Gausu dovanųųųų!…


2013 metų nuo Kristaus gimimo (primenu Adventą ne tik laivuką varnai Nelsonui drožiančiam Olandui iš Panemunės) gruodžio mėnesio 18 dieną, kuomet Gracijonas, Girdvilas, Eivilė ir Gracijus gracingai šventė savo vardadienius Tarptautinę migrantų dieną, Jungtinės Karalystės dienraščiui kaltę už anglų nemeilę bulgarams ir rumunams versdamas lenkų imigrantams, krantligės dispanseris patiltėje pas Bitlą buvo gausus pacientų.

Ko gero, tai jau paskutinis metų susibėgimas ant upės kranto mėlynos (linksmakotis jumi į akį, bet, nepaisant didžiųjų miesto žiburių, laivo posvyrį čia tą upę matai!), ir šis gausus dar buvo ne tik ligonių, bet ir dovanų.

Mat buriavimo reikalų redaktorė Eglė su nenuorama Bitlu atboginu šviežutėlį “Vėjo, triskart jums medūza į koserę!“ numerį, o va nelabasis Paulius Kovas – visą kaugę kitų metų knygų “Gyvenimas audroje. Kaip išlikti sausam“.

Taip, knyga oficialiai dar tik bus išleista 2014 metais, bet tai tam ir blatas pas mumi, buriuotojus, kad visi tuo blatu ir pasinaudotume. Visumoje, už žurnalą ir knygą išeina iš kišenės vienas bulgarų nacionalinis herojus ir mūsų aušrininkas dr. Jonas Basanavičius, bet tai čia šiaip, sutapimas.

Ambersail – vaizdas iš vidaus ir iš viršaus

Tai ir pasinaudojau.

Dar ten sukosi kažkur telikuose matyta paparacė, apsimetanti nematoma blondine, bet tai tokia to paparacio profesija – kurti personažus. Šįkart, matyt, gavo reporterio darbą pagal šeimyninę rangą. Sprendžiant iš TV serijalo, tai galėjo ir terbele užvožti, tai dar, ačiūdie, kad vaidmuo kitas buvo. Pripleškino blykste, ir už tai ačiū, kad tik blykste.

Iš technikos sprendžiu, kad į feisbukus nedės – kaip dievą myliu, prakals už dideles babkes purvasklaidai, bet nesibalotiruoju, tai eis į archyvus iki to meto, kai į prezidentus užsimanysiu (sostinę kelsiu į Klaipėdą!).

Žodžiu, gavau ir autografą, ką jau čia slėpti. Dabar turiu autografus nuo abiejų Kovų – tėvo ir sūnaus, ir abu užrašė škiperiui. Vat būtų R. Daubaras, tai tas sakytų “burvedys“, bet jis dabar kosmonautas Floridoje ir leidžia palydovą su trimis lietuviškais žodžiais į beorę Visatą (tie žodžiai yra dešra, Žalgiris ir Landsbergis, aišku).

Bitlas, vilkintis marškinėliais “[eine] kleine schweine in [der] grosse memeland“ linksmina buriuotojiškais anekdotais, kol susirūpinusi Eglė bando užkrauti prezentaciją

Kol laukiau kavos (keistai aš čia kažkaip rašau žodį alus… bet džigidžigiečiai arbata vadina žalią vyną, tai negali pykti), šnektelėjome su Andriumi Končiumi, buvusiu LBS prezidentu pereinamuoju laikotarpiu, apie marinistinę literatūrą, ir kad kai kas skolingas knygą apie plaukimą aplink pasaulį. Kas, juk ir taip aišku, ar ne?…

Vat reiktų kokios sekretorės žmogui, tai gautume daugiau knygų apie mums rūpimą reikalą. Dar galima ir šiaip prie radijatoriaus pririšti, nes sako, kad jam sunkiausia buvo atsirišti.

Nes dabartinis LBS prezidentas Naglis Nasvytis taip ir palinkėjo Pauliui, kad būtų maždaug 300 buriavimo knygų per metus – kiek švedai turi kasmet kulinarinių. Nuo trijų iki trijų šimtų, kaip pastebėjo autorius, aišku, skirtumas nedidelis, tad siekis yra visiškai realus.

O ką? Aš – už! Kad tik būtų ką skaityti! O Bitlas netgi pasišovė, kad į Metų Buriuotojų Apdovanojimus (džk MBA) tikrai dera įtraukti jau nominaciją rašytojams.

Paulius klausia Naglio, o kur tuos 2 Lt nuo kiekvienos knygos LBS dės

Pauliaus knygos dar neperskaičiau (nes sauso nieks neklauso), tad atsiliepimas bus vėliau – vat akurat, kai su apie viską pagalvojusia (čia ironija, jei ką) baigsiu kalėdinę prekybą (arba jos nesusipratimą) tvarkyti beigi akciją paleisim po Naujų, ir tada tikiuosi prisėsti prie normalių skaitinių, o ne… (čia kiekvienas įsirašo keiksmažodžius pagal sugedimo laipsnį, o Dėdė Romas siunčia šiltą spindulėlį savo prieteliui Olandui į Panemunę – šįkart Olando nebuvo, o va Romas atrodė labai impozantiškai, o juk šventė, galūgale, net ir totoriams!).

