34-oji: 10/7


Pradžia – čia

* * *

  • Diena #10 – Lenktynės su laiku

Penktadienis, rugsėjo 20-oji, dešimtoji Amerikos Taurės regatos diena ir 13-tasis plaukimas – skaičius, kurio amerikiečiai vengia, ir nieko gero jis nežada Oracle Team USA, nebent jo burvedys australas Jimmy Spithill ir taktikas anglas Ben Ainslie nėra tiek prietaringi, kad juodus katukus per bortą mėtytų, kai pamato blondinus žmogėdras kyvius iš Emirates Team New Zealand tuščiais kibirais, bilsnojančius į kairį medinės kojos protezą, nusispjaudami pavėjui šiaurės kryptimi.

Išvakarėse man ruošiantis buhalterijos testui, įvyksiančiam rytoj, kažkaip nesunkiai pasiskaičiuojama, kad iki galutinės pergalės žmogėdroms likę laimėti tik vieną plaukimą, kai orakulams reikia jų net šešių iki lygaus rezultato. Tai reikštų bent tris regatos dienas po dvi lenktynes, ir visas laimėtas iš eilės, kai pastaruoju metu antrosios dienos lenktynės vis atšaukiamos dėl per didelio vėjo šiems skraidantiems virš vandens monstrams, kuriam pučiant vaikai gi su savo muilinėmis buriuoja jūroje.

Sakote, kad nesulyginama?

ac2

Gali būti – gi stiebai prilygsta 12 aukštų namui, o burės nesirifuoja, nes čia yra standžios sparnaburės. Už tai tokie laivai į vėją traukia ir virš 30 mazgų greičiu – žmogus, sakoma, nebe “iškrito už borto“, bet “išsitėškė už borto“, nes be traumų neapsieitum.

Vilius jums daug dar papasakotų apie Amerikos Taurę, bet jis, rupūžė, daug išmano, tačiau tyli kaip Marytė Melnikaitė. O aš nieko neišmanau, už tai pasakoju jums kaip Haruki Murakami. Todėl gal geriau pažiūrim, kaip baigsis tryliktasis plaukimas, kuomet rezultatas yra 2:8 ne gynėjų naudai?

ac1

Sąlygos buriavimui tai vadinasi “viskas atvirkščiai“: nebe atoslūgis, o potvynis; vėjas labai jau silpnokas (komandos net išsitempė po antrą ragburę – code zero), vėjo kryptis kampu į akvatoriją nuo kranto, ir paskutinėje tiesiojoje gali netgi tekti pervenduoti, plaukiant į vėją; ir dar rūkas (migla, jei dzūkiškai). Tad kurie prie tokių sąlygų turi daugiau šansų?

O velnias čia juos žino… Velnio tuzinas vis tik šiandien, nes vakar tebuvo tuzinas, bet velnias kortas pamaišė, nukeldamas į šiandien. Paprastai kyviai prie silpnesnio vėjo buriuoja geriau, o dar ir turi šiandien pirmumo teisę įplaukimo į priešstartinę zoną. Tai jei pirmiau ir startuos, tai galimybių turi ir laimėti, nes pastaruoju metu jiems kone ištisai tekdavę vytis orakulus, kurie pradėjo atsirinkti, kaip plaukti greičiau (bet, kaip sako čiabuviai: too late, too little).

ac3

Ir kai to vėjo nėra, tai ir manevro atlikti neišeina, ETNZ apsiskaičiuoja ir pradeda gerokai per žemai, tad OTUSA išlenda pirmiau. Bet tai koks čia buriavimas – vienas tik leisgyvių gūsių gaudymas.

Pirmoji atkarpa paprastai būdavusi greičiausia. Tai iki pirmo ženklo plaukia tiek, kad jau atsibosta laukti. Juolab, kad Spithill sėkmingai neprileidžia arčiau bujos Barkerio ir jį blokuoja. Kyviai ima 10 sekundžių vėliau. Atrodo viskas apgailėtinai – nors irklus išsitrauktų. Iš viso, su tokiais malikais, tai nors kokį ventiliatorių prisitaisytų!

ac4

Viskas juokingiau dėl to, kad, pasirodo, dar ir reikia baigti plaukimą per mažiau nei 40 minučių, antraip – atšaukiama ir plaukiama iš naujo. Ne, čia po to, kai tiek dienų vis atšaukdavę dėl per didelio vėjo, tai dabar plaukimas mažiau, nei 10 mazgų greičiu, jau skaitomas per lėtu – nes reikia plaukti ne mažiau tokiu, kas kruizinei laivei yra dar ir kaip per gerai, kad spėtum visą trasą įveikti.

