34-oji: 12/7


Pradžia – čia

* * *

  • Diena #12 – Viltis miršta paskutinė

Rugsėjo 22-oji, dviliktoji diena, keturioliktasis plaukimas. Labai tikiuosi, kad penkioliktojo net neprireiks – ne tik Naujoji Zelandija jau penkios dienos laukia šitos agonijos pabaigos, ir parsivežant Amerikos Taurę iš Amerikos, bet arba Oracle Team pasispardo, arba aplinka kalta, nes leidžia jiems pragyventi dar vieną dieną. Ne veltui sakoma, kam lemta būti pakartam, tas nepaskęsta.

Nes jau nebėra priežasčių, dėl ko vėl atidėtų arba lieptų peržaisti plaukimą: buvo per lėtai (netilpo kyviai, pustrečios minutės ir pusantro kilometro aplenkę gynėjus, į 40 minučių limitą, tačiau po nepilnos valandos peržaidžiant jau visko kažkaip pakako, nes laimėjo amerikiečiai), buvo per mažai vėjo, per daug vėjo, vakar vėjas netgi ne iš ten pūtė, nors visaip kitaip buvo tinkamas, tai ten srovė nedraugavo su vėju, tai lynojo, tai… ką dar sugalvosit: per greitai atplaukė, ar vanduo šlapias pakliuvo, o gal koks nors ryklys nugraužė bują, ir tą nunešė į šalį? Dar galima duoti baudą kokiam kyviui, jei tas pamestų netyčia šalmą.

Oi, pamiršau: gi dar per mažai kurią čia dieną rūko buvo… Tai štai jums ir prašom:

a1

Ir vis tik rūkas sklaidosi, todėl startas bus. Į priešstartinėje zonoje pirmumą turi amerikiečiai, tad jiems ir kortos į rankas.

Sėkmingai OTUSA blokuoja ETNZ, neleisdami žmogėdroms startuoti pirmiau, tačiau startas vyksta kone kartu. Tačiau gynėjai yra vidinėje kurso pusėje arčiau pirmosios bujos, tad gražiai (ar negražiai, jei iš etiketo pusės) nustumdinėja kyvius į šalį – ukš!

a2

Pirmąjį ženklą paima 6 sekundėmis anksčiau, naujazelandiečiams tenka vytis. Ir tai nežada nieko gero, nes pavėjiniame kurse čia orakulai nepavejami. Ypač, kai per pastarąsias dienas dar labiau prasimiklino ir geriau sustygavo savo laivę.

a3

Tad dabar vyksta taktikų žaidimas pavėjui. Ray Davis šiuo atveju nepalankioje pozicijoje – vytis ir aplenkti pergudraujant yra sunkiau, o seras Benas ne veltui keturiskart olimpinis čempionas. Kaip pasišaipė komentatoriai iš burvedžio Jimmy Spithill: na, tau tai tik už vairo laikytis, o Benas pasakys, kur plaukti…

a4

Pavėjui akivaizdžiai Benas atsiperka, nes antrąjį ženklą amerikiečiai ima jau 24 sekundėmis anksčiau! Tai ne tas skirtumas, kurį lengva sumažinti (gi virš 300 metrų) į vėją plaukiant, nes įvėjinėse laviruotėse orakulai jau atsirinko, kaip nenusileisti čia geriau buriuojantiems kyviams, jei tik nepadaro klaidų. O ar klaida, rinktis kursą link Alkatraso, tuoj parodys kelias iki trečiojo ženklo.

a5 3 leg

Ir vendas po vendo ropščiasi aukštyn, ir čia, neįtikėtina, bet amerikiečiai padaro papildomą vendą! Tad skirtumas, lenkiant trečiąjį ženklą, sumenksta kone dvigubai, ir dabar neaišku, ar čia kyviai atgrojo, ar čia amerikiečiai su tuo papildomu vendu pragrojo.

Tačiau atgalinis kursas irgi rodo neįtikėtiną rezultatą išsiskyrus kursams, kuomet kyviai renkasi artimesnį krantui – pasirodo, kad šis papildomas persimetimas į vėją pridėjo (!) papildomai virš 100 metrų pranašumo link ketvirtojo ženklo, ir dar gi kursas dabar vėl pavėjinis! Na, Benas, na, šunsnukis. Bet tai – savas Oracle šunsnukis, ir čia jau žmogėdroms galimybių pasivyti gynėjus yra tik tuomet, kai kokia dangaus rūstybė užgriūtų priešininkus. Arba šiems, nesijuokite, pritrūktų laiko, kaip tai nutiko vakar kyviams.

Tačiau vieną halsą vis tik orakulai daro per lėtai, tad skirtumas sumažėja iki minimumo – iki 25 metrų!

a6 3 leg

Atrodytų, tik griebk sėkmę, bet kyviai įplaukia į silpno vėjo zoną ir kone patys sustoja, kol išsimala vėl link stipresniojo, taip atstumas tiesiog akyse vėl padidėja iki 300 metrų. Amerikiečiai tuo tarpu lekia ne tik kaip, bet ir iš tiesų ant sparnų – ant savo povandeninių sparnų, iškildami aukštyn. O kyviai pliumpsi iki vėjo…

a7 3 leg

Bet iki finišo per tą prakeiktą laiko ribojimą telieka 11 minučių. Jei vėjas nepadvelks stipriau, o ims dar ir rimti, tai ši jau kybanti ore orakulų pergalė nueis undinei į subinę, kaip tai nutiko vakar su kyviais.

