KJP 79


Tiek metų šiandien sueina Lietuvos Karinėms Jūrų Pajėgoms – būtent 1935 metais šią dieną gen. Stasys Raštikis pasirašė įsakymą apie tokių atskirų pajėgų Lietuvos kariuomenėje steigimą.

Aišku, karo laivas “Prezidentas Smetona“ savo tarnybą pradėjo kone dešimtmečiu anksčiau, priklausydamas pasienio policijai ir saugodamas mūsų pajūrį nuo kontrabandininkų. O ir po KJP steigimo nei tų laivų padaugėjo, nei mūsų karo jūrininkai taip jau ir nepriklausomi buvo, techniškai ir aprūpinimu vis priklausomi nuo Trečiojo pulko.

Bet ne tą istoriją čia noriu perpasakoti – noriu pasidalinti džiugia žinia.

Net jei mano mylimiausio Lietuvos muziejaus, t.y. Jūrų muziejaus, istorikas Romualdas Adomavičius yra vat moraliai paklydusi lenkė, nesikeikiant. Aš vat dūsavau, kad nežinau, kaip baigėsi Juozo Tamošausko tarnyba ir kaip susiklostė jo likimas, kada sovietai jau neapsimestinai pakeitė paleckiukus. Įtariau, kad baigėsi nelabai gerai, jei duomenų nerandu.

Ir ką sau manot? Išvakarėse aplankiau Jūrų muziejų – trečioji ekspozicijos salė dėl rekonstruojamo Akvariumo pastato dabar neprieinama, tad gelbėjimo kelnių neapžiūrėjau. Tai ne tiek ir svarbu, kai ir taip kiekvieno skęstančiojo reikalas yra neskęsti.

Esmė kitur:

20140731_154822

Tai kuo ne džiugi žinia?!

Be to, kad Romas neskaito skipper.lt ir jam mano godos buvo dzin, tai vis tik man paaiškėjo ir tai, kad Juozas Tamošauskas (čia užrašyta su A, ne O) mirė tik 1975 metais Šveicarijoje.

Ačiūdie, išnešė sveiką kailį iš šitos sovietizmo peklos, ir kaip spėjo nuo bolševikų iš Vladivostoko pasitraukti, taip nuo bolševikų, matau, pavyko jam ir iš Lietuvos išmauti. Gaila, nežinau daugiau detalių, kada ir kaip (o iš Romo argi išklausi?). Netgi apie Povilą Julių Labanauską yra kiek pripainiota istorija, kurią gavau iš pono Henry L. Gaidis, bet dar nepublikavau (rankos neprieina).

Tad važiavau į muziejų ne veltui, ir ši žinutė Lietuvos KJP gimtadienio išvakarėse mane tikrai pradžiugino (i do dupy, nors ir ne pats tuo Romas, psziakrew, panowie!).

Tarp kitko, nors kol kas (!) jie dar neturi tarpukario paskutinės Lietuvos karo laivo vėliavos, vis tik turi inž. Antano Darginavičiaus, buvusio pirmuoju padėjėju karo laive “Prezidentas Smetona“, kitelį – štai čia:

20140731_154926

(telefonas LG G2, jei klausiate, aha)

Daug jie ten gėrio jau turi. Netgi atskirą ekspoziciją apie Klaipėdos laivyną prie prūsokų (įskaitant lėbavimų ir paleistuvysčių istorijas).

Gaila, kad neturi nieko (ar nemačiau?) apie Salacgryvos mūšį. Gal kad Romas yra taikus ir ramus žmogus, todėl jam užtenka ir Klaipėdos linksmybių?…

Linksmiau gi dabar žinoti dėl Juozo Tamošausko.

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.