Užjūris

Labanakt ir Good Morning!

Šiandien vakare pagaliau aš jau išvykstu į Londoną.

Klausėt, ar ilgam.

Kaip Dievas duos, ir Jis duoda tai, ko nori – todėl būkite atsargūs savo noruose, nes jie pildosi, tik kartais ne taip, kaip jums norėtųsi.

Nes viskas turi savo kainą. Netgi Atpirkėjas neatėjo su Geraja Naujiena “komfortiškai ir politkorektiškai“. Tad kodėl manote, kad jūs esate kažkuo geresni už Jį?

Gali būti, kad aš negaliu atsakyti į šį klausimą ne tik todėl, kad kas laikina dažnai tampa pastoviu, o kas pastovu – gali turėti baigtinę datą, net jei to sau nieku gyvu nepripažinsi. Aš turiu svajonę išplaukti į vandenynus, ir apie tai kalbu jau kone dešimtmetį tinklaraštyje skipper.lt.

Kalbu, bet mažai ką darau.

Todėl šis išvykimas, tikėtina, yra laikinas tuo požiūriu, kad gal jau sulaukęs 50 galėčiau atsiraištuoti nuo kranto ir išplaukti anapus gaublio, kur Ramusis vandenynas, kur palmės salose, kur egzotiškos gražuolės plikais biustais šypsosi perlinėmis šypsenomis (ir kurios tau visai neaktualu, nes Viagrą nuplovė už borto per štormą kažkur Riaumojančiose Keturiasdešimtosiose).

Tiesą sakant, aš netgi nekeliu sau tikslo apiplaukti aplink Žemės rutulį. Nes tai reikštų sugrįžimą atgal, iš kur išplaukei, ir tuomet tektų užduoti sau klausimą, ar gyvenimas jau baigtas? O ne vien į tą pačią upę antrąkart nebrendama.

Laikas teka tarsi smėlis pro pirštus, ir gyvenimas išsivynioja vis greičiau kaip artėjant tualetinio popieriaus rulonui į pabaigą (#coelho). Kol esi jaunas, atrodo, kad viskas dar prieš akis, tad gali svajoti ir atidėlioti. Kada perkopi 40, o aš jau dešimtadalis kaip po, tai svajones paprastai nukiši kuo giliau iš galvos į pasturgalį, nes supranti, kad tokiame amžiuje negali (ar tikrai?) gyventi iš naujo, nors dar ir nesi nusiteikęs susivynioti į drobulę ir traukti gedulingu žingsniuku link artimiausių kapinių, ūbaujant tamsoje pelėdoms ir šiurenant virš galvos kruvinus nuo musių dantis šiepiantiems šikšnosparniams.

Bet Tas aukštybėse turi dievišką humoro jausmą, ir kikendamas gali taukštelėti per nagus, užverdamas panosėje duris, kaip kad man vestuvių išvakarėse būtent tą pirštą, ant kurio maunamas žiedas (po to pamergės bergždžiai bandė užlakuoti pernakt pajuodusį nuspaustą nagą).

Ir tik nuo tavęs priklauso, ar sriūbausi bejėgiškai prie uždarytų durų, susirietęs į kamuoliuką ant kilimėlio kojoms valytis, ar tyliai nusikeikęs pakelsi akis į viršų ir pasakysi gal netgi su man būdinga ironija:

– Ačiū tau, Viešpatie, išties. Ir atsiprašau savo Angelo Sargo, kad tam teko dirbti viršvalandžius, bet jei iki šiol jis per tą naktinę pamainą snūduriavo, tai dabar tegul nesiskundžia, kad visur paskui nespėja! Amen.

Aš nenoriu sakyti, kad emigruoju. Netgi VMI to negali pasakyti, kol jiems GPM308 formos neužpildžiau, ir jau po mėnesio jie įjungs man PSD skaitliuką.

Netgi mūsų politikai emigraciją neigia, sakydami, kad jos Lietuvoje nėra – yra tik persikėlimas dirbti ir gyventi į kitą ES vietą, tuo pačiu kažkaip sutartinai ignoruodami faktą, kad populiariausios emigracijai šalys yra Norvegija ir Jungtinė Karalystė, ir pirmoji net nėra išvis ES nare, o antroji – ne Šengeno valstybė ir ne eurozonos narė, tad net pagal pinigus abi nėra “namų rinka“.

Stebuklų nesitikiu, galimybių Londone viliuosi daugiau nei čia, aplinkybės daugmaž dabar man irgi palankios (nes aš vis dar “vyrukas pačiame jėgų žydėjime“, kaip sakė Karlsonas, ar ne?) – tai kam darkart ir vėl ieškoti sau pasiteisinimų, kodėl neišvažiuoju, kuomet net šiame tinklaraštyje tarp juodraščių mėtosi mano įrašas 2010-06-28 dienos su klausimu sau ir paaiškinimu skaitytojams, kodėl aš noriu emigruoti?

Šįkart pasiteisinimų ir atsikalbinėjimų paieškos reikalauja daugiau pastangų, nei susikrauti lagaminą – gi sakiau, kad anas aukštybėse Kikentojas yra kietas humoristas.

