Užjūris

Lietuvoje gyvenimas geryn!

Bet koks mokytas durnius™ jums tą pasakys: gyvenimas Lietuvoje tik gerėja! Pridūręs: pažiūrėk į statistikos rodiklius!

Pažiūrėjau ne tik aš, bet, matyt, į kitus – pernai Lietuvą paliko maždaug Mažeikių dydžio miestas, t.y. virš 46000 Lietuvos gyventojų emigravo. Čia tie, kuriuos Statistikos departamentas apskaitė, nes aš, tarkime, iki šiol moku PSD, tai kaip ir esu viena koja Lietuvoje.

Oi, atsiprašau: dabar Lietuvoje valdžios sprendimu emigracijos nėra, jei išvykstama nuolatiniam gyvenimui į bet kurią ES šalį (tiesa, Norvegija nepriklauso, o ir JK yra taip su didelėmis išlygomis netgi ES sutartyje įrašius, bet valdžia žino geriau, ar ne?).

Išties gyvenimas Lietuvoje gerėja. Tie 46000 tiesiog yra egoistai ir gobšuoliai, kurie nori dar geriau, bet iš esmės jie visi yra nevykėliai, nes nepritapo ir išvyko. Nieko tokio, kad skamba schizofreniškai du prieštaraujantys teiginiai viename sakinyje. Rinkimai Lietuvoje šiemet, tai tokių pareiškimų gausa jus išvis atbukins.

Na, kaip pažadai ir darbo vietų kūrimą skatinti, ir diegti inovacijas – čia tik mane, Milton Friedman gerbėją, toks pareiškimas verčia perklausti whiskey-tango-foxtrot? Kas atitolęs nuo politekonomikos, tai įsivaizduokite pasiūlymą persišauti koją, kad bėgtum greičiau – skausmas motyvuoja gi, ne?

Iš esmės, gyvenimą Lietuvoje pagerinti išties nesunku: kuo daugiau išvyksta tų, kuriems ekonomikoje nepasisekė, tuo likusiems pasisekėliams bendras vidurkis juk pagerėja. Po to reikia tiesiog atkratyti iš tų, kuriems sekasi, tuos, kuriems sekasi ne taip gerai, kaip aniems sėkmingiems. Чем меньше народа, тем больше кислорода – sako rusai, o Lietuvos žvygaitiškis™ priduria, kad boba iš ratų – arkliui lengviau.

Amazon way © – jie taip irgi pasilieka geriausius iš geriausių darbuotojų, atkratydami tais, kurie deda per mažai pastangų, lyginant su lyderiais (sic!) savo pareigose (kas baigiasi netgi tuo, kad naktiniai sargai ten rytiniams susirinkimams kėdes konferencijų salėse sustatinėja, o saugantys sandėliuose – padeda pakuoti, nes skyriaus vadukui reikia kelti efektyvumą).

Ir nesvarbu, kad mano karalystėje ši globali korporacija neturi reikiamo ilgio kelnių, nes paprasčiausiai čia long yra tik 33″, kas šiaip yra regular netgi jų gimtosiose valstijose, kur long prasideda nuo 36″. Bet juk statistiškai turi long, ar ne? Ir kas, kad maždaug 10 cm per trumpos klešnės? Nebent pirk 5.11 firmos iš JAV, tada gausi 36 regular kaip W36L36, o ne W36L33 (ką ir padariau per eBay).

Bet aš ne apie kelnes gi rašau, o apie nuolat gerėjantį gyvenimą Lietuvoje. Kaip rodo statistika. Kaip sako nelietuviškų bankų lietuviški dainorėliai ekonomistų titulais (jie tai tikrai dainuoja juk ne papais, aišku).

brain-drain

Smegenų nutekėjimas Lietuvai gi negresia, nes emigruoja tik durniai (iš imrussia)

Ne, aš nieko iš Lietuvos neprašau ir nenoriu – savo laiku nemažai jai daviau, tiek su ginklu gindamas šalies Nepriklausomybę Parlamente 1991 metais, tiek ir po to “parsidavęs jankiams“ virš 13 metų, kada mano pirštas vis būdavo prikišamas, kad Lietuva judėtų labiau link Vakarų, ir kad čia būtų daugiau saugumo ir teisingumo (tarkime, Petriko parboginime dalyvavau ne iki galo, bet daugiau, nei generalinis komisaras Vytautas “Katanis“ Grigaravičius, tik čia šiaip – linkėjimai kauniečiams).

Todėl aš galiu sau leisti emigruoti. Tėvynei nesu skolingas, ji man irgi nieko neskolinga, ir po 4 metų bei 2 mėnesių kreipsiuosi į Jos Didenybę su prašymu suteikti man Jungtinės Karalystės piliečio pasą. Taigi, dar vienas nevykėliškas žingsnis: iš Respublikos šeimininko, kuris sau išsirenka tarnus valdyti, tapsiu karalienės pavaldiniu – anachronizmas 21-ame amžiuje, ar ne?