Priartėjus prie 4-ojo ženklo belieka vos 9 minutės. Ketvirtąjį ženklą kyviai aplenkia tik 20 sekundžių vėliau, tad pavėjui, matosi, atidirbta pilnai. Tik po ketvirtojo ženklo ta finišo tiesioji yra per trumpa, kad spėtum, todėl finišuojama jau 23 sekundėmis vėliau už amerikiečius, kurie tikrai puikiai pasispardė per “pribaigiantįjį“ plaukimą – 4:8 iki 9 pergalių, ir kyviams vis dar (!) reikia to vieno taško, to vieno nelemtojo taško…

a9 4 leg

Po tokio finišo, net komentatoriai į Beną kreipiasi titulu, ne šiaip formalus mandagumas. Respect.

Tačiau diena dar nesibaigia – laukia juk dar vienas plaukimas.

Teisėjai praneša, kad nukėlimas tikrai nenusimato: vėjas puikus (ir stiprumu, ir kryptimi), ir srovė korekcijų bemaž nedaro, nes kone sustojo.

Pagal kažkokią neaiškią logiką, amerikiečiai turi vėl pirmumo teisę priešstartinėje dėžėje. Na, bala jų nematė – gal taip netgi paprasčiau, nes gali peržaisti keturioliktojo plaukimo situacija naujai taktiškai.

Tačiau šitas peržaidimas vos nesibaigė kyviams liūdnai, kurie kone nepraleido pirmumo teisę turinčių amerikiečių. Aišku, pastarieji protestuoja, bet protestas netenkinamas, nes tai iš esmės buvo bandymas pasinaudoti pirmumu tyčia, kai kyviai stengėsi vis tik prasilenkti. Niuansai, kurie geriau matosi teisėjams vietoje.

b1

Vėl abi laivės startuoja kone vienodai, ir vėl amerikiečiai arčiau pirmojo ženklo vedlinės.

Ir vėl kartojasi ta pati situacija, tik šįkart skirtumas, imant pirmąjį ženklą, perpus mažesnis – tik trys sekundės. Bet vis tik gynėjų naudai.

Vis tik vėjas silpnokas vėjas, pavėjui plaukiama net ne ant sparnų. Dar prieš šį plaukimą keitėsi priekines bures, bet čia gal jau reiktų ir ragburės – code zero?

b2

Bet ko čia reiktų kyviams, tai nebeaišku, nes pavėjui šįkart plaukia itin prastai – antrąjį ženklą ima net visa minute atsilikę nuo amerikiečių, kurie pirmauja virš 400 metrų, su tokiu avansu gerokai jau užkilę įvėjiniame kurse.

b4 leg2

Tačiau taip nėra buvę, kad kyviai kada nuleistų rankas. Niūriai ir sukandę dantis atvenduoja metrą po metro, mažindami skirtumą ir grasindami sučiaumoti pavytų amerikiečių pasturgalius. Tačiau trasa irgi ne beribė, nors skirtumą po trečiojo ženklo sumažina perpus – jau tik 32 sekundės skiria vietoje minutės.

Bet čia ir vėl pavėjinis kursas, ir ne tik taktikų nuopelnas, kad dabar OTUSA plaukia matomai eiklesniu laivu. Ir nepavejamu pavėjui.

b8 leg3

Nebent padarytų klaidą – labai prastas halsas prieš ketvirtąjį ženklą, skirtumas sumažėja bemaž iki 100 metrų tarp laivų, tačiau, kaip ir praeitame plaukime, kyviai pakliūna į Alkatraso užuovėją, tad gynėjai atsiplešia ir vėl padidina skirtumą virš 400 metrų, pirmiau imdami ir ketvirtąj ženklą, kas padeda jiems laimėti jau ir šį plaukimą 37 sekundėmis.

b9 leg4

Va taip va – 5:8 iki 9 pergalių, visų seniai palaidoti Taurės gynėjai iš esmės jau laimėję 7 kartus, o kyviai tik vienu daugiau. Nors OTUSA vis dar trūksta 4 pergalių, kai ETNZ – vos vienos.

Kaip bus ryt? Gal metas senukui Grant Dalton grįžti pas savus malikus? Vis tik jo buvimas laivėje kažkaip neša sėkmę. Kol kas sėkme džiaugiasi Oracle bosas Laris, ir to neslepia.

b91 fin

Tiesa, kiek truks šitas pakaruoklių stypčiojimas ant galų pirštų, irgi neaišku. Žmogėdros gi irgi ne pirštu penimi, o klaidoms daryti jie dar turi kone pusantros dienos. Ir būtent, kad klaidoms, nes iki šiol silpnesniu vėju jie buriavę geriau, o šįkart gynėjai parodė, kad ir čia jau turėjo pranašumą – visą dieną!

Vat tik klausimas, paslys pakaruokliai, ar ne? Gražiau būtų, kad žmogėdros gautų vis tik šviežienos, o ne pergalę per orakulų klaidą. Ir jei tik sąlygos kitądien bus tinkamos (nes kiek gi galima atidėlioti???), tai galima sakyti, kad šiomis dienomis turėjome tikrai puikų šios regatos reginį. Net man patiko, o tai jau yra daug.

b92 fin

Dienos daina – Run to the Hills.

* * *

Tęsinys – jau tryliktoji (sic!) diena iš septynių

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.