Principe, tai kaip ir Europa


Kas buvo praeitą trečiadienį, gruodžio 11 dieną, patiltėje pas Bitlą?

Saulius Veselauskas, sako, buvo – už pranešėją. Vat manęs nebuvo – ir nėra kam parašyti, apie ką jo pasakojimas tą vakarą buvo. Tai, skaityk, kaip nebuvo.

O kur aš buvau?

O aš, mielieji jūs mano, buvau su Lietuvos Respublikos URM kvietimu Europos Sąjungos tinklaraštininkų vakaruškoje, ot!

Kvietimą atvykti į La Boheme (kažkada ten, kai vadinosi ne taip bohemiškai, geros muštynės prisilakus vykdavę, būtinai ką nors peiliu pabaksnojant arba padžyrinant, bet čia šiaip, lyrinis nukrypimas) gavau iš Linos, URM komunikacijos departamento suburtos Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai komandos, kurie nusprendė, kad skipper.lt tinklaraštis pakankamai aplankomas, kad savo segmente jau galėtų už Lietuvą, vyrai! atstovauti.

Nors aš nerašau iš tiesų ES temomis (nebent apie CEVNI prie progos ir bendrą idėją, kad gana sovietyne su sovokiniais tarakonais makaulėse gyventi). Bet, kaip paaiškėjo, ogi iš lietuvių nelabai kas iš viso šita tema rašo, ir tokių iš ES pririnkti lengvai galima (jei jie ne prancūzai, aišku). Tad iš mūsų Respublikos kviesta pagal principą, kad ES pilietis rašo pilietinėmis temomis, kas yra ES pilietiška. Panašu, kad mes tą ES priimame kaip savaime suprantamą duotybę, kad net neturime ką diskutuoti apie savo bendrus namus?…

Laiką gana smagiai leidau – va susipažinau su Valdu Lopeta, kurio kelionių aprašymus (tiksliau – iš esmės reportažus iš Lotynų Amerikos) skaičiau jau seniau, ir šį žinojau esant PR komunikacijos specialistą (dar baisiau – komunikacinių krizių valdymo specą, o apie viską pagalvojusi kartais irgi nepagalvoja, tad Valdas be darbo neliks). Bendrai sutarėm dėl tinklaraštystės perspektyvų ir socialinių tinklų tendencijų klausimais. Buvo ir Delfi piliečių skilties redaktorė, kuri pakraupo nuo mano oratorijų ir, supratusi, kad tiek išgerti net ir dykai nepavyks, patyliukais pasiplovė.

Papliurpiau su airiu (kone prasčiausiai angliškai kalbėjęs – koks jų akcentas!) apie Kilkenny alų – šis, greta Purkmister ir Budvaizer, buvęs mano jaunystės alumi, todėl jaučiau abstinencinį sindromą šiam alui prapuolus. Savo ruožtu aš supažindinau, kad londonuose verdamas Imperial Porter juk yra… tame tarpe ir kilmės iš Lietuvos, t.y. ir Memelio. Valdas leido kilnaširdiškai iliustracijai panaudoti jo bokalo Švyturio emblemą. Gi sakau, kad mes – vieni europiniai namai!

Su Airijoje jau dešimtmetį gyvenančiu graiku pakalbėjome apie šventą kalną Athos su graikiškuoju Vatikano variantu, tačiau ten jokios patelės (netgi katės! – kaip pasakė laisvamanis graikas) neįleidžiamos, įskaitant ir moteris, kas koleges nuliūdino. Priežastis paprasta: gal Lietuva ir apsiskelbusi Marijos Žeme, bet toji teritorija yra dedikuota Švč. Mergelei Marijai, ir nėra ten ko kitoms konkurentėms lįsti! Tema labai ironiška bendrame Europos Sąjungos keturių esminių laisvių fone.

Be abejo, buvo ir olandas (ir čia suklūsta Olandas iš Panemunės) – Bjinse Dankert yra rimtas tinklaraštininkas, ne taip, ką tę, mažum, aš: žurnalistas ir geologas. Jo nenustebino nei kiek, kad mes naudojamės jo gimtosios kalbos žargonizmais, kai buriuojame. Anglai tame, aišku, dundukai™, bet mūsų mažos tautos tolerantiškos ir atlaidžios. Iš tiesų, apie buriavimą ir geologiją nekalbėjom, bet temų tiek daug pervarėm, kad nebeatgaminsiu, apie ką iš tiesų nekalbėjom. Gal apie žolę tulpes?…

Labai didelė grupė europiečių tinklaraštininkų apie kažką intensyviai susibūrę irgi diskutavo, bet pagalvojau, kad bus tie tai tikrai į temą, kad nelabai ką galėčiau bepridurti (gi nesu kokistai Gomelio žiurkėnas Rokiškis, ane?), todėl nelindau. Galop, ir taip pasiploviau pusę dešimtos vakaro, sumokėjęs už stovėjimą UNESCO saugomame pavelde belenkiek esemesinių pinigų.

LOL Cats blogging

Esminis blogeris, kuris liko nepaminėtas (foto iš rhireading.com)

Mano nuomone, renginio idėja buvo puiki, ir dėmesys tinklaraščiams iš oficialių institucijų yra malonus (kaip mokesčių mokėtojas, tai savo pinigų gal dar neatvalgiau ir neatgėriau, bet čia buvo URM tikrai money well spent – svetingumo bendrasąjunginiams tinklaraštininkams nebus niekad per daug).

Liūdina tik aukščiau minėtas faktas, parodantis mūsų abuoją ir perdėm savanaudišką (kiek čia babkių įsisavinti, nu!) bei nusišalinantį apožiūrį į ES, tik patvirtinantis mūsų, manau, provincialumą. Kartais atrodo, kad apie sugriautą (ačiūdiev!) sovietinę sąjungą daugiau atsiliepimų rastum, nei apie mūsų bendrąją, kurioje gyvename ir į kurią dabar taip jausmingai neįsitraukusių ukrainiečių sabuntujų išgyvename. Netgi vakar sekmadieninės šv. Mišios Lietuvos vyskupų konferencijos iniciatyva vyko ir vardan ukrainiečių tautos vieningumo beigi taikos ir ramybės jų tėvynėje, ir broliams katalikams filipiniečiams, nukentėjusiems nuo stichijos, aukota (rinkliava Vilniaus kunigų seminarijai netgi perkelta, o surinkti pinigai nukeliavo į Filipinus), o va mūsų braliūkai bambizai (taip katalikai protestantus vadina – past. iš jėzuitų gimnazistų surinktų anekdotų knygelės) latviai mūsų šalies Romos Katalikų Bažnyčios dėmesio nenusipelnė (čia toks šiaip pastebėjimas apie europas ir kaimynus – latvė tinklaraštininkė irgi buvo).

Tad nėra čia ko ir man daug pliurpti – nes reikia jau padėkoti Linai ir jos kolegėms už tai, kad pakvietė, pavaišino ir dar į aukštumas savo liaupsėmis ir mane, kaip vieną iš svarbiausių visos Lietuvos tinklaraštininkų (sic!), iškėlė europiečių kolegų tinklaraštininkų akyse.

Amen. Ne, ahoy! T.y., AČIŪ!

Komentarų: 2

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.