Sezono uždarymas, kai Mingės jachtklubui 10


“Anarchija – tvarkos motina!“ – atamanas Tėtušis Machno.

“Tvarka – bus!“ – nušalintasis prezidentas Paksas.

* * *

Kaip ir dauguma jūsų, ko gero, taip ir aš maniau, kad Mingės jachtklubui (formalus pavadinimas VMI ir JAR yra VšĮ Kintų buriavimo mėgėjų klubas “Marių burės“) yra daugiau, nei 10 metų – jei ne 20, tai bent 15. Tačiau prie vėliavos stiebo yra aiški datą nusakanti kiek korodavusi jau lentelė, kuri tvirtina, kad šioje vietoje jachtklubas pastatė savo prieplauką ir susijusius pastatus (t.y. pačią mariną) tik 2004 metais:

Mingės jachtklubo metrikacija

Olandas, pas kurį įsiprašiau šio jubiliejaus proga (2014 m. rugsėjo 26-28 dienomis) ir kuris maloniai sutiko priimti benamį ir belaivį netikrą buriuotoją mane, sako, kad maždaug taip ir buvo, kiek pamena, kad nusipirkęs savo Carpe Diem, kurią iškart, trolių vandenų burvedžio Martyno patartas, ir atvaręs į šį naują ir dar nelabai tuomet žinomą namų uostą (nepaisant to, kad jo laivės registracija yra Panemunės Kauno, bet laivė ten nesilankiusi, o kodėl taip, tai paklauskite kad ir Dainiaus iš Galento – kartu sužinosite ne tik priežastį, bet ir keikiamosios tautosakos lobynus dėl tos priežasties). Antrais metais prie jo priėjęs klubo komodoras Andrius Varnas ir paklausęs, ar Olandas rašyti moka (ne tik piešti, bet ir rašyti – patvirtinu, kaip paskaitęs iliustruotąsias Fon Šmeterlingo kronikas!), ir jei jau taip, tai gal teiktųsi parašyti formalų prašymą priimti į klubą, kuriame ir taip esąs bei dalyvaująs?

Kaip tarė, taip ir padarė – na, po anarchiškos narystės tapo tvarkingoji. Bet tai anaiptol ne vienintelis pavyzdys, kiek šitas klubas iš tiesų yra daugiau nei demokratiškas arba, sakyčiau, toks anarchistiškas ar gal piratiškos dvasios kupinas. Ir nieko, nesugriūna, o toliau vystosi ir auga – ir netgi du vadovus turi: komodorą Andrių Varną ir prezidentą Arūną Speičių. Įdomu, kad jų laivės panašiai vadinasi: Ragainė II ir Raganė, ir klubo laivė Nr. 1, kurios ir lenkti paraduose nedera, yra ta, kuri su numeriu du. Nesupainiojot?

Bet apie šį tikrą (!) jachtklubą, o ne prieplaukas ar uostelius kažkaip sovietofiliškai (viena iš seksualinės orientacijos mažumų) vadinamas irgi jachtklubais, galima rašyti daug ir, viskas gali būti ir tiesa, ir ant mitologijos ribos. Kaip ir, sakyčiau, tokie šeimyniški ar giminiški tarpusavio bendravimo ypatumai – tai ne tik pavasarinės ar rudeninės talkos arba savanoriški budėjimai. Jei reiktų kurti TV serijalą “Giminės“ buriuotojiška tema, tai Mingės jachtklubas taptų prototipu.

Tačiau gana man čia pliurpti – daug vandenėlio Minija nutekėjo į Atmatą, o šiąja į Kuršmares, kol susiruošiau pagaliau parašyti, apie tą man įsimintiną savaitgalį. Gyvenimas kartais muša raktu, o karma yra kalė, tad geriau mažiau raidžių, o daugiau vaizdų. Į kuriuos tikrai ne visi įspūdžiai sutilpo, bet jei ten nebuvote ir Raudonų bei Žalių Trejų Devynerių trauktine ar Black Bottle viskiu nesišildėte, tai ką gi dabar?…

Dabar tai jau spauskite ant pirmos foto kairėje viršuje ir skaitykite komentarus, eidami nuo vienos po kitos:

O iš tiesų, tai šįkart stengiausi daugiau filmuoti. Olandas sako, kad Virgui gal ir negalima laive duoti atsuktuvo, bet vat patikėti, kad iš klipų sumontuotų filmą, tai rekomenduotina. Nes negi teks pačiam mokytis montuoti ir režisūros?

Bet tai kol aš miegojau, Google ėmė ir pati sudėliojo iš foto ir video štai šitą klipą, parinkdama ir muziką. Jei dar kelis momentus ir pridėčiau, bet skųstis šiuo darbu neturiu kaip – žiūrim:

Ačiū darkart Dariui Olandui ir jo žmonai Vilijai, bei ACDC ir Amigai už svetingumą – tikiuosi, neapsunkinau. Ir šauniąjai kompanijai – Rusnei, Ligitai ir Jonui. Linkėjimai Tomui ir Jurgitai Dalgedoms, ir visam smagiąjam Mingės anarchistų šeimyniškąjam jachtklubui!

O aš laikau šių metų buriavimo sezoną uždarytu.

Ahoy!

Komentarų: 7

  1. Atgalinis pranešimas: Apie 5 iš Albatroso | skipper_ltu

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.