Užjūris

London’s Callin’ (28): Priešgavėnės

– Vai koks mielas berniukas. Jis čia dirba?
– Ne, jam darbo pokalbis pirmadienį, bet dabar bandomajam paėmė.
– Tikiuosi, kad jį ryt priims.
– Kodėl gi ir ne? Jo tėvas lordas, turi banką, yra šitos organizacijos pagridinis sponsorius…

Pokalbis tarp kolegų darbe, kur sekmadieniais ateinu pachaltūrinti – vien dėl Dieduko, kurio vardas Dave, verta, ir mudu puikiai sutariam: jis kalba, aš klausau (kas mane pažįsta, dabar perklausia – o ne atvirkščiai?).

Buvęs ilgametis policininkas Brixton rajone, kada juodukai kasdien bandydavo užmušti, po to pensijoje į apsaugą nuėjo (pasakojimas, kaip jį mačete lenkas banditas užmušti bandė, o po to gerkę tiesiogiai perkąsti, buvo smagus, kaip ir po to jo gautas storas rudas vokas, nes “nieko neįvyko“), o dabar 23 metus dirba šitame žydų kultūros centre, kur yra ir judaistikos koledžas, bet dirba tik penktadieniais-sekmadieniais, nes pensijoje be socializacijos nuprotėtų. Šiaip dirbti pradėjo nuo 16 metų, kad galėtų mokslams užsidirbti, tai savęs nedirbančio nepamena. Laikai tokie buvo.

Jo vyriausias sūnus keliais metais už mane jaunesnis, o jis per abu sūnus turi iš viso 6 anūkes (ir sako, kad jo sūnų marčioms iki jo žmonos toli).

Čia jei taip domitės, kaip man sekasi.

Dirbu ir reguliariame darbe posh gimnazijoje, kur groju gitara, kad turėčiau ką veikti. Geras darbas – moka ne minimumą, 40 valandų per savaitę (šioje karalystėje darbo savaitė yra 48).

Bet norisi geriau. Kaip čia dešimtmetį gyvenantys mane guodžia – pirmus trejus (!) metus nieko ypatingo nesitikėk (aš labai graužiu save, kad per metus neprasimušiau dar į lordus). Ką ir parodo darbo pokalbiai, kada paskutiniame nenoriai, bet pripažįsta, kad pasirenka tą, kuris gyvena ilgiau JK.

Kantrybės reikia. Todėl groju. Aną penktadienį du mediatorius sudrožiau. Matyt, iš nervų.

Šiaip keista, kad šiandien yra Užgavėnės. Ne todėl, kad šventė tokia, bet kad taip vadinasi – rytoj prasideda Gavėnia, tai kodėl ne Priešgavėnės? VLKK glušpetriai ir vėl pjauna prezidentę?

Bet šiaip Gavėnios proga kiekvienas doras katalikas (o kiekvienas doras katalikas nori būti doras, ar ne?) sugalvoja kokią nors kontempliacinę praktiką dūšiai – kas laikinai vegetaru tampa, kas kepenis nuo alkoholio saugo, kas karoliukus pro pirštus sveikamarijanasi, kas pabrėžtinai gedi tarsi atgijęs medinukas Rūpintojėlis, nors gedėti tikrai dar nėra ko, kaip ir Jis juk ne tik pažadėjo prisikėlimą, bet ir prisikėlė, ar ne?

Na, nebent liūdėti Pelenų trečiadienį – krematoriumą va Meras R. Šimašius Olandų gatvėje jums pastatys (kitaip sakant, ne tik vien griauti moka – bet ir plėnimis paleisti, kad net ir skeletų spintose nerasit!).

Šalia to darbo su Dieduku krematoriumas irgi stovi (vis pasiklydę indai kelio pasiklausia). Ir niekas nesiskundžia netgi be atgulusių amžino poilsio čia pat kapinėse: ir džymui gerai, ir kažkokiam technologijų koledžui, ir katalikiškai pradinei mokyklai, ir netgi žydams kosher. Šiukšles židinyje kūrenti vidury sostinės vilniečiui tai kosher (ne veltui šituos vadina žvėrimis ir jų rajoną Žvėrynu), bet vat šalia didžiausių laidojimo namų ekologišką lavonėlių utilizavimą paleisti – jau tabu.

Tačiau aš nukrypstu į jūsų pievas ir lankas, o reikalas toks, kad gal gi Gavėnios proga, o tai truks 40 dienų, priminsiu, aš nieko neberašysiu nei čia, nei į facebook.

Noriu apie gyvenimo prasmę pamąstyti. Toks nihilistikos profesorius A. Šliogeris tai sako, kad gyvenimas šiaip prasmės neturi, ir beprasmis yra prasmės ieškojimas. Bet jis nėra doras katalikas, nors gal šiaip ir doras žmogus. O klebonas Petras praeitą sekmadienį įprastai pralinksmino: turi brolį, kuris anksčiau židinius statė, o dabar yra gaisrininkas – čia apie krematoriumus ir viltį prisikelti kalbant.

Žodžiu, aš sugrįšiu po Velykų. Ar prisikelsiu tinkraraštystei, jei jau taip poetiškai pasakyti – bet temų išties yra daug sukelta juodraščiuose. O aš dar ir paskaityti noriu ramiai visas tas knygas, kurias geri žmonės man iš Lietuvos atsiuntė.

