano low moments, kada vampyrai išsiurbia kraują, o imi ir parašai rūsyje ant odinės sofkutės per keletą minučių tiesiog giedrą meilės dainą, kurią įgrojęs norėjau skirti įsimylėjusiems vaikučiams Rūtai “emvienasplius“ ir “norvegų pingvinui“, bet jie ten kažko tuomet apsipyko (o po to lyg ir susitaikė), tai taip ir liko be konkretaus adresato ir netgi neįgrota rugsėjį. Groti dera pažeminus balsą romantiškoje aplinkoje damai ir jau gerai vyno pribembus, žvakėms baigiant degti – baigiamasis vakaro akordas ir preliudija nakčiai (arba ne).

My Mule Doesn’t Like to Smile

Parašyta 2016-09-06 pagal Clint Eastwood iš filmo A Fistful of Dollars mulo sceną ir Robbie Williams dainą Me and My Monkey. Kažkuo vis tiek vesternas pagal siužetą, bet iš serijos “ką yr?“. Daina geriausiai skamba pub su alumi.

No More

Parašyta 2016-09-08/13. Melodija ir akordų progresija buvo seniai galvoje, tik niekaip negalėjau pritaikyti teksto, nes atrodė, kad kažkas turėtų būti susieta su karyba, nuvainikuotu heroizmu (Bruce Dickinson dainos?) ir gal netgi PTSD. O teksto vienas stulpelis buvo parašytas jau seniai pats sau ir įdėtas Facebook, ir galop vieną naktį sugalvojau, kad reikia pabandyti apjungti abu fragmentus į vieną. Po to iškart parašiau ir teksto likusią dalį, ir nors išties skamba kaip yet another low moment, bet man tai asmeniškai vienas iš geresnių mano paties parašytų eiliuotų tekstų. Geriausia, jei išvis nerasite sau progų šiai dainai.

Under the Fig Tree

Parašyta 2016-09-14/15/17 iš esmės traukinyje, grįžtant per visą Londoną vėlai vakare po Ludwig van Beethoven Antrosios Simfonijos koncerto, kai prieš tai Rūta “emvienasplius“ po dainos apie mulą man pasiūlė parašyti ką nors apie katukus. Vienas man pačiam smagiausių mano tekstų su begale paradoksaliai sumėtytų alegorijų ir aliuzijų į angliškos literatūros kūrinius bei bendrai Vakarų ir Rytų kultūrinį kontekstą (Buddha nušvitimą patyrė po figmedžiu – čia taip pradžiai padedu, jei pabandysite išsišifruoti šį rebusą sau). Dainą groti dūzgėms ir gerai pripūtus.

2108-cheshire-cat-alice-in-wonderland

Katukas, besišypsantis nuo šakos, kaip iš dainos (paveiksliukas iš walldevil)

(toliau jau paskutinė dalis čia)

Reklama
Standartinis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s