Bitlas sakosi perskaitęs per kelias valandas. Abejoju – paveiksliukus jis tik gal per tiek galėjo spėti peržiūrėti (gausu spalvotų iliustracijų!).

Paulius sako, kad greičiausias atsiliepimas buvo pusę penkių ryto, gavus knygą nakčiai. Kas dar gerai, tai knyga parašyta žvaigždžių būrimo specialistės (tam dabar GPS jau yra) Palmyros, jungusios dienoraščius ir interviu labai žemiškai ir suprantamai.

“Vienas, vienas… pasiruošti vendui“ – mikrofonų patikra

Beje, orų ir horoskopų būrėjas Naglis Šulija irgi buvo – pasakojo, kaip jį jūros liga kamavo, ir kaip džiugino Europos čempiono Raimundo Šiugždinio vaizdelis – ne mažiau besikamuojančio.

Nu ot, va tOkie tie lietuviai, ir ką?!

DOT (Dvarčionių Orų Tarnybos) vadas

Dar sakėsi, kad dabar dės alkūnes ant stalo ir prie karalienės nesistos, nes taip priklauso pagal rangą beigi statusą.

O Saulius Budrevičius ramiai pasakojo, kaip jie bandė rykliams sušerti jungą, nors vadas Naglis Nasvytis nervinosi, kad paskui už tą jungą teks atsakyti kaip už gerą. Galop, rykliams aštrandančiai lietuviai nėra skanūs, o ir ši auka nebūtų padėjusi atstatyti prarasto sraigto.

Ryklių kokas Saulius dievagojosi, kad jaukas tiktų naudoti keliskart, o va kepenys turi daug omega-3 rūgščių

Kaip jau supratote, tai knyga ir tema sukosi apie Ambersail bei Tūkstantmečio Odisėją. Būtent per ją yra pasakojama praktinė vadyba, empatija, lyderystė ir kaip pasidaryti Kalėdų eglutę vidury vandenyno iš šiukšlių maišų, o tuną vadinti silke (jei vandenį galima paversti vynu, tai, tik pamanyk, iš žuvies žuvį padaryti Marijos Žemės gyventojams – kaip į kilvaterį nusičiurkšt!).

Linas Linkus, keturiskart apiplaukęs Horną, velniažinkiek per Atlantą, Ramųjų ir aplink pasaulį (viskas suskaičiuota, bet stogą kranto kurmiams raunantys skaičiai į makaulę sunkiai telpa, preszeprasziem, panowie), pasakojo ir savo dalį, kuriai Paulius iškvietė – kaip švartavosi laivių grūdalynėje žuvėdų uostelyje be variklio. Vat LBS mokykla, ne kokiatais žuvėdija ar ryja aivaity!

Žmogus-legenda Linkus stebisi, kodėl jo vardu pavadintas garlaivis toks mažas

Dar buvo ir klausytojų klausimai, o Ilona čia už save ir kompaniją sudalyvavo.

Ir dar kažkas buvo, bet nipamientam, bo kawa baigėsi. Kaip ir vakaras pasirodė per trumpas, bet darbui frakcijose visada gi galima pasilikti, kai tokia kompanija susirenka. Nors ir ne po Nidos baobabu.

Ilona turėjo blatą prie blato, nes gavo knygą dar savaite anksčiau

O aš jus sveikinu ateinančių jau Kalėdų proga, o už jų – jau ir Nauji metai, o tai reiškia, kad ir navigacinis sezonas čia pat. Nors tai ir paskutinis 2013 metų susibėgimas patiltėje, bet tai taip pat reiškia, kad naktys eis trumpyn, o dienos ilgyn, ir kietas vanduo, kuris visai šiuo metu nėra kietas, taps vėl kviečiančiu pasikinkyti vėją.

Beje, apie vėjo žurnalą sakiau? Na, va – imkite tatai beigi irgi skaitykite. Idant skaityti yra ką, todėl gana čia man blėnis bliuznyti, jus nuo vertesnių skaitinių atitraukiant.

Ite, missa est. Pax vobiscum. 

Ahoy!

Komentarų: 5

 1. Teksto papildymui – Saulius Budrevičius.
  Vietoj “gero vėjo!“, palinkėsiu “gero skaitymo!“ ir lauksiu apžvalgos ne tik apie galeras…, nes jas irklavo kiti.

  Patinka

  1. Ačiū, papildau tekstą.

   Su tuo irklavimu irgi visaip istorijoje būta: graikams tai buvo garbingas užsiėmimas, romėnams – visaip, viduramžiais ir netgi po Renesanso – katorga, vikingams – neišvengiamumas kaip buriuotojams, kai reikia vietoje burių variklį jungti. Galop, knyga gavosi kitokia, ir tai gal netgi į gerą. 🙂

   Patinka

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.