34-oji: 14/7


Pradžia – čia

* * *

  • Diena #14 – Būti ar nebūti?

Rugsėjo 24, antradienis – septynioliktasis ir, galbūt, aštuonioliktasis plaukimai. Nes Orakulai vis dar kabo kaip pakaruokliai, ir tokios sėkmės, kuomet iš 1:8 atsikovojama iki lygiųjų, niekas neprognozuoja.

Bet šiandien kyviams būtina laimėti iškart vient dėl garbės, nes paskui kalbės, kad gynėjai vis tik per regatą laimėjo daugiau plaukimų, ir tik teisėjai avansu buvo atėmę tuos nelemtus dvejus taškus. Kas kad dabar yra 6:8, kai pagal pergalės jau vakar susilyginta – tiek vieni, tiek kiti laimėję yra po 8 plaukimus iš 16 įvykusių.

Vieno tereikia – laimėti startą, o toliau kyviai bus nepavejami, ypač grįždami į vėją. Nors, aišku, orakuliai irgi atsirinko, kaip neprarasti pavėjui įgyto atstumo, todėl ta kova ir vyksta taip nuožmiai.

a99 score

Tad iškart kova užverda prieš startą – kuris arčiau linijos prasibraus laiku ir užblokuos kitą. Iki šiol viršenybę čia vis sekėsi turėti amerikiečiams.

Šįkart dominuojančio kablio manevrą palydi JAV protestas, ir tas protestas patenkinamas!

Duodamas startas – ir čia vėl kontaktas! Benas labai teatrališkai vaizduoja nuoširdumą ir skriaudžiamojo pasipiktinimą, sakydamas, kad “amerikiečiai (sic!) turi pirmumą, nagi!“, ir net atsistumdinėja laivus rankomis. Aha, labai įtikinama…

Vėl tenkinamas JAV protestas. Nieko sau! Dukart pelnyti baudas dėl patenkintų protestų per vieną startą – čia ką, tie naujazelandiečiai drignių apsivalgė? Kas jums darosi, chebra! Atkuskit!

01

Vėl tenkinamas JAV protestas. Nieko sau! Dukart pelnyti baudas dėl patenkintų protestų per vieną startą – čia ką, tie naujazelandiečiai drignių apsivalgė? Kas jums darosi, chebra! Atkuskit!

02|

Pirmojo ženklo delta (skirtumas laike) yra 17 sekundžių JAV naudai. Panašu, kad startą laimėjo, ir dar su dviem patenkintais protestais, OTUSA, o tai reiškia, kad pavėjui pavyti bus sunku, ypač, kai po pirmojo čia nebe kelių sekundžių skirtumas.

03

Aišku, pavėjui OTUSA tradiciškai nepavejami, skirtumą pasididina iki 29 sekundžių prie antrojo ženklo.

Šįkart ETNZ kursuose neišsiskiria, skirtumas tarp laivų yra 300 metrų. Bandys eiti paskui, čiaumodami žmogėdriškai pasturgalį.

04

Dalinai į vėją užkilti jiems ir pavyko, nes trečiojo ženklo delta yra tik 19 sekundžių (atidirbo 10, tad kone perpus), o atstumas sumažėjęs iki 215 metrų dar prieš trečiąjį ženklą.

05

Bėda tik, kad pavėjui OTUSA sekasi paprastai geriau, tačiau šįkart kyvių greitis tikrai ne mažesnis, o netgi ir dažnai didesnis – iki 39 mazgų, kai orakulų yra 31, ir tai rodo, kad ETNZ tikrai ne lėtesni, tad bėdas ant inventoriaus, matyt, nesuversi.

06

Ir todėl jie kalbasi apie netikrą halsą, kuris priverstų be reikalo priekyje plaukiančius amerikiečius suhalstuoti irgi, tuo prarandant kelio ir greičio.

Tačiau kažkodėl to nesiima daryti (nes dvi galvos pas kyvius, lygianant su trimis galvočiais pas amerikiečius, atrodo mažiau sugalvojančios? ir lieka arčiau Alkatraso.

07

Ketvirtojo ženklo delta yra sumažėjusi iki 17 sekundžių – tad nepasakysi, kad tik nosį krapštė vydamiesi. Dirbo, dar ir kaip. Tiesiog ir priekyje lekiantys yra ne pirštu penimi, ir ne už hipsterišką kelių dienų nesiskutimą jiems Laris, tą irgi mėgstantis, moka pinigus.

08

Bet skirtumas, aišku, išlieka per didelis, nes finišo tiesioji per trumpa, kad pavytum – skirtumas tarp finišuojančių netgi padidėjęs iki tų į vėją atvenduotų 10 sekundžių, ir sudaro čia 27 sekundes.

