34-oji: 13/7


Pradžia – čia

* * *

  • Diena #13 – Nes čia antrų nebūna (plaukimų – irgi)

Tryliktoji Amerikos Taurės regatos varžybinė diena, rugsėjo 23-oji. Trylika – nebuvo skaičius labai laimingas amerikiečiams, gal todėl tryliktasis plaukimas taip prietaringai ir baigėsi. O dabar – tryliktoji diena (mums, vėpsantiems šioje pusėje gaublio, naktis), tad galima bus nurašyti vėl kokiems nors prietarams.

Va, tarkime, jei komandos sudėtyje nėra Grant Dalton, kuris laimę neša (tik jam mokesčių slėpimas, mokant komandai minimumą, prieš komandiruotę tėvynėje išmokėjus solidų avansą, nelabai nuo šeimininkų IRS laimę neša…), ar tai reiškia, kad gynėjai turi daugiau galimybių šiandien vėl laimėti? Ar čia tiesiog tryliktosios dienos prakeiksmas dukart kartojant per abu plaukimus yra pakankamas, kad senoliui Daltonui neverta ant savo ETNZ laivės denio lipti, nes OTUSA ir taip Taurę atiduos?

Tai šitą ir pamatysim, nes santykis dabar yra 5:8 iki 9 pergalių ne gynėjų naudai, tik jie pastaruosius plaukimus gerokai atkuto: ir laivė, akivaizdu, spartesnė, ir ne tik pavėjui, bet ir į vėją jau plaukia greičiau, ir startus laimi, ir taktinių sprendimų turi daugiau (vakar papildomas vendas prieš ženklą padėjo pasididinti atotrūkį virš 100 metrų – kas galėjo pagalvoti!), ir jau buriuoja geriau ne tik prie stipresnio vėjo, bet ir prie silpnesniojo.

Jei ne toks atotrūkis iš pradžių, tai, sakyčiau, kyviai turi nedaug šansų. Bet jiems reikia (vis dar!) tik vienos pergalės, o ant vandens visko būna. Juk ir vakar orakulai darė klaidų, tik kad ir žmogėdros jų neišvengė. Tad jei neatidės šiandienos lenktynių, tai visai tikėtina (ir vėl…), kad ši diena bus paskutinė.

Clipboard01

O kol kas – šešioliktasis (arba septynioliktasis – nelygu kaip atidėtuosius ir peržaistuosius skaičiuosi) plaukimas prasideda!

a2

ETNZ ruošiasi code zero ragburę, kadangi, kaip matote, vėjas silpnokas, o tuo tarpu OTUSA mano, jog jiems šitos neprireiks. Turi, be abejo. Bet kol kas, panašu, nusiteikę pasikliauti esamu padefaultiniu burių sustygavimu.

Kaip čia bus, hm?…

a3

Šįkart pirmumo teisę prieš startą turi žmogėdros, tad va jiems ir kortos į rankas. Kas iš esmės taip ir gaunasi, kad užsiima geresnę padėtį, nors startas įvyksta kone kartu, tik ETNZ plaukia vedline link pirmojo ženklo vidine puse, o ETNZ išorine, todėl belieka tik orakulus išstumti į šalį, kaip anie ir darė iki šiol.

a4

Tačiau OTUSA ne veltui turi strategą ir taktiką šalia vairininko, arba aš nesupratau, ko ETNZ neišstūmė? Gal ir stūmė, bet kažkaip nepastūmė.

a11 leg1

Nežmogėdriškai visiškai, tad pirmąjį ženklą čia orakulai ima pirmiau 5 sekundėmis už kyvius, kas priverčia gūščioti pečiais ne vien mane.

a5

O juk toliau – pavėjinis kursas, kur OTUSA tapo nepavejami!

Tad ETNZ išsivynioja code zero, tačiau tai esminiai greičio neprideda. Tik priverčia po kiek laiko ir OTUSA skleistis saviškę ragburę.

a6 leg2

Vis tik ETNZ perhalsuoja ir ima lėkti jau greičiau, kai OTUSA sekasi po perhalsavimo prasčiau. Negi vėl viskas aukštyn kojomis verčiasi?

a7 leg2

Tačiau pasimakalavus uodegomis, kaip girtiems katukams, įspirtiems į subines, antrąjį ženklą vis tik OTUSA ima pirmiau 13 sekundžių.

a8 leg2

Bet atstumas vis tik sumažėjęs, ir į vėją laviruotėje ETNZ turi daugiau galimybių vendas po vendo atsikąsti orakulų pasturgalio. OTUSA renkasi pusę link Alkatraso, kuris užstoja priešinę srovę, o ETNZ logiškai išsiskiria į kitą pusę, arčiau kranto, kur vėjo lyg ir daugiau, o ir srovė netrukdo. Nors, pamenu, Dean Barker sakė, kad ant sparnų skriejant virš vandens ta priešinė srovė nėra tokiu dideliu veiksniu – bėda, kad šiandien to vėjo ne tiek ir daug, tad labiausiai komandos ir stengiasi iškilti virš vandens, kuomet greitis ženkliai padidėja.

a9 leg3

Bet ir šįkart į vėją kylant orakulai gerai išlaiko pavėjyje įgytą pranašumą, puikiai venduoja, netgi gavę priešinės srovės, kuomet išlindo iš už dengimo.