Šeimos ir draugų neišsižadu, nes negaliu gi imti ir atmylėti atgal.

Jūs irgi skaitysite mane, kaip ir anksčiau, tik gal kiek rečiau, ypač pradžioje, ir gal keisis rašomos temos – įvedžiau atskirą kategoriją “Užjūris“ ir tai, kaip man sekasi, eis po žyma “Emigranto užrašai“.

Todėl šių kategoriškai rekomenduoju neskaityti pikdžiugoms, kadangi išvyksta nevykėlis, suprask, ir tai šildo jų niekingas širdutes bei nuo tos minties maloniai pampsta jų menkučiai falistiniai organai (porno is on your head, not on Internet) – greičiausiai, nusivilsite, nes shitty jobs do not last forever, jei per tuos metus ir Lietuvoje neleidai laiko veltui.

Tiesą sakant, po to, kai įsikibsiu (sako, dvi tautos visada emigracijoje geriausiai prasimuša – žydai ir lietuviai, tai mano pase dar vis yra atžyma apie tautybę, o ir traukia mane kažkaip į Jeruzalę, Odesą ir Niujorką), aš dar ir nenusprendęs, ar toliau kilti verslo apskaitos ir mokesčių srityje, ar marketingo bei eksporto, ką ir čia dariau.

O juk dar yra teisėsauga, sauga bei saugumas (I disremember, senator! ©), arba verslo derybos ir konsultacinė veikla mažosioms įmonėms – galop, karate ir buriavimas lieka mano pomėgiais ir toliau, ir tam netgi matau ten daugiau galimybių (tiesa, vat negroju vargonais, bet galiu kreivai klijuoti plyteles ir gebu pagroti daugiau akordų gitara, nei žino mažos agrarinės šalies pasišiaušėlis™).

Tikiuosi, kad nuraminau dabar ir tuos, kurie nuoširdžiai pergyvena, kaip man seksis, ir kad esu priverstas išvykti iš Tėvynės neaišku kur ir neaišku kiek ilgai. Ačiū už jūsų patarimus, palinkėjimus ir kontaktus planui B, C ir netgi D!

Svarbiausia, kad karo nebūtų. Visa kita – uždirbama ir užgyvenama, o dėl kai kurių dalykų ten neverta netgi veltis į žiurkių lenktynes, kas yra svarbu arba gyvybiška esant čia.

Todėl pakelkite viskio taures už naują mano gyvenimą!

Cheers, lads!

Reklama
Standartinis

17 thoughts on “Labanakt ir Good Morning!

 1. Sigita parašė:

  tegaliu darkart palinkėt sėkmės įsivažiuojant.

  o dėl “Kaip Dievas duos, ir Jis duoda tai, ko nori – todėl būkite atsargūs savo noruose, nes jie pildosi, tik kartais ne taip, kaip jums norėtųsi.“ tai galiu ir šimtąkart “like“ paspaust, nes nekart patikrinta praktiškai. taip ir priartėji žmogus prie sąmoningumo ir išsigryninimo, į kurią pusę eini. nes kai nežinai, kur eini, ten ir atsiduri…:D

  o tau su kryptingumu problemų gi nėr;)

  Patinka

  • Ačiū. Man problemos, kad niekur aiškaus talento neturiu, nes esu daug kur gabus, todėl va taip ir gaunasi, kad per vieną gyvenimą po kelias reinkarnacijas tenka patirti.

   Patinka

   • Sigita parašė:

    hi five;) arba, kaip ten, “been there, done that“. kuria kryptim judėsiu toliau, sugalvojau tik prieš kiek daugiau nei metus, ir tai yra visiškai ne tai, ką dariau prieš tai. nes kai gali daryt viską, reikia labai gerai pagalvoti, ko visgi norisi… bet, sakyčiau, taip netgi įdomiau:) arba, kaip aš sakau, na, pabandžiau, galiu tai dirbt, ir netgi visai neblogai, bet – nenoriu..:) o kai daug kur gabus, tai vis tiek neprapulsi;)

    Patinka

    • Ačiū. Tikiuosi, kad kažkas gausis, nes jei nesigaus kažkur vienur, tai bandysiu kitką. 🙂

     Gal tik toks skirtumas, kad tau tam tikra prasme lengviau – tu nors ir adaptuojiesi, bet neimigruoji į Estiją, viskas yra laikina, nors ir gana ilgai (pvz., Andrius Užkalnis niekada nebuvęs emigrantu, kaip kai kas bando lyginti). Mano atveju vis tik yra persikėlimas gyventi ir dirbti čia, tad po 5 metų galvosiu ir apie natūralizaciją. Vardo atitikmenį lengva rasi – Giles. Su pavarde sunkiau. 😀

     Patinka

 2. Tomas Samoška parašė:

  Sėkmės autoriui išbandant save svetur. Ačiū Jums už visas “keverzones“ ir praplėstą pasaulėžiūrą.

  Patinka

 3. Atgalinis pranešimas: London’s Callin’ (1) | Keverzonės kreida ant grindinio

 4. Atgalinis pranešimas: London’s Callin’ (46): jau dveji metai | skipper_ltu

 5. Atgalinis pranešimas: London’s Callin’ (1) | skipper_ltu

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s