Imperinis Karo Muziejus


Galėčiau parašyti imbierinis vietoje imperinis, ir nedaug skirtųsi.

Vat jei galvojate apie britų imperijos karybą, tai kokios pirmiausia mintys ateina?

Keltai plikomis šiknomis bei dar be uisca beatha ir juos nukariavę romėnai, kurie prie imperatoriaus Hadriano pasistatė pirmą “kinų sieną“? Gal gi vis tik vikingai ir jų mutantai normanai, sumušę čia įsikūrusius būsimus fricus, o tuomet dar saksus (LOL German immigration) Hastingso mūšyje 1066 (durų kodas žydų mokykloje) metais, o prancūzės išsiuvinėję ta proga kilimą ant sienos, į kurį ruskiai bežiūrėdami masturbuoja apie savo mitologinius didvyrius nuo caro Riuriko laikų?

O gal kryžiaus žygiai, Rička Liūtaširdis, Robkė su kapišonu, baltų ir raudonų rožių karai (nepamenate, kurie rožynai lamėjo?), Šimtametis karas Bretanėje britų su prancūzais, kurie rodo vidurinį pirštą anglų lankininkams, Aginkorto mūšis (koks dar Žalgiris?!), raganos Jonytės iš Arko supleškinimas už nekonvencinius kariavimo metodus? Ar pilietinis karas Respublikos laikais, Naujo Modelio Armija, vedina Kromvelio, kurį pakorė po mirties, kai vėl monarchiją atkūrė?

O gal tai jau parako epocha, kuri žymi Kanados prijungimą prie Britų Karūnos, bet taip pat ir JAV praradimą, ir jau Napoleono laikų karus su laimėjusiu juos lordu Velingtonu (ir jo vardo jautienos kepsniu) ar kaip Baltuosius Rūmus vis tik pavertė britai degėsių krūva? Gal britų kolonialiniai karai, Indijos kaip Karūnos Deimanto paėmimas ir imperijos sukūrimas, kurioje saulė niekada nenusileidžia, bei karai su būrais ir dėl opiumo su kinais? Arba gal tai ekspedicinis dar pirmasis Krymo karas, per kurį krymnašistai palieka totorių (LOL) pusiasalį, savo būsimą miestą-didvyrį Sevastopolį ir dar praranda teisę išvis turėti karo laivyną Juodojoje jūroje?!

Britų gvardijos dragūnai Krymo kare – iš “plonytės raudonos linijos“ (pinterest) 

Norėtumėt!

Visa tai būtų, jei tai būtų Kauno muziejininkai, kurie sugeba savo Karo muziejuje pademonstruoti daugiau karybos, nei visa britų imperinė karyba bendrai paėmus šiame, nes… šis muziejus prasideda tik nuo Pirmojo Pasaulinio karo. Ir artilerijos kinkinio, ant kurio patogiai buvo vežiojami prieš tai buvusios karalienės palaikai, kaip ir premjero Čerčilio ar princesės Dianos (labai įdomu karybos požiūriu).

Tad ekspozicijoje ir matysite tik Pasaulinį Karą Nr.1, Nr.2 ir po to sekusį Šaltąjį su nelabai iškomunikuotais kariniais konfliktais jų metu. O, dar labai plotu išsikėtojusią, tačiau mažai eksponatais pagrįstą Holokausto ekspoziciją, kurios fotografuoti negalima, todėl čia nepamatysite – ir tai jau vilniečių KGB muziejaus, dar žinomo kaip Genocido Aukų ir Rezistencijos muziejaus, lyginimui (man daug įdomiau būtų, jei jau apie žydų karybą buvusioje britų mandato Palestinos teritorijoje, vis tik pamatyti IDF pasiekimus!).

Todėl kuo čia su Holokaustu ta imperinė britų karyba dėta, tai aš nesupratau, kaip ir nesupratau, kodėl reikėjo muziejų pavadinti taip, kaip jis pavadintas? Dar suprantu, kad Britų muziejų vadinti Britų Karų Grobio skambėjo ir steigimo metu nelabai comme il faut, tai paliko tik pirmąjį žodį pavadinime.

Iš visų muziejų šitas sukėlė tokį mano asmeninį nusivylimą, kad Virginijus paklausė, jei jau dykai patekau, tai gal bent jau neturėčiau skųstis, antraip, ko gero, tai juk tikrai prašyčiau pinigus grąžinti?

Be abejo! Nes juk Nelsonui skirtų eksponatų netgi Londono muziejuje yra (“Kristaus drobulės“ Jūreivystės muziejuje, anot Virginijaus), o tai kur Velingtonas, rupke?!

Nors negaliu meluoti – buvo man ir įdomių eksponatų (lankėmės šiaip kovo 5 dieną), o apie juos žemiau komentaruose galerijoje (spauskite ant pirmos foto ir toliau click-and-go):

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.