Marinistika, Muzika

Muzikinis penktadienis (8): linkėjimai jūreiviams!

Kadangi buriavimo sezonas jau Lietuvoje bemaž ir kaput, o aš seniai ką nors rašiau į temą apie pagrindinę temą, tai kodėl šį muzikinį penktadienį nepaskyrus jūreiviškoms dainoms?

Marinistinis dainų foljklioooras yra vadinamas shanty – tai tiek darbinės sutartinės, tiek ir dainos, kurias jūreiviai dainuodavę laisvalaikiu.

Tai pirmoji niekaip neišvengiama, nes airiai irgi yra tokie prakeikti lyrikai, sutartinė tapusi linksma tralialiuška – ką gi daryt su girtu jūreiviu? Aš savo gimtadienio proga dar išverčiau ją ir į lietuvių kalbą, nes nacionalinius buriavimo ypatumus, kuriais vadinama jachtinė girtuoklystė, praktikuoti galima ir linksmiau – What Shall We Do With A Drunken Sailor by Irish Rovers:

Bet kad turėtum už ką uoste išgerti, tai dar reikia ir pinigus gauti. Štai dar viena liaudiška jūreivių dainelė apie algos reikalavimus, kurią atlieka fūristas Bruce Springsteen – Pay Me My Money Down:

O pabaigai, tai ne apie didvyrius daina ir jų garbingą kelią, ir nebūčiau, aišku, aš – tai aišku, todėl mano chebra Geležinė Merga iš Londono, kilimo nuo lenkų Leyton rajono (tik tada dar nebuvo ten lenkų), su nevisai jau taip ir shanty, bet vis tik daina apie senovės jūrininką, nes tema yra ne tik folklorinė, bet ir šiuolaikinė bei rokinė – The Rime of the Ancient Mariner:

Ahoy!

Reklama
Standartinis

2 thoughts on “Muzikinis penktadienis (8): linkėjimai jūreiviams!

  1. Rasa T. parašė:

    Viskas aišku 🙂 visos 3 “vežančios“, ir skirtingai vežančios. Ties pirma ir antra norisi linguot su kaimynais kaip per kokį baltos mišrainės balių užstalėj, o sulig paskutine jau norisi apsitempti odom, kratyti plaukus ir rėkti su minia 🙂 🙂

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s