09

Ką gi, OTUSA jau laimėjo daugiau plaukimų už ETNZ.

Ir todėl burvedys Jimmy Spithil toliau kartoja užsispyrėliškai savo maldelę “we’re not gonna stop, [the] team has good energy, we will go on.

Orakulas, ne kitaip. Įdomu, jis pats savimi tiki, ar tiesiog jau tuo įtikėjo? Gerokai trenktas kaip koks ryžas katukas, bet, ei, o kas jam daugiau belieka?

10

O štai, kaip atrodė šis septynioliktasis plaukimas į vėją:

11

Ir kaip atrodė pavėjui:

12

Tuo tarpu Dean Barker pasako, kad sąlygos buriavimui yra geros, todėl jie neketina naudotis jokia atleidžiamąja korta ir kovos toliau. Va, tikri kyviai!

Gali patikti tikrai atkutusi OTUSA komanda, bet, sakykite ką norite, o nesimpatizuoti ETNZ burvedžiui yra neįmanoma. Nors šiose platumose ir taip visi eina už kyvius, tai baisu ir dieną į gatvę išeiti, nes gali koks vėjo pamušalas dar ir primušti. Jau nekalbant apie Lietuvos buriavimo sostinę Kauną, kur medžioklę su skalikais pradėtų piratai olandai…

* * *

O tuo tarpu taškais, ne plaukimais, viskas dar neatrodo taip liūdnai, ir ETNZ turi pranašumą prieš OTUSA – 7:8, tik vis dar trūksta nelemtojo taško iki 9, ir kyviai turi daug šansų laimėti startą bei tuo pačiu aštuonioliktąjį plaukimą.

Sąlygos daugiau nei geros, tad, ačiūdiev, neatšauks.

21

Ir prieštartinėje zonoje kyviai turi pirmumą. Belieka tik išnaudoti ir tinkamai startuoti, nes tai, ką primalė su dviem patenkintais protestais ir fiziniu kontaktu per pirmąjį, tai geriau net neprisiminti…

22

Šįkart protestą teikia kyviai, tačiau tas atmetamas, ir laivai kone vienu metu startuoja, tačiau kyviai turi daug parankesnę poziciją – belieka tik pakartoti tai, ką vakar ir užvakar darė amerikiečiai, išstumdami žmogėdras iš trumpesniojo kurso aplink bują, o po to prieigas tinkamai blokuodami ir tapdami nebepavejamais pavėjui.

23

Tad pirmąjį ženklą, esantys artimesėje vedlinėje, ir ima kyviai 5 sekundėmis anksčiau! Panašu, kad liūdesiukas turėtų “mes nesustosim“ bičą kankinti?…

24

Dar gražiau, kad net kyviai ir sugeba prispausti orakulus prie ribos! Na ką – žmogėdros čiaumoja pasmerktuosius mirti pakariant. Ko visi ir laukė. Galėsiu ramiai išeiti į gatvę, ir netgi į Kauną nuvažiuoti.

Kažkur už kadro girdisi vieno iš malikų panikiška dejonė, kad jiems jau dabar galas… Įtikėjęs į Apvaizdą (o gal ir Oracle Larry), burvedys James Spithill panikuojantį nuramina. Iš tiesų, panika tarp įgulos nepasklinda, rankų jie nenuleidžia. Tik neįsivaizduoju, kaip jie tikisi laimėti, jei nepavys iki antrojo ženklo?

25

Ir nepaveja, kyviai plaukia net 102 metrais priekyje link antrojo!

26

Tad antrojo ženklo delta dar truputį didesnė už pirmojo – jau 7 sek ir 140 metrų!

Į vėją OTUSA taip neužkils – čia jau ETNZ atkarpa.

Nors… kažkaip čia su greičiu netvarkoje – arba OTUSA per greiti, arba kažką nusimalė patys ETNZ, nenorėję papildomai perhalsuoti, kadangi dabar atrodo, kad į vėją gynėjų laivė plaukia nepalyginamai greičiau, kartais ir po 4 mazgus darydama greičiau už kyvių, net jei tie spaudžia maksimaliu. Ir netgi paveja iki ribos, kuomet bus metas halsuoti!

Bet po halso pirmumą turės ETNZ, todėl tiesiog nublokš įkyrias muses.

