Paulius Kovas: Gyvenimas audroje. Kaip išlikti sausam


Pauliaus Kovo knygą “Gyvenimas audroje. Kaip išlikti sausam“ (ISBN 978-609-8112-09-2) įsigijau dar anksčiau, nei tiražas pasirodė knygynuose, bet ir tai nebuvau pirmeivis, kadangi antrasis tiražas jau buvo užsakytas spausdinti, kuomet pirmasis išgraibstytas tarsi karštos bandelės, nespėjęs pasiekti lentynų.

Iš buriuotojiškų knygų ši išsiskiria spalvotų ir profesionaliai atliktų nuotraukų gausa, ir nuotraukos iš tiesų sudaro nemažą dalį knygos – idant pasakyta, kad geriau kartą pamatyti, nei šimtąkart išgirsti (arba perskaityti). Anaiptol, tai ne komiksai, bet va Bitlas, kuris organizavo patiltėje susitikimą su autoriumi, sakėsi perskaitęs per kelias valandas. Aš tuo labai abejoju. Nes kaip pastraipa – taip ir susimąstai.

Juolab, kad knyga surinkta ne vien iš Pauliaus patirties buriavime ir vadyboje, ką jis apjungia, bei ištraukų iš jo paskaitų, ir tai tikrai ne vien Tūkstantmečio Odisėjos odė. Knygoje yra apstu kitų buriuotojų, jų žmonų ir draugių dienoraščių ar atsiliepimų intarpų. Tad autorius, kaip patyręs lektorius, kuris yra vedęs ir pačią ilgiausią paskaitą Lietuvoje, duoda geranoriškai pasisakyti ir kitiems, apjungdamas jų mintis bendrai savo pasakojimo idėjai.

20140210_115749

Jei ko ir pasigedau, tai vis tik knygos gale išvardintų visų tų 120 buriuotojų ir burvedžių, kurie kokiame etape dalyvavo ir padarė tą lietuvybės misiją įmanoma. Nors, kaip sakiau, knyga nėra skirta Tūkstantmečio Odisėjai, bet nemažai buriuotojų ją įsigis būtent kaip to įvykio įamžinimo artefaktą. Ir tuomet anie vardai, manau, ją papuoštų deramai, nors tikrai ne vienas ir ne du iš tos plaukimo yra čia ir cituojami, ir minimi, ir yra jų nuotraukos bei darbai paminėti.

O paskutiniosios dalies, kurią jau rašė ne autorius, o tarsi recenzavo dr. Modestas Gelbūda, tai, mano galva, visiškai nereikia. Gal planuota šiuo skyriumi priduoti daugiau solidumo vadybos pusei knygoje, bet gavosi pati nuobodžiausia ir neįdomiausia dalis, kurią pramečiau… praverčiau… praverčiau ir, aišku, pramesčiau išvis. Net jei turiu formalų akademinį verslo administravimo ir vadybos diplomą, net jei esu keliskart direktorius.

Bet yra pridėtas DVD su:

 • Tūkstantmečio Odisėjos maršrutu ir misija (dalyvių sąrašo ir čia neradau, bet gerai, kad neradau ir dr. M. Gelgūdos);
 • trimis minutėmis linksmo (Titanikas – taigi irgi apie Di Caprio, ane?) buriavimo;
 • buriuotojo ABC (J – jūrligė; A – audra; Ch – patys žinot, kas… choras, giedantis Tautišką giesmę, o ką jūs pagalvojot, husarai?; T – tradicijos, patys žinot, kokios; A – alkoholis avarijos);
 • maisto gaminimu (čia yra reklaminis klipukas, kodėl vandeniu vaikščiojantis keturiskart hornietis šv. Linkus yra toks jaunatviškas ir lieknas);
 • paskaitų ištraukomis (bet į paskaitą vis tiek siūlau nueiti, ką aš anksčiau jau padariau!);
 • Tautiška giesme aplink pasaulį – baigiamuoju Tūkstantmečio Odisėjos akordu.

Ir dar nepamirškite, kad pirkdami šią knygą jūs iš esmės remiate ne autorių, o mūsų LBS, nes po 2 Lt eina būtent šios sąjungos kason, ir tai tikrai net mažesnė suma už kokios nors vikingų loterijos bilietą, litaueri. Ir manau, kad tai yra tikrai puikus Pauliaus gestas.

O šią knygą – į marinisto bukinistinę kolekciją, vienareikšmiškai.

Ahoy!

Komentarų: 7

 1. Egidijau, ačiū už recenziją, visada malonu sulaukt kolegų vertinimo. Keletas paaiškinimų. Dėl mokslinės recenzijos: perskaičius lengva Palmiros Galkontaitės ranką surašytą knygą, Modesto tekstas tampa sunkiasvoris ir ne visiems įkandamas, bet aš, manau, kad tai – knygos perlas, nes tikrai neteko matyt vadybos vadovėlių, kurių dauguma parašyta naudojant metaforas, kad tos metaforos vėliau būtų moksliškai išgliaudytos. Kitas pastebėjimas dėl įgulų sudėties: nenorėjau kartotis, nes jau viename leidinyje visos įgulos yra išvardintos, todėl surašiau visus abc tvarka.

  Patinka

  1. Iš dalies. Jei turi omeny sumestus visus laive ir krante buvusius, ir šiaip pro šalį ėjusius kita proga, į krūvą pagal abėcėlę padėkoje, tada – taip, išvardinti. Aš norėčiau konkretumo.

   Patinka

 2. Tikra tiesa
  perskaiciau per pora valandu…
  nes kai kurios istorijos man jau buvo zinomos
  vertingiausia knygos dalis yra autentiskos buriuotoju citatos
  dar kelis kart perverciau foto

  Tai puiki ideja remti LBS

  o knyga puikiai issukta ir tikrai populiarina buriavima…

  Patinka

  1. Dalį istorijų ir aš jo paskaitoje esu girdėjęs, bet tai nereiškia, kad prašokau greičiau. 🙂

   Patinka

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.