Kaip Bitlas dėl merginų dūsavo, arba 3890 jūrmylių kikenimo


– Būsi šį vakarą patiltėje pas Bitlą? – klausia telefonu manęs Dainius, bevažiuojančio iš muitinės sandėlio link reklamos agentūros tikrų gruziniškų natūralių sirupų vaisvandenių Kazbegi 1881 reikalais (aha, čia premium produkto reklama, bet šlamšto aš ir nereklamuoju).

– Taigi šiandien lietuviško palydovo paleidimas per TV… – dvejoju tarp dviejų savo domėjimosi objektų (jei nerašau apie kosmonautiką, tai dar nereiškia, kad ji man mažiau už buriavimą įdomi ir suprantama).

– Tai vaizdo įrašą pažiūrėsi! – sprendžia techninę pusę režisierius pagal profesiją.

– O tai ką aš anūkams papasakosiu?! – priešinuosi. – Čia gi istorinis momentas!

Neužilgo Dainius pasiduoda (kitas, koks bumbulas Olandas, tai gal dar ginčytųsi!), pažiūri internete ir praneša naujausią naujieną, kad ir vėl startas dėl per didelio saulės aktyvumo Amerikoje, nepaisant pūgų jos šiaurėje (o vat kur ta @#$%^&* saulė pas mus???), atidėtas iki antradienio. Žodžiu, ramu. Nors apgavo, rupūžė – kitądien startavo abu “pirmieji“ palydovai (pakalbėkime apie lietuvių bendradarbiavimą, aha – galėjo pavadinti ne abu palydovus SAT-1, kodėl ne PAL, o Kęsc i Vyc).

Bet aš dėl tokios naujienos (kam nuostoliai, o kam ir džiugesys – kaip “lietuviška“, jo) nudžiungu, nes burės, mergos ir alkoholis – yra šventas reikalas kiekvienam buriuotojui!

– Nu čia kažkaip blevyzgoji, be mergų ir šnapso reiktų… – Gavėnę anksčiau laiko pradeda Dainius, švęsiantis savo gimtadienį tą pačią dieną, kaip ir bitlininkai rinksis į Metų Buriuotojų Apdovanojimus (reikalinga pastaba: kadangi pastarasis yra daugiau sportinio buriavimo pasiekimų renginys, tai prioritetus savo tinklaraštyje aš atiduodu kitokiam buriavimui, kaip matote, o apdovanotuosius sveikinu, ir apie juos juk ir taip galite paskaityti kitur).

– Vat kai be burių, tada – taip. O jei su burėmis – tada jau šventas reikalas! – nukertu, ir sutariame, kad susitinkame patiltėje pas Bitlą, kaip įprastai trečiadieniais nuo pusės septintos vakaro pradėjus rinktis per pusvalandį (nes jei jums pasakysi, kad ateikite 18:45, tai būtinai ateisite 19:15, o prasidės po 22:00 val.).

20140108_192500

Lima-India-Echo-Tango-Uniform-Victor-Alpha – kaip atsakytų Navigacinio Katekizmo autorius kap. Martynas Mažvydas (o aš atsakyti paskubėjau, todėl prizo man pagailėjo, per lengvai, suprask)

Buvo 2014 metų nuo Kristaus gimimo sausio mėnesio 8-oji diena (o kad ne tądien arba kitąryt publikuojama, tai vat tokia šio tinklaraščio specifika – visas gėris eina reguliariai ir planuotai idant, kaip sako kuršiai Pamaryje, Ordnung muss sein, haow).

* * *

Kelionė, kuri jau įėjo į Lietuvos buriuotojų mitų ir legendų lobyną ir tapo tautosakos dalimi (padusus pavidolems), kaip Ambersail Linkus plaukė į Taitį vienas (iš tiesų, tai buvo dar keli vyrai, bet tam ir kuriama mitologija) su tuzinu (iš tiesų, tai tik aštuonios, bet jam iš pradžių buvo pažadėta vienuolika nekaltų ir skaisčių) merginų (ir moterų, bet juk sakiau – Lietuvos šalies senų vilkų padavimai!), įvyko prieš pusantrų metų, ir krantligės dispanserio vyr.gydytojas, etatinis dantų rovikas bei Nacionalinės Buriavimo Akademijos tikrasis narys-profesorius Bitlas labai bėdavojosi prieš renginį, jo metu ir po jo, nes galėjo įtraukti į nominacijas kaip geriausią metų kruizą.

20140108_190926

Mitologinės būtybės visai ne mitologinės

O ir ne kasdien (ir ne kasmet netgi!) merginos susiorganizuoja šiaušti kur per vandenyną burine laive, ir dar Ambersail. Bet čia tokios merginos, kurioms šluotų skraidymui nereikia – jos savaime paliotnos, skaitau. Ir dar taip neblogai pavarė – 3890 jūrmylių!

Aš tiek dar nesu nuplaukęs per savo stažą. O šios jau turi. Kietos bobos, bl. Ne veltui burvedžiu toje kelionėje plaukęs Linas (pametęs kompą, orų prognozes, ryšį su civilizacija, trakerį ir, ko gero, ne visą galvą, nes protas, nors ir susigarbanojęs, bet likęs – jūs, manau, toje situacijoje pamestumėte ne tik viską, bet ir kelnes), juokaudavęs savo įgulai, kai tos ko nors negalėdavę: “- Ar tu ne vyras?“

20140108_193334

Kas dar dėl to ginčytųsi… grįžai – ir tiesiai varai į krantligės dispanserį per savo šeimos gydytoją-burvedį!