Ypač, kai gyvenimas gerėja.

JK irgi – dabar žemiausias nedarbo lygis per pastaruosius 8 metus. Darbdavių tarpe netgi dabar tam tikra mada kyla – pakelti minimalią algą nuo Lordo Kanclerio siūlomo £7.20/h iki pragyvenimo minimumo £9.15/h (čia darbo savaitė yra iki 48 valandų, ne 40, nors pagrindiniame darbe aš dirbu tik 5 kartus per savaitę darbo dienomis po 8 valandas).

Tai irgi statistika, o ne agitacija emigruoti, nes mano mylimas Londonas patiria tiek ir NT burbulą, tiek ir nuomai tinkamų gyvenamųjų patalpų vis aštrėjantį trūkumą. Lietuvoje gyvenimas jums gi irgi tik pagerėjo, kai aš su ta visa “mažeikiškių govėda“ pernai juk išvykau, ar ne?

Teisingumo turite irgi dabar daugiau – bet kuris Darbo partijos narys ir jų rinkėjas tą patvirtins juk, nepaisant fakto, kad vis tiek Lietuvos teismas nuteisė sukčius vadovybėje (ko gero, tai yra konstervų™ sąmokslas – Kubyyyyyylius, rupūžė!).

Nuteisė, ir kaip ir Sausio 13 byloje, taip ir pasisarmatijo savo sprendimo pagrindimą viešai paskelbti, kaip skelbia kitų bylų atveju (o kai paskelbė, tai visi leipo iš juoko nuo blėnių teisėjos Šarikovos motyvacijos dalyje). Reikėjo išvis neskelbti – kam tos dar kiek veiksnį su tariniu sakinyje susieti gebančiųjų patyčios ir spekuliacijas iš visokių diletantų, kurie supranta tik Linčo teismą. Kaip ne kaip, o juk Lietuva yra Vakarų valstybė, ir dura lex set lex (tiesa, dura reiškia griežta, o ne Atvėsaitė, tai dar per griežtas nuosprendis, manyčiau, niekas iš Paksiaus bylos išvadų nepasidarė).

Gal tai irgi priežastis, kodėl žmonės emigruoja? Įsivaizduojate, kaip griežtai baudžiama Tėvynėje? Trūksta teisingumo jausmo (tie-SOS! ©). O dar jei į kariuomenę verktiniu paims? Už ką kariauti ir su kuo? Juolab, kad gyvenimas tik geryn. Karjeras ir gyvenimus taip tie visi saldofonai tik griauna paprastam žmoguiœ™.

Per artimiausius penketą metų išvis bus gerai – dabar iš ES dotacijų sudarytas trečdaliu Lietuvos Respublikos biudžetas, kuris skolina faktiškai bankrutavusiai Sodrai, taps nebedotuojamas, o turės pats į ES dotacijas mokėti. Tad per artimiausią piatilietką Lietuva padarys milžinišką ekonominį šuolį iš mažos agrarinės valstybės į išsivysčiusios ES šalies donorą.

Ko čia žvengiate kaip žemaitukai? Na, jei ne industrializavimu, tai inovacijomis tą šuolį padarysime, įtariu. Vis dar Lietuvoje sparčiausias optinis internetas. Aišku, per interneto gyvavimo laikus tūkstančiai proverbinių beždžionėlių “Karo ir taikos“ neparašė, bet su tokiu internetu šimtai IT beždžionėlių Lietuvoje proveržį padarys garantuotai! Nes kiek čia liko – penkeri metai.

Sparčiai su sparčiausiu gausis. Pamatysit! Daugiau optimizmo ir religinio patriotinio fanatizmo.

O po to nors ir tvanas, kaip sakė Abiejų Tautų Respublikoje, ir per Jono Kazimiero, džk kaip Paksius Žečpospolitius, karaliavimą to Tvano sulaukė. Na, bet bent jau Kėdainiai (sic!) kurį laiką tuomet gyveno “kaip Švedijoje“, nors Vilnius buvo prigužėjęs ginkluotų rusų “barzdotų opolčencų“, o Lietuvos Statuto Tėvo pono Goštauto nurengtas iš sabalų ir brokato įkapių lavonas voliojosi dabartinėje šv. Mikalojaus gatvėje, kažkur dabartinės Tėvynės Sąjungos, Prezidentūros ir Krašto Apsaugos Ministerijos kaimynystėje (kurių tuomet nebuvo, bet Dievas mėgsta ironiją).

O kas, jei iš tų 46000 pernai išvykusių bent vienas išvyko ne todėl, kad buvo durnas lūzeris?

Bet vienas lauke ne karys, o tik kvailys, ir viena kregždė – ne pavasaris.

