Cutty Sark


Bet kuris vaikigalis, kurio vaikystė buvo laiminga, nes skaitė brolių Každailių (kurių tas, kuris dailininkas ir knygos iliustratorius, tai po to nupiešė dabartinio Lietuvos herbo etaloną, o tas, kuris ne dailininkas, o rašytojas, tai buvo geriausio ir lankomiausio (!) Lietuvos muziejaus – Jūrų muziejaus, – vadovas ir vienas iš kūrėjų) knygą “Laivai ir jūrininkai“, tai jums išpyškins apie greičiausią iš greičiausių burlaivių, kuris gavo vardą pagal raganaitės miniapatinukus.

Bet tai apie ką vaikėzai bręsdami galvoja… oi, nuklystu.

Taip, tai – kliperis Cutty Sark (kas ir reiškia kuti-kuti kombinukas), ir tai buvo antrasis jau mano istorinis burlaivis (po Sir Francis Drake galeono replikos Golden Hinde II, kuris stovi tarp William Shakespeare teatro Globus ir London Bridge), kurį aš čia tarp darbų galop susiruošiau aplankyti.

Senoji karališkoji jūrų akademija Gryniče – viskas ten šalia jos

Ir ne vienas, o su Virgu, apie kurį Baladėje apie laivę Carpe Diem dainuojama (bet jūs dar tai tik išgirsite – nuoroda bus vėliau). Ir tai buvo vasario 14 dieną, taip kad priežasčių dabar šypsotis turite irgi ne vieną, ar ne? Et, pupuliukai, jūs…

Jei rimtai, tai aš vis tik sudedu čia tos dienos fotoreportažą, tik kelios pastabos apie objektus:

  • Cutty Sark

Virginijus: “Nu tu buvai Vasoje [galeone Stokholme]? Kažkaip čia iki to netempia…“

Kas iš esmės teisybė, nes čia yra krovininis laivas: visas korpusas yra triumas (su tokia labai paprasta butaforine instaliacija, įskaitant plastiko inkarus), trys antstatai ant denio kaip būdos įgulai, dvi medinės kiaulės garduose po priekiniu deniu bei kriuksėjimo įgarsinimu ir… viskas, neskaitant stiebų, į kuriuos neleidžia lipti bendrai, o aš dar ir Virginijaus konkrečiai.

  • Maritime Museum

Lyginant santykinai britų kaip jūros imperijos ir jų Royal Navy istoriją su tuo, kas čia eksponuojama, ir Lietuvos jūriškumą bei istoriją su tuo, kas yra eksponuojama Kopgalyje, tai… žinote, gavęs finansavimą būtent muziejui, o ne akvariumui-delfinariumui, tai LJM perspjautų šitą britišką lengvai.

Juolab, kad ne šiaip užmiesčio dvare įrengtas, o labai įdomioje jūrinėje prūsokų tvirtovėje iškyšulyje uosto vartuose. Beat this, Royals! Privalumas – nemokamas lankymas kaip visų nacionalinių (“liaudies“) muziejų.

  • Royal Greenwich Observatory

Pirma, tai Virginijaus visais tai savo meridianais neįtikino ir jis surado tikrąjį (istorija kaip su Europos centru Lietuvoje, kur parkas ne centre, o centras pažymėtas akmeniu kažkur laukuose gerokai už ribų);

Antra, mano požiūriu, tai labai toks vietinis regioninis muziejus, lyginant pagal reikšmingumą, nes aš taip suprantu, kad Molėtų observatorija su kosmologijos centru tai be skambių vardų ramiai nušluostytų šitiems nosį. Tiesą sakant, Technikos muziejus Vilniuje netgi ne pagal temą, bet kai kuriais eksponatais ir pateikimu (svoris kitose planetose) ramiai deda šituos į pavėsį.

  • Greenwich miestelis (kas yra Greater London dalis dabar, kaip koks Žaliakalnis Kaune ar Antakalnis Vilniuje) –

Mielas, jaukus, lankytinas: Starbucks, McDonald’s, Wetherspoon tinklo pub, KFC (be Nemateko vištų šitoje šalyje hipsterio tinklas čiulpia) ir dar kažkas, ko reikia pilnai laimei, čia pat vietoje vos iš stoties išlindus.

Bet buvo klaikiai vėjuota, ir dar neapžiūrėjome kitų visos šitos karališkos muziejystės dvarų (čia visas kompleksas jų), kur yra ir senasis jūrinis koledžas ir pan. O, ir nulinio dienovidinio marinistinė parduotuvė Nauticalia čia pat, ir dar turgelis su visais įdomiais kai kuriais niekalais.

  • Pakeliui Canary Wharf

Virginijaus vertinimu: “Londonas gali būti ne vien šlykštus“

O man tai tikro megapolio vaizdas (bet man ir City patinka).

Galima pažiūrėti Google Plus sudėliotą automatišką trumpą klipą čia:

arba pilnai visus vaizdus su komentarais prie nuotraukų, tad spausti ant pirmos ir – pirmyn, gardemarinai!

Komentarų: 4

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.