Aplink pasaulį atviroje laivėje?


Kaimiečiams vėlyvas ruduo yra sodybų tuštėjimo metas, o buriuotojams – laivių kėlimo iš vandens, kol tas dar nesukietėjo.

Artėja niūrus metų laikas, kuomet Kalėdos guodžia gal tuo, kad būna kokie nors Metų Buriuotojų Apdovanojimai, o Naujieji metai reiškia, kad artėja jau ir naujas navigacijos sezonas, tarpe iki to paįvairinamas Mingės jachtklubo vicekomodoro Bitlo organizuojamomis vakaronėmis.

Aš irgi čia bemaž nerašau, nei kad rašau. Gal netgi FB Skipper_LT puslapyje dažniau ką nors įdedu.

Tam yra savų priežasčių, aišku, tačiau nereiškia, kad pamiršau temą.

Kaip ją pamirši? Vienąkart įkritus į šitą buriavimo liūną, tai jau nebus taip liūdna jame, nei kad liūdna už jo, ar ne? Rap is kool, yo.

20150829_150607

Na, maždaug, tą va ir darau, tik ne buriuoju, o groju (mano foto iš Clipper Round the World regatos starto – Team Britania)

O kadangi ateina va toks metas, kada jau buriuotojai atranda žemę ir jame internetą, tai šįkart pasiūlysiu mažiau nei pusvalandžio trukmės filmą apie Anthony Steward – buriuotoją, kuris 1993 metais pirmasis, ir gal iki šiol netgi vienintelis, apiplaukė aplink pasaulį atvira laive, trumpesne nei 20 pėdų. Kaip sakė mano vienas pirmųjų buriavimo mokytojų škiperis Storas džk Andrius Deltuva, tai psichas-vienutininkas yra baisiau dinamito, ir jo laivė Legen la, tiesą sakant, netgi didesnė ir gal labiau tiktų tam, ką padarė aukščiau minėtasis Pietų Afrikos Respublikos pilietis.

Turėkite omeny, kad jis dar ir serga alergine liga, nuo kurios sutinsta veidas, ir kad kelionės metu jam teko išmesti primusą ir maitintis žalia žuvimi, kuria buvo ir apsinuodinęs. Aišku, ir stiebas buvo nulaužtas, ir sudužo netgi ant rifų negyvenamoje salyje, ir… vestuves atšoko.

Bet kam aš jums pasakoju?

Patys pažiūrėkite:

Ir kaip pats Ant’as sako, kad pavojingiausi ne tie, kurie sapnuoja, o tie, kurie dieną svajoja apie neįmanomus dalykus. Ir kad tokia solo-navigacija yra išties labai egoistiškas dalykas. Bet vertas – ką patvirtina ir du žymūs vienutininkai: seras Robin Knox-Johnson ir Chay Blyth (apiplaukė pirmas vienutininkas vakarų kryptimi – prieš pasatus).

Nežinau kaip jums, o man – tai dar viena istorija, kaip galima viską padaryti, jei turi mažiau atsikalbinėjimų (kaimynai iškeldino su orderiu, nes triukšmavo įrenginėdamas laivę, pvz.), o daugiau aistros tą įgyvendinti. Galop, tam aš čia į Londoną ir atvykau, kad savo svajonę irgi pasiekčiau, nors pirmeiviu kur nors buriavime tai jau tikrai nebūsiu, netgi Lietuvos masteliu, aišku.

Ir dar, beje, sužinojau, kad Rimtautas Rimšas išleido naują knygą – Nulinis Plūdrumas.

Kaip sakoma, Kalėdos buriuotojams atėjo šiemet anksčiau! O kai grįšiu namo, tai žinau, ko ieškosiu knygyne. Neišpirkite dar viso tiražo, prašau!

Ahoy!

Komentarų: 2

  1. O kur jūs radote informacija apie naują R. Rimšo knygą? Net Rimtauto tinklapyje nieko nerašoma.

    Patinka

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.