Byla baigta, o jūsų rinkti politikai užsidės kokį nors paukščiuką prie savo politinės dienotvarkės punkto: emigracijos mažinimas – atlikta. Nes gi gyvenimas Lietuvoje tik geryn likusiems. Argi aš tą neigiu?

Reklama
Standartinis

9 thoughts on “Lietuvoje gyvenimas geryn!

 1. msn parašė:

  O man 13 mėnesių liko, bet PSD irgi moku. Tai kaip ir statistiškai neemigravęs. Ir kad bent kartą kokia VMI ar dar kokia institucija pasiteirautų iš ko aš gyvenu, kaip du vaikus išlaikau. Bet valstybinės programos nenumato individualaus “approach“. Atsimenu paskutinę darbo dieną Lietuvoje, kažkoks debilas skambina iš Vyriausybės Kanceliarijos ir reikalauja pateikti pasiūlymus kažkokiam dokumentui apie judėjimo laisvės privalumus ES ir jos naudą Lietuvai. O mano skrydis į Londoną buvo už savaitės.
  Ką galvojate daryti su Lietuvos pilietybę gavus Anglijos? Aš kažkaip esu įsitikinęs, kad niekas neturi teisės jos iš manęs atimti. Informuosite? Aš esu linkęs informuoti, bet jokių papildomų veiksmų nesiimti. Noriu sužinoti šių dienų stribų pavardes.

  Patinka

  • Mano planas pensijai yra išplaukti į aną pusę gaublio. Tam gerai turėti pasą šalies, kuri gali pasiųsti laivyną “nesusipratimams sureguliuoti“. 🙂 Kada mūsų biurokratai supjaustė fregatas, nebeliko Lietuvos jūrinės valstybės – tik pasienio tarnyba pakrantėje (esu rašęs apie tai irgi).

   Dėl LR pilietybės galvos nesuku – galima kreiptis po 5 metų, bet padaro po to tik ne anksčiau nei per dar 2 metus, todėl per artimiausius 7 metus, manau, Lietuvoje įvyks referendumas dėl dvigubos pilietybės, ir turėsime su tavim po du pasus (šiaip E. Zingeris turi netgi tris – vieną diplomatinį).

   Patinka

  • Negyvenu aš 4 metų, nepilni metai.

   Moku, nes mano tėvai Lietuvoje pensininkai.

   Moku, nes ES sveikatos draudimo kortelė išduota Lietuvoje.

   Moku, nes čia nenuėjau ir poliklinikoje neužsiregistravau dar (mane jų appointment’ai ir eilės bei tempai pribaigia).

   Moku, nes honorarams Lietuvoje taip patogiau išmokančiai įmonei sumokėti ir vykdyti apskaitą (žr. Juliaus radiją), nors iš esmės tą visą honorarą Sodra ir pasiima.

   Moku, nes neatšaukiau dar savo IDV Lietuvoje.

   Matai, net penkios priežastys. Reikia užbaigti, aišku, šitą nesąmonę. Nes vis tiek visi emigrantai gydosi tik paracetamoliu, o dantis taisosi už grynus Lietuvoje, tai kam tas PSD? 🙂

   Patinka

 2. entdx parašė:

  Visų politinių pakraipų šaušeliai vienikitės. Manau reiktų šaušeliams ir Atvėsaitėms laimėti rinkimus, kad liktų tik valstybinių įstaigų krachoborai, asmeninės kirpėjos ir jų dukros įdarbintos ministerijose. Galės girtis, kad pastatė komunizmą ir visiems bus ramiau, ramiai dirbs UK.

  Tiesa pasakius paskutinis atvėsaitės papezėjimas apie Uberį atvėrė akis: pašalpiniai varguoliai savarankiškai užsidirbinėjantys pinigus (ir ne varguoliai, tiesiog užsidirbinėjantys) yra ne tie darbininkai kuriuos reikia ginti šaušeliams: ginti reikia profsojūzų senbezdas, kurie neteks darbo, nes žmonės dirbantys už juos yra jiems pavojus.

  NX.

  OK baigiu keiktis, plaukčiau paskui tamstą, bet kad visiškai žemės padaras esu. Kaip išmokti plaukti?

  Patinka

  • Pradžioje galima pabandyti plaukti su kitais buriuotojais. Jei patiks (iš pirmo karto nebūtinai – tada reikia viską pakeisti iš esmės), tada eiti mokytis – galiu nukreipti ir pas save mokytoją į IYT mokyklą Turkijoje, jei rusiškai kalbi.

   Patinka

 3. Igor parašė:

  Kaip dainoj “тем, у кого есть крылья хорошо – улетел и всё, ну а бурому медведю через чащи и дикий лес не добраться до мест, там где климат потеплее.“

  Patinka

 4. Atgalinis pranešimas: Kaip stabdyti emigraciją iš Lietuvos? | skipper_ltu

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s