34-oji: 9/7


Pradžia – čia

* * *

  • Diena #9 – Velnio tuzinas

Šiandien, matyt, metas baigti agoniją – galvas žmogėdros orakulams nukandžiojo, dabar beliko tik apgraužti kauliukai ir, apsilaižius taukuotus pirštukus, traukti su Amerikos Taure namolio pas avių augintojus.

Ketvirtadienis, rugsėjo 19-oji – devintoji regatos diena, ir likęs vienintelis dvyliktasis plaukimas, kurį belieka ETNZ laimėti prieš Taurės gynėjus OTUSA.

Šiems gi reikia laimėti 8 iš eilės. Aštuonis. Aha. Iš eilės. O, taip… Kai du laimėti per kyvių klaidas, o vienas buvo tiek nerealiai stebuklingas, kad stebuklo atkartojimas mažai ir realus. Tik kas iš anksto gali žinoti?…

Vakar jau startuojant teisėjai atšaukė lenktynias, kuomet kyviai pergudravo pirmus į priešstartinę zoną įplaukusius amerikiečius, startavo ir paėmė pirmąjį ženklą. Veltui atidėjo – galėjo vakar sučiaumoti. Na, tai šiandien pakartos tą startą, kodėl gi ne?

Į zoną įplaukia pirmiau orakulai pagal pirmumo teisę.

ac1

Žmogėdros užlenda šiems priekyje ir atrodo, kad kontroliuos dabar besišaipydami ir tuos blokuodami nuo starto linijos, tad ir vėl startuos pirmiau, kaip vakar padarė.

Bet Jimmy Spithill netikėtai sugeba užlįsti, kuomet Dean Barker atrodo, kad kiek per anksti dar artėti link starto linijos ir pristabdžius, ir atlieka “dominuojantį kablį“ (dominating hook)!

Startas jau už keletos sekundžių, ir čia pirmiau OTUSA!

ac2

Tad nenuostabu, kad ir pirmąjį ženklą ima pirmiau amerikiečiai 5 sekundėmis!

Antrąjį paima gi jau net 11 sekundžių anksčiau – vis tik pavėjinis kursas yra sėkmingesnis orakulams.

ac3

Išsiskiria, ko ir reikėjo laukti.

Bet kažkodėl orakulams susišvietė eiti toliau nuo kranto, kai srovė stipresnė yra dabar kyviams. Berimorai, kas čia vėl, nesupratau? Kodėl taip, kur mažiau lygus vanduo ir mažiau parankesnė srovė? Kam atiduoti pergalę – dar viena klaida?

Atstumas vendas po vendo tarp laivų mažėja.

Bet vis tik trečiąjį ženklą ir vėl amerikiečiai ima pirmiau už kyvius, prispaudę tuos papildomam vendui! Ir dabar jau vėl lekia link ketvirtojo ženklo, pirmaudami 10 sekundžių ir 2 mazgais, kuriuos paprastai visada turi pavėjui – savo sėkmingesniame kurse.

ac4

Nesusimauna, tad ketvirtąjį paima anksčiau už kyvius jau 29 sekundėmis! Čia jau Grant Dalton su chebra beliko tik apmaudžiai stebėti, kaip tai nutinka – nei čia ką pamalsi, nei kaip pavysi…

ac5

Akivaizdu, kad po šiojo ženklo dvyliktąjį plaukimą užtikrintai laimi amerikiečiai – santykis sušvelnėja iki 2:8.

Vat jums ir nurašyti suvalgytuosius. Kyviai finišuoja jau 31 sekunde vėliau. Tuzino plaukimų pasirodė per mažai.

Tad gal ir vėl šiandien tą tryliktąjį, velnio tuzino, plaukimą gali laimėti gamta ir anemomentras?

Kažkaip blankiai žmogėdros šįkart pasirodė: pralaimėjo startą, būdami aukščiau ir arčiau starto linijos; pralaimėjo ir savo sėkmingąjį kursą į vėją, net gavę, atrodytų, palankesnę užkilimo pusę.

Pirmas kalba į kameras James Spithill nuo OTUSA. Jis kalba santūriai. Lyg ir būtų kuo džiaugtis, nes buriavo tikrai puikiai, tačiau jis supranta, kad viena klaida vis dar gali užbaigti regatą, ir Taurė išslys iš rankų.

Amerikiečiai keičia priekinę burę į mažesnę, matyt, laikydami, kad vėjas visada antram plaukimui padidėja.

Antruoju kalba nuo ETNZ šįkart maliku plušėjęs Grant Dalton, nebe vairavęs Dean Barker. Supranta, kad laivas plaukia prasčiau nei vakar, ir, matyt, perstyguos kažką atgal, kaip buvo. Ir jie puikiai supranta, kad visa Naujoji Zelandija prilipusi prie ekranų laukia-nesulaukia, kada Taurę parveš vėl. Ir va štai jums – užtruko…

Tai gerai dar, kad per visas šitas ilgas dienas (ir mums čia – bemieges naktis) įdirbis yra daugiau nei solidus, net jei pralaimėtų šią dieną. Ir kitą. Ir dar kitą po jos.

Tad – jau tryliktasis plaukimas, velnio tuzinas!

Teisėjai perstumia dėl vėjo vėl startą 15 minučių. O, labadien, ir vėl!

Ir, pasirodo, dar net jei komandos sakytų varom, ir teisėjai nusiplautų rankas, tačiau US Coast Guard gali labai ramiai uždrausti lenktyniauti, jei tik peržengiama saugaus (sąlyginai) vėjo stiprumo riba, kuri šiandien yra tik 20,4 mazgo.

ac6

Dura lex set lex. Vėjas irgi stiprėja. Arba, kaip pasakytų romėnai savo kalba – durnėja.

Ir neturi jokio skirtumo, kad su sparnaburėmis šitie kosminiai aparatai varo triskart greičiau už vėją. Kad tas vėjas jiems dažnai tik trukdo, tai tikrai juokinga. Ir nesurifuosi tokios “burės“ gi!

Pradėjus pagaliau priešstartinį atgalinį skaičiavimą ir laivėms įėjus į zoną, deja, likus pusantros minutės iki starto, teisėjai atšaukia tryliktąjį plaukimą visai dienai. Iki ryt.

Dienos daina – Bring Your Daughter to the Slaughter

* * *

Tęsinys – dešimtoji diena iš septynių

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.