27

Ir va čia įvyksta neįtikėtinas dalykas – vis tik trys galvos, net jei vienas tik laikosi į vairą įsikibęs, yra geriau už dvi pas kyvius, juolab, kad čia taktinius sprendimus priima keturiskart olimpinis čempionas, kurio klaidą, matyt, nesunku strategui pakoreguoti, o vairininkui belieka tik apsispręsti – ir šis jums ne koks premjeras Butkevičius, šitas savimi pasitiki.

Nes vos tik kyviai suvenduoja, tą patį, tarsi atspėję, padaro iškart amerikiečiai, nelaukdami, kol bus nusimesti kaip įkyriuoliai, ir tada, atrodo, kad užmina ant kokio greičio pedalo, nes, atsidūrę priekyje, jie ir nuskuodžia tolyn, neleisdami pasinaudoti kyviams pirmumo teise!

28

Ne, bet iš tiesų viskis tango ir fokstrotas – kas čia tik ką buvo, ką?

Aš jau taip logikos neįkirtau protu, kai papildomas amerikiečių vendas “pailgino“ naujazelandiečiams kelią virš 100 metrų, o čias kas dabar? Eini pirmas, turi pranašumą, venduoji kažkaip nelabai į temą, ir atsiduri gale, nors laimėjai ir startą, ir plaukimą pro pirmus du ženklus!

Ne-į-ti-kė-ti-na.

Juolab, kad OTUSA kone visą laiką lekia ant sparnų, kai tuo tarpu ETNZ sunkiai išsikelia ir vėl kniubsi. Iš čia ir tie esminiai greičių mazgais skirtumai, manau.

Trečiojo delta yra neįtikėtina – net 57 sekundės! Tai reiškia, kad amerikiečiai atvendavo 1 minutę ir 4 sekundes, įgydami jau nebepataisomą pranašumą prieš kyvius.

30

Nebepataisomą, nes ir atstumas tarp laivų yra virš 1 kilometro, o vėliau seks gi pavėjinis kursas ir trumpa tiesioji iki finišo, tad visa kova iš esmės baigiasi iki ketvirtojo ženklo, nors šio mūšio baigtis nulemta buvo trečiojoje atkarpoje.

31

Vis tik ketvirtojo ženklo delta sumažėja iki 49 sekundžių. Nemažai athalsavo kyviai, tik skirtumas vis tiek nebeguodžia.

32

Finišuoja ir vėl vėliau už gynėjus – šįkart 54 sekundėmis. Tai yra visiškas moralinis ir fizinis sutriuškinimas, nors dar trečioje atkarpoje į vėją taktikas Ray Davis prasitarė Dean Barkeriui, kad “juos prispaudė“.

Manau, kad šis aštuonioliktasis plaukimas ir jo trečioji atkarpa bus dar ilgai aptarinėjama…

33

Nes skirtumo jau jokio nebelieka – 8:8 iki 9 pergalių, ir gynėjai jau laimėję 10 plaukimų! Maža to, jau ir baisu skaičiuoti, kiek laimėjo iš eilės pastaruoju metu.

34

To dar nebuvę ne tik Amerikos Taurės, bet gal ir sporto istorijoje. Sutinku, būta 1987-aisiais, kuomet pralaiminti ištempė iki lygiųjų, bet tai buvo iki 5, o ne 9 pergalių, ir nebuvo atimta -2 taškai, ir sėkmė negali tiek ilgai lydėti.

35

Abu laivai grįžta į savo dokus pro Amerikos škunos, kurios garbei regata ir vadinasi, kopiją – geras kadras, istorinis.

Tad ryt bus diena, kuomet nugalėtojas laimi viską. Ir tik vienas plaukimas. Ir nėra antro šioje regatoje – tikroji tradicija, išgyvenusi nuo 1851-ųjų iki 21-ojo amžiaus ir nerealių agregatų, tęsiasi.

36

Komentatoriai iš tiesų sako Jimmy Spithill, kad tas, kartojęs kaip sugedusi plokštelė savo dainelę, kad mes čia dar parodysim, atrodė iš tiesų gerokai trenktas – čik-čirik. Tam juokinga ir linksma, nes pasirodė, kad čia ne jo pamišimas, o viskas, suprask, ir buvo gi tiesa, ką jau čia…

Ir galima suprasti nuliūdusį Dean Barker – sunku ne tik jam patikėti, kas nutiko, ir tą dar reiks suvokti iki rytojaus, kuomet ir spręsis tarsi iš naujo, rezultatas visiškai sulygintas. Tikėsimės, ne kyvių moralė sulyginta su žeme.

Ir nugalėtojas ryt pasiima viską.

37

Dienos daina – Tears of the Dragon

* * *

Pabaiga – paskutinioji diena, paskutinis plaukimas

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.