Užjūris

Tarp nakties ir dienos

Prabundi su šypsena 05:33 ir supranti – kokia puikia diena numirti.

Viskas, kas buvo svarbaus, vakar užbaigta. Nieko naujo iš esmės nepradėta. Su vaikais pašnekėta. Su paskutiniais draugais neseniai praėjusio gimtadienio proga jau irgi vakar pasėdėta, šampanas Moet išgertas. Tortas suvalgytas, sudėliotas 46 skaičius iš žvakučių užpūstas.

Daug, niekad nesitikėjai, kad tiek išgyvensi, o gal ir per daug, bet per daug buvo gal ir prieš dešimt metų, ir per mažai gal būtų dar po dešimties. Pirmąkart gyvenime 46 – ir paskutinį.

Tas tarpas tarp nakties ir dienos. Tas tarpas tarp miego ir prabudimo. Tas tarpas tarp užsibaigusių laisvadienių ir darbo savaitės pradžios, net jei tai tik trečiadienis normalių žmonių supratimu. Bet trečiadienis ir sekmadienis ar pirmadienis tėra tik susitarimo reikalas.

Kaip ir laikas, kurį matuoja laikrodis – išties jis juk nieko nematuoja, o tik rodo, todėl lietuviškai žodis teisingas, o chronometras – ne. Kita vertus, gal išties jis atmieruoja tą laiką gabalais, kiek buvo. Atkirpo ir išmetė.

Guli ramiai tamsoje ir šypsaisi, nes išties nei kas dar laiko, nei labai skubi kažkam naujam skirti laiko. Gera diena mirti, bet reikia geros dienos gyventi.

O juk reiks – kiek gi čia beliko?

Yeah I know I’m a sinner, but I’ve got faith
Oh my good side is what He’s gonna see
When I’m standing at them Pearly Gates
He’ll have nothing but mercy for me

Reklama
Standartinis

7 komentarai apie “Tarp nakties ir dienos

 1. Rasa T. parašė:

  Hagaha. Įdomu, ką kalbėsi, kai ateis 50. Man šiemet jie pasibeldė. Gal mėnuo iki tos datos panikavau, blaškisusi, skundžiausi…. laukuau ir nemiegojau, kol ateis tas slenkstis… atėjo. Anei kas pasikeitė, anei įvyko kataklizmas, anei subyrėjau. Sipratau, kad viso labo tai tik skaičius, realiai niekas nepasikeitė. O kas nežino, kai pasakai, kad tau 50, pasimeta, išpučia akis ir sako, tu tyčia save sendini? Jaip moteris sakau: esi žavus vyras, ir tau dar viskas prieš akis. Jei taip tiesuai, į savo naivius 20 ir net 30 sugrįžt nenorėčiau net. Taip kad la vie est charmante!

  Patinka

 2. Atgalinis pranešimas: Muzikinis Penktadienis (15): jaunas tėtušis Robkė | skipper_ltu

 3. Rasa L parašė:

  metai nėra labai baisus dalykas, jei ne ligos, marazmas (gal ir tai liga) etc. reikia priprast į veidrodžius mažiau žiūrėt ir turėt jaunus draugus (aš apie draugus, jei ką). nėra gerų dienų numirti, vaikai bus priversti pakeist savus planus.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s