Muzika

Muzikinis Penktadienis (5): akustiniai

Jei daina gera, tai ji iškart gerai skamba ir akustinėje versijoje.

Tiesą sakant, aš manau, kad geriausia pažinti dainą yra būtent jos akustinėje versijoje, kurioje ne tik kad kompiuteriais ar garsiniais efektais nesuslepiami galai ir neperdėliojami akcentai, bet ir daina yra tokia, kokia yra be pagalbinių ritmo sekcijos instrumentų įkalti į smegenis, pabosavimų sodrumui iki kepenų gilumos ar papjaustymų nervais solo gitara, pakniaukinant gal tik vieną stygą perkrovimu, tarsi nukreipiant dėmesį nuo esmės, kad gal daina barška kaip tuščia konservų dėžutė.

Tai va šito Muzikinio Penktadienio tema ir bus trys dainos, kurios daugiau ar mažiau žinomos savo studijinėmis ir po to elektrifikuotomis koncertinėmis versijomis, bet išties skamba gerai ir akustiškai – akustinė gitara ir balsas, ir ko daugiau reikia?

Pats taip darau, kaip sakoma interneto patarimuose.

* * *

Žinote, man nepatinka Pink Floyd. Vat kurią dieną tiesiog pagalvojau, kad man nepatinka. Išties – neturiu savo akordų grojaraštyje nei vienos jų dainos. Na ir kas, kad Victoria & Albert muziejus čia pas mane jiems skirtą parodą paskyrė? Nepatinka jie. Išvis, kas jie tokie?

Patys pagalvokite: kaip rokas – per sudėtingas ir rokenrolo dvasios ten nei su žiburiu nerasi. Kokia ten muzika? Tai groja, tai prifantazuoja, tai koks pinigų automatas džeržga, tai radiją paleidžia – užsiknisimas. Albumai išvis kažkokie keistai priplaukę.

Tai kam galvoti? Pažiūrėkite ir paklausykite patys – argi galima čia ką mėgti?

Wish You Were Here ir išvis tik vėliau į Pink Floyd atėjęs gitaristas, kuris paskyrė dainą įkūrėjui, nučiuožus šiam stogeliui:

* * *

Antroji už tai grupė grojaraštyje užima labai didelį skaičių lapų, ir tų lapų vis daugėja, o vokalistas – lietuvių klimės Anthony Kiedis (Antano pavardė, prisimenant kedenimus ir neršimus, tai ką aš žinau, aišku…).

Ir vienas jų patiltės hitų, atliekamas akustiškai (pats taip darau, sakiau?).

Gruodį trimis koncertams į Londoną atvykstanti RHCP ir – Under the Bridge:

* * *

Tai kad jau apie lietuvių kilmės dainininkus pradėjau, tai tokia va viena ir užbaigsiu, nors išties ji yra pagal tėvą airį katalikė, o pagal motinos liniją iš Lietuvos – žydė. Žydė katalikė, aha.

Nebūna? Bet taip jau yra, kai vokiečių inžinierija iš abiejų pusių sucementuoja.

P!nk, be abejo, o kad nuo rausvų Pink Floyd pradėjau, per karštus iki raudonumo Red Hot perėjau, tai rausva Pink ir baigiu – ir jos atliekamas hipiškas Janis Joplin dainos koveris Me and Booby McGee:

Niūniuokite, dainuokite, grokite!

Reklama
Standartinis

5 thoughts on “Muzikinis Penktadienis (5): akustiniai

 1. Rasa T. parašė:

  Kaip visada, gavau naujų žinių porciją. Lakoniški pastebėjimai:
  1. Pink Floyd ne tai, kad viskas patinka, bet daug kas. Įskaitant cituojamąją “Wish You Were Here“. Būsiu nuobodi, ir pasakysiu, kad patinka ir “The Wall“. Patinka ir viskas 🙂 Turiu jų dvigubą CD su tipo geriausiom dainom. Paklausk, kiek kartų klausiau ištisai? Gal vieną.
  2. Red Hot Chilli Peppers. Iki tavo muzikinių – šviečiamųjų postų tebuvau girdėjus jų pavadinimą ir tą faktą, kad Kiedis tarsi iš Lietuvos. Man pasirodė neįtikėtina, pagūglinau, ir radau, kad kažkuris iš tėvų žydų iš Lietuvos kilmės. Mano giminėj žydų nėra, bet vieni artimi giminaičiai buvo pavarde Kėdžiai: Kėdys, Kėdytė, Kėdienė… Buvo minčių netgi parsisiųst jų naujausią CD (ne giminaičių, o Red Hot Chilli Peppers 🙂 ). Kol kas ta mintis kūnu netapo.
  3. Pink visada laikiau eiline popsucha. Čia ji visai gerai klausėsi. Daugiau apie ją man nesinori nieko sakyt 🙂
  CD pas mane yra virš 400. Rytą atisdarau spintelę, permetu akim, ką čia galėčiau pasiimt į mašiną paklausyt, ir suprantu, kad… NĖRA KĄ KLAUSYT. Bet šį rytą radau. seną gerą Phil Collins CD “No Jacket Required“. Gėris. Kartu klausėsi ir visi, kas laukė stotelėse ar stovėjo šalia prie šviesoforu. Įskaitant gatvės praeivius 🙂
  P.S. Kodėl mėlynai-baltai dryžuoti rūbai laikomi “jūreiviškais“? (Dvynių ženklo moteris būtinai turi nusukti temą į lankas).

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s