Buriuoti į aštuoniasdešimtąsias


…ir kalba eina ne apie lygiagretes ant gaublio, bet 80-tąsias savo metines ir toliau!

Dar daugiau, straipsnis, kuriuo dalinuosi, parašytas moters, kuri į kruizinį buriavimą (tokį, kokį ir aš mėgstu) išplaukė po santuokos, o tai nutiko daugiau nei prieš 60 metų.

Netikite? Skaitykite patys čia.

Kas man įdomiausia, tai istorija, ar kaip tuomet toks buriavimas išvis vyko. Kad ir plaukimas per Atlantą 1963 metais – tuomet ne tik GPS nebuvo, bet ir šiaip reta laivė vandenyną kirsdavusi, o ypač tokie mėgėjai (todėl mūsiškio Broniaus Rožinsko atminimas yra išties svarbus, jei yra ambicijos būti jūrine valstybe).

Arba štai 1966 metais atrado sau Jugoslaviją – tai dabar daugumai mūsų buriuotojų Kroatijos pakrantės jau ir pabodęs, ir praeitas etapas, o ir laivių gausa ten ima erzinti. Tuomet gi išvis nykuma buvusi, nes niekas neburiavęs. Liūdniausia, kad ten jie pasitiko ir Jugoslavijos žlugimą bei pabirusių respublikų tarpusavio karus.

Bet gerai, kai iš Kroatijos ir Venecija pasiekiama – ko gero, aš sutiksiu su autore, įplaukti savo laive į šio miesto centrą yra įvykis (kaip ir man buvęs įplaukimas pro menamą Rodo Koloso vietą 2011-aisiais). Horno iškyšulį apiplaukę irgi, du TransAt-ai įvykę, virš 140000 jūrmylių nuburiuota.

Nuostabu.

beiser-eighties-4

Autorės ir jos vyro laivė Venecijos centre priešais Šv. Morkaus aikštę (foto iš nuorodos aukščiau)

Ir dabar šitie “diedukai“ dalinasi patarimais, kaip ir tokiame gerokai pensijiniame (lietuviai paprastai tai mėgsta numirti iki tokio amžiaus iš patriotinių sumetimų, kad Sodra nebankrutuotų ir kitiems daugiau liktų) amžiuje buriuoti toliau. Jie nėra anaiptol vieninteliai tokie, ir tų istorijų galima rasti daugiau.

Bet šiaip buvo smagu pasidžiaugti už juos ir pasidalinti tuo su jumis.

Jau turite planą pensijai, ką?…

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.