Aišku, pakeliui kyviai išduria gynėjus. Prie silpno vėjo buriuoja geriau, akivaizdu: kol amerikiečiai malasi prie nudususio vėjo, tol kyviai užuodžia kažkur gūsį, prasuka nuo jų arčiau kranto, greitis padidėja ir, apėję dideliu lankstu, jau išsiveržia į priekį!

Antrą ženklą ima po 22 minučių nuo starto pradžios – primenu, kad iš 40 limituotų minučių, tad ar spės per 18, kai vėjas po truputį ima stiprėti? Nuo trečiojo, kur padėjo palankesnis vėjas ir srovė, jau lieka tik 11 minučių. Ar spės?

ac6

Nes jau akivaizdu, kad į gynėjus dairytis net nebėra ko – šiems susipynė lynai, ir skirtumas po trečiojo ženklo tarp laivių yra… nepatikėsite – 2:27!

ac7

Pustrečios minutės prie tokio nudusėlio vėjo – šansų pasivyti jokių. Visiškai.

Tad ETNZ varžosi ne su OTUSA, o su laiku.

ac8

Ir kad ir kokie orakuliai būtų turtingi, bet sau atskirai vėjo neįpirks.

Vienas dalykas tik galėjo būti, kad Oracle turčius papirko vėjų valdovą. Net nesuprasi: ar čia taisyklės kvailos, ar čia tiesiog orakuliškai numatyta, kad taip nutiks?

ac9

Atstumas tarp laivių irgi virš kilometro, pakeliui link ketvirtojo ženklo.

Tačiau laiko yra tiek, kad iki to ženklo net kyviai nespės nuplaukti…

ac91

Tad teisėjai atšaukia lenktynes. Akivaizdžiai atsiprašo už tokį priverstinį sprendimą. Girdime vieno iš žmogėdrų malikų labai visų mintis įgarsinantį teisingą atodūsį – fuck!…

Jau trečia (!) kyvių pergalė atimama, atšaukiant lenktynes ir vėl stojant iš naujo peržaisti. Aš pradedu jau įtarti, kad tas Oracle savininkas iš tiesų ne veltui taip pasivadino savo įmonę, kad taisykles čia sau tokias iš anksto (!) susidėliojo.

Išgirdęs per raciją atšaukimą, Benas santūriai džiūgaudamas padėkoja teisėjams. Taip, OTUSA šįkart išgelbėta nebe per stipraus, o per silpno vėjo. Nebe anemometras, o chronometras juos išgelbsti.

Kiek galima, ką?…

Bet kad vėjas stiprėja, tai neužilgo 13-tasis plaukimas bus peržaistas iš naujo. Šįkart sąlygos apsisuka visiškai atvirkščiai, ir kaip seksis šįkart žmogėdroms – suės jie tuos vargšus gynėjus pagaliau, ar nesuės???

b1

Kyviai turi tą patį pirmumą. Ir netgi išvengia to dominuojančio kablio, išsisukdami ir pirmiau kirsdami starto liniją už gynėjus trimis sekundėmis!

b2

Tačiau pakeliui link antrojo ženklo užkiša savo laivą prieš amerikiečius halsuodami, kai neturi pirmumo teisės, ir amerikiečiai iškart protestuoja. Protestas tenkinamas. Bet lenktynės, aišku, nestabdomos.

b3

Antrąjį ženklą OTUSA jau ima 20 sekundžių anksčiau, nes sugebėjo vis tik šįkart jie užlįsti ir priversdami ETNZ papildomai suhalsuoti, kas lėmė pastarųjų greičio praradimą.

Trečiąjį kyviai ima jau net 46 sekundėmis atsilikę – vėjas pustelėjo amerikiečiams, ir tikrai imi svarstyti, kad už pinigus gali ne tik nusipirkti laiko (kad jo neliktų priešininkams – už tai kiek to laiko “perviršio“ turėjo orakulai prieš tai…), bet ir vėjo.

b4

Ketvirtasis ženklas jau visa minute yra gynėjų naudai, kurie tarsi atkuto.

b5

Ir finišuoja ETNZ jau kone pusantros minutės (be 6 sekundžių) vėliau. OTUSA ne tik išgelbėta kažkokio kvailai per mažo laiko limito, bet ir pasinaudoja proga laimėti antrąjį plaukimą. Jei ne tas visiškas sutriuškinimas neužskaitytame prieš tai buvusiame plaukime, tai kaip ir pretenzijų nebūtų – spardosi agonijoje niekaip nesuryjami žmogėdrų tie gynėjai, kad tik taurė liktų Amerikoje.

b6

Bet tas pergalių vogimas tai jau iš tiesų atsibodo.

b7

Dienos daina – No More Lies

* * *

Tęsinys – vienuoliktoji (bl…) diena naktis iš septynių

Komentarų: 1

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.