Apie švancus ir krancus – 2 dalis (bet ne paskutinė?)


Vat, sakykite, apie ką man maloniau rašyti, o jums skaityti rubrikoje “Marinistika“?

Turbūt, apie romantiškus ir poetiškus dalykus, ar ne? Ne apie gyvenimo prozą ir rūsčią realybę, ypač, kada tas gyvenimas čiulpia (čia aš kaip “angliškų tradicijų puoselėtojas“, anot Brabander kapitono, vartoju svetimybę – verkia VLKK), ir tai vyksta per švancus, kurie siūlo dėl savo švanciškumo nukentėjusiems, taip vaizdžiai išsireiškus, pačiulpti jų škertikus.

Pasidžiaugčiau, jei švancų išties Lietuvoje sumažėtų (ne tik valdžioje arba ne tų švancų džiugesiui, kad jei jau aš emigravau, tai atitolau nuo lietuviškų realybių). Kartais tiesiog užtenka garbingam žmogui pasakyti, kad tas gal nepastebėjo, bet elgiasi negražiai. Garbingam žmogui to pakanka. O vat švancui?…

O vat švancui, be abejo – ne.

Jis tada, tarkime, nubėga (ar nueina, nurėplioja, nekibildžiuoja, pasiunčia pašto karvelį arba pony express – n.d.) skųstis LBS (yra tokia sportinio buriavimo federacija, sakanti, kad atstovauja ir visokius buriuotojus turistus, nors į juos žiūrinti kaip į organizacinį nesusipratimą – medalių jie neneša, ta proga iš Sporto Departamento pinigų nepapylavosi, iš kasmetinės jų laivų apžiūros nedaug prisiubagausi, o dar tie ir bumba, nedėkingieji rupūžiokai, bet ne apie juos dabar kalba).

Jis – tai kaip supratote, toks Gediminas Sirvydas, pernykščio Švininio Tarakono laureatas ir švancas* “garbingas LBS narys“ iš istorijos apie krancus, kurią teko aprašyti, nes žala nukentėjusiems iki šiol neapmokėta, o negražių apkalbų ne vien apie juos ar dar mane, istoriją paviešinusįjį, papilta (tai jei jau sakai kažkokiems užjaustukams, kad aš kažką girtuokliu vadinu, tai gal malonėk nuorodą pateikti, kur ir ką parašiau, nes ne visi pilvoti ar su six-pack aplink bambas dėdės LBSe turi laiko po mano tinklaraštį ar facebook kuistis, tikrindami, tą tavo šmeižtą, pupuli Geduli, gerai?)

Na, bet grįžkime prie kiaulių ir pupų, kad apie tai kalba. Arba švancų ir krancų.

Šiaip man gana juokinga, kada LBS narys (ne paprastas narys, o “šiūpėlių“, d.ž.k. RS-280, kuriuo žala ir padaryta, klubo lyderis gi – bet tai toks ir klubas tuomet, sakyčiau) skundžia LBS Garbės (sic!) teismui ne LBS narį, bandydamas išsukti uodegą dėl padarytos žalos. O taip, turiu ir aš to skundo kopiją (paprastai turiu visada proof’us, kai ką nors rašau, bet ne vien Ruslikas tuo jau įsitikino), bet reikalas kaip ir viešas, tai kodėl jų man ir negavus, nu?

Arba dar galima, tiesą sakant, kaltinti aplinką (© Paxius Original) – na, kad ir harbormeisterį, kurio nurodymo nepaisei, atsistojai ten, kur tau savaip ir pačiam susišvietė, bet tas, matai, gi už tave neprižiūrėjęs pasyviai daromos žalos kitam (vat man taip nuoširdžiai paaiškinkite, kaip jūs iš parkingo ne ten pastatytą automobilį išvytumėte policijai skambindami, o apie mariną tai net nekalbu – garbingi žmonės harbormeisterio paklausys, bet tas nieko nepadarys, kuomet švancai “žino geriau“ ir bravo bravo delta).

Aš suprasčiau, jei nukentėję gi taip parašytų skundą LBS Garbės teismui, kad jų garbingasis (sic!) narys pasielgė ne visai garbingai, nuskriaudęs paprastus žmones™ su laive uostelyje, ir dabar atsisako nuostolius padengti, skleisdamas pramanus beigi apkalbas, kuriose jau pats painiojasi. Tuomet LBS Garbės teismas, aišku, skundą išnagrinėtų, nes tai jų, kaip organizacijos, garbės (LOL) reikalas. Fair enough.

Bet LBS kažkaip gi viskas atvirkščiai: ne tik narys skundžia ne narį (bandau įsivaizduoti tokią situaciją, kur skundiesi kaimynei, kad ta nesusitvarko su ne jos vaiku, su kuriuo turi tik tiek bendro, kad tie bendraamžiai, nors vienas kito nepažįsta ir gyvena skirtinguose miestuose), ir jo skundas atranda supratimą (!), bet dar ir LBSui pateiktą nukentėjusiųjų skundą dėl LBS nario negarbingo elgesio iškart atmeta nenagrinėjęs kaip nepagrįstą, nes, matai, besiskundžiantieji… nėra LBS nariai.

77c

Facepalm iš knowyourmeme.com

Šiaip kas nesuprato teisinės ekvilibristikos, tai aiškinu paprastai ir ant pirštų: verdiktas toks reiškia, kad LBS išankstiniu nusistatymu palaiko savo narį – gera pozicija, tik nelabai garbinga šioje situacijoje (galėjo bent dėl akių panagrinėti, tarkime, bet aš ir taip per daug noriu).

Taigi, akivaizdu: žmonėms, kurie vadovaujasi ruskių lagerinėmis (tokia žemo rūgimo mielių šviesaus alaus rūšis) paniatkėmis (na, kodėl būtent tuo labiausiai išsiskiria Lietuvoje kauniečiai, ką?!), tai žodžiai “reputacija“ ar “garbė“ yra tiek pat suprantami, kaip žvygaitiškiams kvantinė fizika.

Nes skolas gi moka tik bailiai (Kauno liaudies patarlė). Todėl suprantu, kodėl geriau švancu, negu bailiu būti, ar ne taip, Gediminai?

Ir nesiskųskite man daugiau, kad LBS jūsų interesų neatstovauja!

———-

*Kadangi LBSei (nes Sąjunga yra mot.gim.) ir be Garbės teismo aišku, kad Gediminas Sirvydas nėra joks švancas, tai žodis yra nubrauktas kaip nepagrįstas, ir supostatas vadinamas “garbingu LBS nariu“. Atsiprašau už nesusipratimą, ir tą mano subjektyvų jo vertinimą išvis ištrinčiau, bet tada būtų neaišku, apie ką aš čia vėl kalbu, todėl bent jau nubraukiu – tuomi laikyti negaliojančiu. dvitaškis-žvaigždutė

Komentarų: 2

  1. Kaip supratau, iskilo sena kaip sovietmetis problema – DRAUDIMAS, kuris turetu buti privalomas kaip ir automobiliams (civiline atsakomybe). Tikriausiai, tuo atveju apie garbe nereiketu aiskintis…

    Patinka

    1. Visiškai sutinka. Ta formali TA ar koks nors dar biurokratinis popiergalis iš esmės yra niekas, kai palyginti su atsakomybės draudimo polisu. Draudimas būtų privalomas, o visa kita yra išties smulkmena.

      Patinka

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.