Kelionės, Užjūris

Karališkų apsauginių muziejus

Kaip turintis SIA licenciją, aišku, užėjau pas kolegas, kurie mėlyno kraujo bobutę saugo.

Ir išvada aiški: Royal Guard Museum, esantis priešingoje pusėje nuo Green Park rūmams iš kairės (jei vartai į parką Canada, tai tada čia bus Australia, arba atvirkščiai), nors plotu labai kompaktiškas (kareivinių paimta rūsiai pagalbinėse patalpose ir perdaryti – priešais jų bažnyčią, į kurią nėjau, nes šiaip ieškojau tualeto prie Bekingemo rūmų, o ir vestuvės ten buvo; bažnyčioje, ne rūmuose) ir kainuoja £6 bilietas suaugusiam, bet eksponatų turi daugiau ir įdomesnių, nei Imperial War Museum, kuris savo nykumu konkuruoja su Star Wars 7-ta dalimi!

Šitame netgi lordo Velingtono plaukų sruoga yra!

Ir kelios dabartinės karališkos bobutės Elzės Nr. 2 uniformos (kuri yra gvardijos grenadierių pulkininkė), kaip ir jos paskyrimo laiškas pulko vadui, ranka parašytas karaliaus tėvo. Labai įdomu, kad tos meškienos kepurės ji nedėvėjo per paradą, ir kaip jai sukūrė maženę versiją tarsi peruko. O tėtušis dėdulė (ačiū dr Mantui Adomėnui, pataisė) ant žirgo yra nuotraukoje – vienintelis paradas, kada vadovavo kaip karalius.

Beje, gvardija yra normalūs koviniai pulkai (įdomi nuotrauka, kur stovi visi 12 viršilų iš tų pulkų), ir dalyvavo visuose karuose (ir Krymo tame tarpe, ir Folklendų, o Afganistano žemėlapyje lietuviška Trispalvė vidury šalies gražiai atrodo – netgi vieno pulkininko revolverių kolekcija iš Antrojo Pasaulinio karo yra didesnė, nei tas karo muziejus turi!).

Tad kai matote tuos karnavalinius raudonšvarkius su meškienos kepurėmis turėkite omeny, kad kai kurie jų turi realią kovinę patirtį. Vien Viktorijos kryžių greta kitų medalių – sienos nukabinėtos.

Vienintelis trūkumas – negalima fotografuoti, ir iš pagarbos “kolegoms“ nusprendžiau sąžiningai šito prašymo laikytis (taip, galima rasti progų greitai pykštelėti ne vieną kadrą). Bet tie visi karių muliažai su durtuvais ir purvinomis mūšio uniformomis (iš Vaterlo) tikrai atstoja tą vaškinių madam balvonų muziejų. Juolab, kad ne vienas eksponatas autentiškas.

Ir dar radau Komedijos muziejų (šalia Krokodilų Cirko). Bet bilietų nebuvo.

O dabar tai, ką rasite lauke prieš užeidami (spausti ant pirmos foto ir skaityti toliau komentarus po nuotraukomis):

Reklama
Standartinis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s