Trečiojo ženklo delta (skirtumas laike tarp laivų) jau 19 sekundžių, OTUSA pasuka vėl link Alkatraso. Patiko? Bent jau iki salos gaus palankią stipresnę srovę ir dar eis pavėjui. ETNZ pasirenka kitą akvatorijos pusę, arčiau kranto.

a91 leg3

Ar tinkamas pasirinkimas, labai nesimato, nes ketvirtojo ženklo delta yra 21 sekundė – tad tik dvi sekundes sugebėjo savame kurse pridėti gynėjai, arba pavėjui naujazelandiečiai laikėsi gerai įsikibę, kad tik dvejas teprarado. Nelygu kaip vertinsi.

a92 leg3

Tačiau ketvirtasis, žinia, yra paskutinis posūkis prieš finišo tiesiąją, ir jei iki čia neaplenkei, tai pamosuok nosinaite priekyje lekiančiam – finišo delta jau 33 sekundės, ir čia vėl OTUSA švenčia pergalę!

a93 leg4

Galima būtų darkart susigrumti, nes kyviai sava atsiprašymų korta nepasinaudos, tačiau teisėjai sako, kad gi nebus kito plaukimo. Mat ir taip atidėjo plaukimą pusvalandžiu, dar ir vėjas silpnas buvo, tai, suprask, reiktų spėti pradėti antrąjį plaukimą iki 2:40 vietos laiku, o čia kaip ir pradžia pavėluoti net (!) penkiomis minutėmis, tai “matematiškai“, matote, netelpa į sutartus laiko rėmus, blah-blah-blah..

a94 leg4

Kvailystė, nes sąlygos rungtis tik pagerėjo, vėjo daugiau. Bet ne, matai, “matematiškai“ dabar netinkamos, aha

Taip ir neaišku, kuriuos čia teisėjai su taisyklėmis išgelbsti – ETNZ nuo dar vieno sutriuškinimo (jau būtų šeštojo iš eilės!), ar OTUSA vis tik pasikartų galutinai.

a95 leg5

Rezultatas yra jau 6:8 iki 9 pergalių. Kyviams vis dar reikia vienos. Amerikiečiams – trijų (o tai reiškia dar bent dvejas dienas regatos). Jei pagal pergales pažiūrėtume, tai rezultatas, deja, yra lygus: per regatą tiek OTUSA, tiek ir ETNZ laimėjo po 8 plaukimus, tik kad atrankinėse tie balastiniai švino maišiukai sukčiaujant gynėjams kainavo tris įgulos narius, ketvirtį milijono baksų ir tuos dvejus taškus, kurie šiandien lemtų lygiąsias.

a96 fin

Ir kas galėjo pagalvoti, kad regata ne tik tiek išsitemps, bet ir taps tokia nuožmi?

Rytojus parodys.

O šiandien dar vertėtų paminėti komandas, kurios privedė prie šitos pusiausvyros pergalių balanse, nors dar ir ne taškų:

Oracle Team USA – gynėjai:

Burvedys (Skipper): Jimmy Spithill (9),
Taktikas (Tactician): Ben Ainslie (12),
Strategas (Strategist): Tom Slingsby (10),
Sparnaburės valdymas (Wing Trimmer): Kyle Langford (8),
Priekburės valdymas (Jib Trimmer): Joe Newton (5),
Šliūžės valdymas (Off-side Trimmer): Rome Kirby (4),
Malikai (Grinders): Shannon Falcone (1), Joe Spooner (2), Jono MacBeth (3), Gillo Nobili (6), Simeon Tienpont (7)

Emirates Team New Zealand:

Burvedys (Skipper/Helmsman): Dean Barker (14),
Taktikas (Tactician): Ray Davies (10),
Sparnaburės valdymas (Wing Trimmer): Glenn Ashby (3),
Pritempikas (Trimmer): James Dagg (9),
Priešakinis (Bow): Adam Beashel (2),
Galinis (Pit): Jeremy Lomas (8),
Malikai (Pedestal 1): Chris Ward (7), (Pedestal 2): Rob Waddell (11), (Pedestal 3): Winston MacFarlane (4), (Pedestal 4): Chris McAsey (5),
Šliūžė/Malikas (Float/Grinder): Derek Saward (12)

Dienos daina – The Number of the Beast

* * *

Tęsinys – keturioliktoji regatos diena iš perpus mažiau

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.