Iš tiesų, tokios įgulos galima pavydėti – kiek plaukdavau, moterų skaičius mano įguloje irgi viršydavęs vyrų, todėl tvirtinu, kad toks balansas jų naudai yra kone geriausias, nes visada būna linksma, nors į kūną kalorijos irgi eina ženkliai. Šitos, praėjus ir pusantrų metų, vis dar susitikę kikena. Neperdedu. Jei kokią nuotrauką matai – visi joje išsišiepę. Susitinka į krūvą – kikena. Pasakoja – kikena. Užuominą užmeta (apie dušą, pvz….) – kikena. Ir jų, kikenančių, apsuptyje sėdintis burvedys – ir tas išsišiepęs.

Šypsenos neapsimestinės. Laimės hormono gavo neišbrendamą vandenyną, ir dar parsivežė.

Šioje šalyje reiktų arba ant kiekvieno kampo statyti prozako automatus, arba taikyti va tokią terapiją. Būtų, ko gero, laimingiausių ne tik merginų šalis (beje, jos sako, kad į Polineziją moterims trenktis nėra ko, nes salose kažkaip čiabuviai labiau vyrų patys išskėstomis rankomis laukia – jei koks Gražulis išvyks atostogų į Taitį už Lietuvą, tai, vyrai, nenustebins jau). Todėl sakau, kad Ambersail yra ne šiaip Lietuvos kaip jūrinės ir buriuotojiškos valstybės simbolis, bet ir laimės variklis. Amžinos laimės variklis – va todėl koks Simonas ir sako, kad kiekvienam derėtų juo paplaukti, o nelabasis Paulius apie tai net knygą parašė.

tumblr_muxbobI1us1qzt4a5o1_1280

Paliotnai mergai – ir šluota harlis (Hells Angels liaudies patarlė – iš sunshinepeople.tumblr.com)

Pastarasis klausėsi jų pasakojimo (veikiau – kikenimo su bandymu pasakoti rišliai, nes joms tai kontekstas ėjo lygiagrečiai kaip iš krioklio) gana rūsčiu veidu.

Rūstumas – viena iš septynių mirtinų nuodėmių, pasakyčiau, bet, ko gero, lengvesnė už pavydą. Sveiką ar nesveiką, bet ir aš taip pagalvočiau, ką jis dūmojo: nu vat kodėl man tik su kokiais alkoholikais (prisimenu jo pasakojimą: “miegu, bet taip girdžiu denyje kažkur dzinkt, aha, degtinės butelis taip tik gali!“) plaukti tenka, kai Linkui – tai su merginomis!

20140108_191038

“Kapitone, kapitone, nusišypsokit!“ – kaip dainavo filmuke vilkui (sic!) zuikis, vilkintis jūrinuke (į mikrofoną tai Klaidas dainuoja, čia ne tas zuikis!)

Nes talismanas tas Linkus, vat todėl. O ši padėtis turi ne tik pareigų, bet ir privilegijų beigi privalumų. Ir va todėl ši kelionė yra savaime legendinė ir istorinė – padūsaukit, jūrų vilkai, padūsaukit… Tik nepaduskit. Norėčiau parašyti, kad viskas jūsų rankose, bet gautųsi kalambūras.

O mano rankose buvo ir knyga, kurios tiražas yra labai ribotas, išleista veikiau asmeninėms kolekcijoms, ir kuri pasakoja apie šią kelionę visoms ir visiems susijusiems. Būtent per šią knygą Bitlas ir sužinojo, o visa kita – dar viena legenda. Jūs, jei ir nedalyvavote vakaronėje, tai galite perskaityti “Vėjo!3“ žurnalo Nr. 9 (spalis-sausis) 56-61 psl.

20140108_190829

Knyga, kurios negausit, vat!

Tai ir neatpasakosiu visko. Tą reikia patirti. Kad kikentum prisiminęs.

Nors kikenu ir berašydamas – užkrečiama, žinokite (kas ir matosi). Per Ambersail ir Linkų dabar šitos aštuonios vaikščioja kaip kikenimo užkrato nešėjos ir sėja džiaugsmą beigi džiugesį šioje niūrioje ašarų pakalnėje (pas mus net ne sninga gi dabar viduržiemį, o dangus verkia – nes čia Lietuva, tipo). Ir tai yra gerai, kad šitas džiugesys ir meilė jūrai bei burėms su vėju yra užkrečiama – man visada buvo ne tik šiame tinklaraštyje svarbiau kaip tik šita buriavimo pusė, nei kad kažkokie sportiniai pasiekimai.

Gal todėl šeštadienį, kartu su LBS (buriavimo sporto federacija) vyksta MBA-2013 (Metų Buriuotojų Apdovanojimai), o jūs pradedate darbo savaitę nuo kikentojų. Ir bėdavojančio Bitlo, kad apie tokias geras keliones sužinome gana vėlai.

Todėl prisidedu prie jo raginimo: dalinkitės, nesikuklinkite! Pakikensime kartu.

20140108_190844

Tra-lia-lia, tuti-tuti-tucija, ja-ja!

Ahoy!

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.