Muzika

Muzikinis penktadienis (11): optimistiniai 60-ieji

Spalis – va toks mėnuo: ir palyja, ir dar būna bobų vasara, kuri JAV vadinasi indėnų, o pas mus karalystėje – lenkų, aišku, nes Rytų europiečiams dabar pats pigumas į Tėvynę suskraidyti pigiomis oro linijomis atostogoms.

Tai tam, kad neprarastumėt optimizmo dėl prastėjančių orų ir Seimo rinkimų rezultatų pasekmių, o ir aš po atostogų visas toks, suprask, atsigavęs, tai va šis Muzikinis Penktadienis tegul būna skirtas optimistinio laikotarpio dainoms – septintasis praeito amžiaus dešimtmetis, 1960/69-ieji.

Ir pradėsiu nuo dainos, kuri ne tik yra viso minėto dešimtmečio superhitas, bet sėkmingai įžingsniavo per bendravardį filmą ir svajonių porą Džiulijos su Ričardu ekrane į devintą dešimtmetį, po kurio ir yra labiausiai pas jus žinoma – Roy Orbison ir jo Pretty Woman (tokia pagerinta vėlesnė jo versija, ir pažiūrėkite, kokie žmonės su juo scenoje!):

Žinau, kuria užbaigsiu trejetuką (nežiūrėt!!!), bet galvojau, o kuri tuomet būtų antroji? Ir supratau, kad be šitos dainos nebūtų įsivaizduojamas irgi septintasis dešimtmetis, ir kad tokiu pavadinimu ir filmas po 25 metų išėjo, ir kad daina turi apie 200 perdainavimų.

Tad štai jums Ben E. King ir jo 1960-ųjų spalį (!) įrašyta daina Stand By Me:

Ir trečia daina, kurios negana, ir kuri – taip, irgi yra iš tų 60-ųjų laikų, kas atrodo visiškai neįtikėtina, nes skamba išvis iki šiol, kaip ir senukai šie vis dar pasipurto šiknikes scenoje, nors Mike Jagger dar praeitame amžiuje kažkuriame interviu juokėsi, kad jiems galą prieš kiekvieną turą pranašavo, ir jis save, dar būdamas jauniklis, visiškai aiškiai įsivaizduoja šešiasdešimties scenoje, o juk jam dabar jau 73!

Kas kitas, jei ne mano karalystės The Rolling Stones ir jų (I Can’t Get No) Satisfaction iš 2013 metų Glastonbury festivalio (šitas kiečiau už San Remo su Eurovision):

O kam negana, tas užsuka kitąkart čia ir vėl. Ką nors įdomaus vėl aš jums būsiu paruošęs.

Nes negana. Ir negana. Ne, negana, jo-ū!

Reklama
Standartinis

4 thoughts on “Muzikinis penktadienis (11): optimistiniai 60-ieji

  1. Rasa T. parašė:

    Ha, visos girdėtos net 🙂 O Pretty Woman soundtrack CD pirkau Kopenhagoj pernai, tokiam superiniam DVD ir CD univermage, kuris, deja deja, bankrutavo ir užsidarė 😦

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s