Muzika

Muzikinis Penktadienis (15): jaunas tėtušis Robkė

Kai parašiau apie būseną tarp nakties ir dienos, ne vienas Facebook draugas susirūpino, ar viskas man gerai, ir kažkaip išvadas netgi padarė, kad tikrai apniko depresija, ir metas mane gelbėti.

Kas yra ganėtinai gi keista – įrašas prasideda optimistiškai: “pabudau su šypsena“. Baigiasi irgi taip: “reikia geros dienos gyventi“. Pavadinime vektorius irgi iš tamsos į šviesą.  Tą rytą truputį atvėso nuo +15 iki +14, tačiau po to ikipiet švietė saulė.

Kodėl Lietuvoje atrodo, kad įrašas išties, švelniai tariant, yra elegiškai liūdnas (nieko bendro su buvusiu liberalų lyderiu)? Sakyčiau, skaitytojas savo jausmą ir patyrimą dažnai projektuoja į autoriaus tekstą, ir kuo tos autoriaus ir skaitytojo vibracijos sutampa labiau, tuo tekstas yra geresnis.

Atsiprašau, kad sukėliau niūrias vibracijas. Išties blogai buvo keletą dienų iki to ryto, gavus didžiulę krūvą šūdo grūzo, o tąryt prabudau su šypsena ir mintimi, kad gal jau vis tik išsikapanosiu, ir kad rūpesčiai lyg ir liko vakar, ir vakar netgi su draugais puikiai praleistas laikas. Ir, aišku, moterys mane supras, kaip išeinama iš visų depresijų: kirpykla (kerpuosi tik pas anglus!), soliariumas (esu sauliamėgis), emocinis šopingas (pirkau kepurę ir šaliką). O kur dar Moet šampanas vakare ir šokoladinis tortas???

Dabar taip perskaičius tą tekstą gal vibracija pasikeis?

Beje, dovanų gavau ir lūpinę armonikėlę, jei jau taip grįžtant prie Muzikinio Penktadienio.

O šiandien kažkuo su to grūzo autoriumi susijęs dainininkas iš mano karalystės, kurio pristatinėti tikrai nebereikia, ir kuris pastaruoju metu yra vėl pirmuose puslapiuose, sugrįžęs su muzika iš savo tėvystės atostogų, ir netgi atvyksta rugpjūtį pas jus vėl koncertuoti, tad jūs irgi susiduriate su jo Heavy Entertainment Show reklama, tad vibracijose jums yra jis ne mažiau, nei čia man.

Be abejo, kas gi kitas, jei ne mielas pamaiva Robbie Williams. Pristatinėti jo nereikia, pasakoti apie jį irgi neketinu – ir taip jau virš 20 metų jis sėkmingai muzikos versle. Todėl aš tiesiog einu prie trijų jo naujų dainų, kuriomis su jumis šiandien dalinuosi.

Ir pirmoji tegul būna ta, kuri išties tinka anam minėtam įrašui, nuo kurio ir prasideda šis Muzikinis Penktadienis – I Love My Life:

I cannot promise there won’t be sadness
I wish I could take it from you
But you’ll find the courage to face the madness
And sing it because it’s true

Beje, jis atvirai kalba apie savo depresiją, jei taip tema nepaleidžia, čia – spauskite nuorodą ir pasiklausykite.

O tuo tarpu antroji daina tebūnie ši – Go Gentle, kuri primena tas Me and My Monkey arba Make Me Pure ar Mandalay, ir linkiu savo atžvilgiu irgi būti truputį mažiau reikliems, gerai?:

Don’t waste time with the idiots
Think that they’re heroes.
They will betray you.
Stick with us weirdos.

Ir pabaigai daina pasilinksminimui, o tai čia man visai įpulsite patys tuoj į depresiją, ir kuri ruskius verčia triesti plytomis, nesuprantant, kad jis šaiposi iš jų, ir kurią “rusofobiškoje“ ar “rusofiliškoje“ Lietuvoje (beje, choras yra latvių vyrų iš Rygos) tikrai, spėju, nesuprasdami kultūrinio konteksto ir angliško humoro užuominų priims ne itin palankiai (klipą statė genijus!), nors mano karalystėje ji iš esmės atspindi slypintį visuomenėje visokių pro-europiečių nerimą po Brexit, kad šalis taps kinų (dar gal bus ir apie juos daina?) ir rusų oligarchų lobistų valdoma provincija tame Huilo sukeltame apokaliptiniame Naujojo Šaltojo Karo fone – Party Like A Russian:

I’ve got Stolly and Bolly and Molly, so I’m jolly
And I’m always off my trolley, so I never say sorry
There’s a doll inside a doll inside a doll inside a dolly
(Hello, Dolly)
I put a bank inside a car inside a plane inside a boat
It takes half the Western world just to keep my ship afloat
And I never ever smile unless there’s something to promote
I just won’t emote
(Spasibo!)

Spasibo!

O, ir nebūkite ruskiais – party with a smile!

Reklama
Standartinis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s