Užjūris

Apie einamąją lietuvišką isteriją

Ką galvojate? – klausia manęs FB padefaultu.

Gurkšnoju sau burboną ir galvoju tuoj mesti iš savo FB srauto visus, kurie dar ką apie alkoholį ar jo kontrolę pyptelės, kaip kažkada su visais purpuriniais trizniais pasielgiau.

Nes jei blaivas psichas vaikus į šulinį sumeta, tai vis tiek alkoholis kaltas. Netgi vis tiek kaltas alkoholis, nors tas psichas negalėjo jo jau nusipirkti degalinėje kaip įpratęs – uždraudėt gi!

Ir kaip, padėjo?

Ne? Oi, o tai kaip čia taip?

A, bet tai vis tiek kaimynai sako, kad tas latras buvęs. Šiaip kaimynai apie serijinius žudikus bei maniakas dar sako, kad anie yra labai mandagūs ir kuklūs žmonės, ir kas galėjo pagalvoti, klausykite, nu.

Dar ką pastebiu, tai šiaip visi kairiūkščiai (čia tie, kurie viską draudžia, nes yra labai tolerantiški tik savo idėjoms: ginklus, alkoholį, limonadą, palūkanas, pornografiją – sąrašas nebaigtinis) serga nepagydoma psichine liga, kuri vadinasi akoreliacinis sindromas: kada sujungia nelogiškus veiksnius į priežastinius ryšius, kurie jiems atrodo logiški.

Ir kurie paprastai vartotojus bei kitus žmones laiko neįgaliais patiems nuspręsti, kiek išgerti (alkoholis yra neatsiejama Vakarų civilizacijos ir kultūros dalis, tai net islamizacijos nereikia – šitie praeis kaip napalmu), kaip gintis nuo prievartautojų (gi prie kiekvieno policininko nepastatysi), kaip patenkinti savo godumą (reikia pinigų, pinigų yra!) ir t.t.

#Coelho

A post shared by Egidijus Nasevičius (@skipperltu) on

Sako, puikybė – didelė nuodėmė. O ar ne puikybė tai yra kitus laikyti neįgaliais spręsti patiems? Ar ne pavydas yra drausti kitiems vartoti ką nors saikingai? Ar ne godumas yra reikalauti remti moraliai bei, aišku, finansiškai savo idėjas, kurios siekia kontroliuoti kitų gyvenimus? Ar ne… pala, kas ten dar pagal Mirtinų Nuodėmių sąrašą?

Šiaip iš šalies Lietuva primena latrą iš kokio nors TV socialinio šou, kuriame tas rėkia, kaip reikia valdyti valstybę bendrai ir kaip reikia sureguliuoti kaimynų gyvenimą konkrečiai, užuot pasirūpinęs kad ir savo durų spynomis. Arba susitvakęs savo pajamų ir išlaidų balansą.

Kaip ten su tais gynybos procentais nuo BVP? Penkios mechanizuotos brigados jau Boxeriais važinėja, ne?

O kaip ten su tuo progresiniu pajamų mokesčiu ir skurdo lygio kiekvienam šeimos nariui neapmokestinimu, ką?

O kaip su viešojo sektoriaus finansavimu – vis dar visi gauna penkeriopas ir dešimteriopas algas, nes ta fikcija, kuri vadinama “atlyginimo koeficientu“ nereiškia absoliučiai jokios algos, nepaisant pavadinimo?

Ir vis dar civilinės jėgos ir teisėtvarkos institucijos nešioja sovietinius “vidaus“ kariškių laipsnius? Vis dar turite tą goblinų tarnybą, kurią sukūrė čečėnas, bet tai buvo savas čečėnas su savomis “paniatkėmis“?

Vis dar Lietuva pirmauja pasaulyje savižudžiais ir lenkia estus korupcija (alkoholis kaltas, aišku)?…

Vis dar taip norisi būti teisuoliu šitame isterikų chore, rėkiančiame UŽDRAUSTI!

Viešpatie, kad man jūsų problemas.

Reklama
Standartinis

20 thoughts on “Apie einamąją lietuvišką isteriją

 1. Augustas parašė:

  Šito straipsnio dalies, kur apie alkoholį ir jo saikingą ar besaikį vartojimą, prisipažinsiu, nesupratau, nes esu blaivininkas. O dėl viso kito (ypač dėl Boxer’ių), tai norisi pritarti visom keturiom.

  Patinka

 2. Nesuprantu, prie ko šnapsas? Kaimo vyrus verslininkai išvarė iš Lietuvos, ir dabar nedažmogiai ima jaustis vyrais.
  Tokių buvo visais laikais, tik jie dabar nieko nebebijo. Net nežino, ką daryt iš savo drąsos. Nėr kas jų į vietą sustato.
  Na, nerišliai aš čia, betgi ir patys suprantat, kaip kaime vyksta gyvenimas. Kokie savireguliavimo mechanizmai veikia. Ir kas būna, kai belieka pilkiai.

  Patinka

   • Dabar sekantis žingsnis: valdžia imsis veiksmų, nuo kurių nukentėsim visi, nes valdžia nesitaikys į problemą, bet taikysis į papuolusius.
    Čia kaip išvaikyti visus jūreivius, kurių akyse bent krislas intelekto iš burlaivio ir imtis vadybos triukų, kad pilkių komanda negadintų takelažo 😀

    Patinka

     • Ne. „Durnizmu“ nekvepia. Visi jie iš anksto prisipasirūpinę, susiįstatyminę ir visaip kaip itin gudriai apsiprisiplėšę. Koks suktas planas „renovacija“! Pinigų nebeturi kur dėt, ir plius greičiau sugrius = greičiau statys naujus.
      Koks suktas ir gudrus bet kuris jų planas, kai pažiūri, kam jis pripūtė kišenes.
      O jau mastai!
      Taigi sakau, durnizmo ten – nė padujų. Jie netgi visokius marginalus taip gudriai išnaudoja, kad Vėsaitės pasisakymai galų gale kažkam lieka naudingi.

      Toliau „pasiutpolkė“. Na, čia ne ta tema, kad jie šoktų pasiutpolkę. Šiaip, keletas bugi vugi klubų judesiukų. Va, Druskininkų klausimu polkutę subeldė, net dulkės pakilo, ir klausimo per dulkes nebeliko. Opa opa – karšta polkutė, švari sąžinutė.

      Toliau „šėlsmas“. Nesutinku. Va jų atžalos tai šėlsta, bo neturi kaip kietumą parodyti. O šitie ramūs, orūs, net kosčiumėlius susipirkę antviršelinius.

      Taigi papunkčiui įrodžiau, kad taip ir yra, kaip sakai. Ir netgi dar labiau ir ne tik taip 😉

      Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s