34-oji: 11/7


Pradžia – čia

* * *

…and it goes on, and on, and on… – iš TV komentatorių apie Amerikos Taurę Nr.34

  • Diena #11 – Kuri niekad nesibaigs

Tai, blemba, ką dar esate sugalvoję, kad vis iš antro karto leistumėt gynėjams pasispardyti ir nebeatiduoti tos Amerikos Taurės į kyvių rankas???

Jau visko buvo: ir vėjo per daug, ir panaudota techninių nesklandumų korta, ir vėjo per mažai, kad laiko pritrūko (ne, nu aišku – kas čia tėra tie ne mažiau 10 mazgų tokiai trasai, aha…). Ir jau trys (!) pergalės tiesiog atimtos iš iššūkio metėjų, suteikiant antrą (trečią, ketvirtą, kaip kotas kelintą tvirtą?) šansą OTUSA atsigroti prieš ETNZ.

Mes jau visko atsižiūrėjom. Jei taip toliau tęsis, tai net neabejoju, kad, tarkime, jei buriuoji per šeštadienį, o vėjo stiprumo kvadratas, ištrauktas iš srovės stiprumo šaknies, padalintas iš srovės krypties kosinuso su vėjo krypties sinusu, gal jau duoda kokį nors magišką (kaip orakulams, aha) skaičių, po kurio būtinas pergalių skaičius dvigubinasi, ką?

Na, žmogėdroms tereikia vis dar tik vienos pergalės. Kai orakulams – jau tik (!) šešių.

b9

Mano fantazija jau daugiau priežasčių nutęsti šitą agoniją nebesugalvoja. Tad jau tikiu, kad šį diena (o mums, spoksantiems – naktis) bus paskutinė. Iš dviejų šiandienos plaukimų bereikia, kad nors vienas būtų ETNZ naudai, ir OTUSA atiduos Amerikos Taurę, jos neapgynę.

Ir tuomet vėl neaišku kiek metų tęsis naujų taisyklių derinimas, ir kas gali mesti iššūkį. Kaip yra priešstartinis varžymasis, taip yra ir “advokatų taurė“ prieš Amerikos Taurės regatų pradžią. Labai norėčiau tikėti, kad regatai trukdančių neadekvačių laiko ar vėjo stiprumo apribojimų nebebus. Nors viliuosi, kad išliktų šitokie daugiakorpusiai agregatai – vis tik once you got to sail that you never go back.

Bet vis tik buvo ir gražių dalykų – ir greičiau nei 40 mazgų virš vandens skriejančių laivių, ir vos jomis neapvirtusių kyvių, ir įvairių taktinių gudrybių, ir apmaudžių klaidų, ir gryno greičio, o ne gudravimo ruožų, ir agresyvaus plaukimo bei stumdymosi, ir to nenusakomo grožio, dėl kurio, matyt, ir likome tiek laiko spoksoti naktimis šios regatos.

Kažkiek pasiilgsime, manau. Bent jau aš. Baigsis Amerikos Taurės regata, ir vėl grįšiu prie įprastinio tinklaraščio režimo.

O dabar – formaliai 14-tasis, nors skaičius turėtų būti didesnis, plaukimas: rugsėjo 21 diena, šeštadienis.

a1

Ir lynoja.

Va net smalsu: ar čia vakar Oracle bonzos papirktas dangus apverkia Amerikos Taurės, iškeliausančios į Naująją Zelandiją, ar čia bus dar viena priežastis nesivaržyti šiandien arba atšaukti lenktynes, kuomet kyviai išsiverš pirmyn? Nes šiandien jau ir su vėju viskas tvarkoje, ir su srove.

Tad, aišku, reikia atidėti vos ne valandai, kaip be šito? Tokia jau ta 34-osios tradicija, aha.

a2

O taip, vos ne dvi valandas atidėdinėjo, o po to atšaukė iki sekmadienio.

Va, paliko, matote, ir vėjas ne ta kryptimi pūtė. Taisyklės, suprask.

Ryt, sako, švies saulutė, bus 15-16 mazgų, ir netgi kryptis, tikėtina, bus tinkama.

Nusiskandinkit su tokiu “buriavimu“!

Dienos daina – Dance of Death

* * *

Tęsinys – dvyliktoji diena su nukeltu keturioliktuoju plaukimu

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.