20160206_161941

Legendinis buriuotojas Virgas vaikšto Temzės dugnu per atoslūgį – laimingas žmogus be facebook, o aš netgi savo patsukę čia įdėsiu?

Kaip bebūtų, aš čia atvykau pernai balandžio 1 dieną, ir pernykščias Velykas sutikau Londone. Kaip ir dabar, tada žydėjo sakuros, kieme lietuviai kepė hamburgerius ir man visa šita susimakalavusi globalizacija buvo savotiškas whiskey-tango-foxtrot.

Bemaž metai praėjo, ir tikrai Gavėnia bus puiki proga pagalvoti man pačiam, kaip gi sekėsi, ką galėjau padaryti geriau, kad klaidų nekartočiau, ko dar noriu ateityje, ir kada tu, gyvenimėli, pasunkėsi.

Na, o jums – skalsių blynų, ir Morę – į krematoriumą! Nes ji iš LSD šutvės, sprendžiant iš smegenų, arba iš Darbo partijos, jei iš pieštų antakių.

Pas mus karalystėje tai Assange iškamšą kiša lapkričio 5d.. bet čia visi ir taip prieš eismą važinėja, lauko durys atsidaro į vidų, kriauklės turi po du čiaupus and mind your gap, kaip sako andegraundas, Vamzdžiu vadinamas.

Mind that gap, indeed, and see you on the other side in 40 days!

(liet. “ant kalno karklai siūbavo, pakalnėj vanduo liūliavo – jo-ma-jo…“).

Reklama
Standartinis

15 thoughts on “London’s Callin’ (28): Priešgavėnės

 1. visai nieko. Vaizdingai. O išvada apie Morės partinę priklausomybę tai verta ne tik dėmesio, bet ir išsamesnės studijos. Tik pora pstebėjimų, jei galima. Pirmas – apie gyvenimo prasmę. Vienas toks rimtu laikomas psichikos reikalų ekspertas pavarde Franklis aiškino, kad jos (prasmės) ieškoti nereikia. Reikia jį (gyvenimą) įprasminti. Tiesa, kaip ir Šliogeris, jis nebuvo katalikas. Tačiau buvo žydas. Antras pastebėjimas – apie nosinę. Nors nesu kalbininkas, nei mokytojas, bet žodyje “bandomąjam“ nosinės nereikia 🙂

  Patinka

  • Čia asmeniniai dalykai (tiki vampyrais?), nes darbe kaip darbe, nepersidirbu (todėl dar ne milijonierius). 🙂

   O įkvėpimo pakanka, nes be to, kad bus paskelbti mano tradiciniai dar iš skipper.lt tarakonai su buteliu druskos Salacgryvos proga kovo 24 dieną, tai nuo balandžio 1 dienos kiekvienai darbo dienai jau dabar yra sukelta po įrašą iki pat balandžio 11 dienos imtinai.

   Ačiū, kad domiesi. Reiktų tau kokį prizą sugalvoti irgi – kaip ištikimiausiam skaitytojui. 😉

   Patinka

   • Augustas parašė:

    Cit.: “Čia asmeniniai dalykai (tiki vampyrais?)…“

    Vampyrais tikiu, nes pats esu vienas iš tokių kraujasiurbių ir kraujo gadintojų. 😀 Tiesa, labai švelnus ir pūkuotas (gi ne veltui Aikido gerbėjas 🙂 ), tad mano aukos dažniausiai manęs net nepajunta. Beje, draugų ir bičiulių neskriaudžiu. O kai kada netgi geru patarimu padedu (ypač jei situacija, į kurią yra pakliuvęs bičiulis, man pažįstama iš patirties) nuo kitų savo “kolegų“ apsisaugoti.

    Cit.: “Ačiū, kad domiesi.“

    Tai prašom. 🙂

    Cit.: “Reiktų tau kokį prizą sugalvoti irgi – kaip ištikimiausiam skaitytojui. 😉 “

    Jei man leidžiama pasisakyti šiuo klausimu, tai geriausias prizas man būtų Tavo straipsniai apie Rytų kovos menus, įskaitant ir Karatė, bei savigyną su realių situacijų analize.

    Patinka

    • Vat nėra tau dar sidabrinės kulkos išlieta, tai teks nuo tavęs česnaku gintis, kad nepradėtum kaip aikidoka ar judoka glebėsčiuotis ir paskui neįkąstum vietoje shuto-uchi į gerklę. 😀

     Išties, tai senokai apie karate rašiau. Yra vienas įrašas avansu įdėtas, bet ten daugiau vaizdai ir klipai. Beje, apie metimus karate, tai gal irgi bus įdomu. Ne mano, bet aš juos endorsinu.

     Hm, reiks išties pažiūrėti tarp juodraščių čia, ką esu nebaigęs dėl karate arba savigynos ir pabaigti rašyti.

     Patinka

     • Augustas parašė:

      Cit.: “Vat nėra tau dar sidabrinės kulkos išlieta, tai teks nuo tavęs česnaku gintis, kad nepradėtum kaip aikidoka ar judoka glebėsčiuotis ir paskui neįkąstum vietoje shuto-uchi į gerklę. 😀 “

      Tai man kryžiaus ant Tavo krūtinės užteks, kad Tavęs neliesčiau. 🙂 Gali jį nusipaišyt, užsikabinti ar išsitatuiruoti, ir Tu neliečiamas. 🙂

      Paspaudė "Patinka": 1 person

 2. Atgalinis pranešimas: London’s Callin’ (46): jau dveji metai | skipper_ltu

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s