34-oji: 8/7


Pradžia – čia

* * *

Ar mes jau atvykome?
– Ne.
– Ar mes jau atvykome?
– Ne!
– Ar mes jau atvykome?
– Ne! Gi sakau!
– Ne? O tai mes dar neatvykome?…

(iš Shrek-2)

  • Diena #8: Skerdynės

Nors orakulai taip ir nemanė, bet vakar, turėjusi būti paskutine diena, buvo gamtos ir taisyklių dėka perkelta į šiandien – tad aštuntoji regatos diena, rugsėjo 18-oji.

Nusimato dveji plaukimai, po kurių, tikėtina, rezultatas tampa 1:9 kyvių naudai, ir Amerikos Taurė iškeliauja į Naująją Zelandiją, kur ir turėtų įvykti 35-oji regata be lenktyniavimų advokatais ir anemometrų pergalių, tarpuose užpildomų visokiais nesusipratimais. Ir kur iš tiesų būtų buriuojama, kaip kyviai yra ir įpratę, o ne nuleidinėjama rumpeliavimo būdu ant naujųjų hidro-šmidro technologijų, kurios iš tiesų yra iš aviacijos srities, tačiau trapumas – kaip baleriną leisti į bokso ringą, tikintis, kad toji adekvačiai pasipriešins hukams iš kairės arba aperkotams iš apačios.

Nors neturiu labai kuo skųstis – vaizdų ir reginių buvo apsčiai. Transliacijos efektai ir išpildymas tikrai puikūs (visada yra kur tobulėti, sutinku – kartais norėjosi GPS atvaizduotos pozicijos akvatorijoje). Galimybė žiūrėti viską per internetą nemokamai – kaip dovana, ir netgi vidurnaktis, sakyčiau, nėra taip baisu, kaip keltis kokią ketvirtą ryto. Pačios laivės – tikrai lenktyniniai aparatai, ir žingsnis atgal bus visada lyginamas su šia Taure, “o va 34-ojoje…“ Ir, ko gero, tikrai buriavimas tapo labai įdomiu reginiu vėpsojimui, pralenkdamas, mano galva, ir kokią F-1 (nebent toji vyktų ant ledo plikomis padangomis).

Blogiau, kad iš tiesų visas renginys per daug užsitęsė. Iki devynių pergalių? Tai jei komandos yra visiškai lygiavertės, tai gali baigtis 8:9, o po dar atimtų dviejų taškų, tai kiek iš viso plaukimų? Gi 19! Jei po du kasdien – 10 regatos dienų, tai va su atidėjimais jau dabar aštuntoji, o santykis dar tik 1:7 – tarsi būta tik 8 plaukimų, nors iš tiesų plaukta dešimtkart. Sakykit kaip norit, bet šeimyninio gyvenimo kokybei toks užsitęsiantis naktinėjimas irgi kenkia, kaip ir BVP mažiau kitąryt jau sukuriama…

Bet jei ko ir gaila, tai kad nebuvo lietuviškos transliacijos – labai mielai paklausyčiau gyvų komentarų Viliaus (manau, kad amerikiečiams komentatoriams toli iki jo žinių, ir informacijos mūsiškis pateiktų ženkliai daugiau) ir Bitlo (ypač apie protestų niuansus). Juolab, kad transliaciją buvo galima techniškai suorganizuoti: gaunam on-line vaizdelį iš Frisko, o chebra prie alaus vietoje irgi on-line režimu komentuoja. Aš netgi sutikčiau sumokti abonentinį mokestį – kad bent jau alus su užkandžiais atsipirktų. Tikrai nebūtų sunku organizuoti, manau.

Bėda, kad ta idėja man toptelėjo tik dabar, berašant, nes galima buvo tikrai organizuoti. Kaip sponsorius, netgi paremčiau gruziniškais natūralių sirupų vaisvandeniais be cukraus ir nulio kalorijų – Kazbegi 1881. Taip, sponsorius investuotų ir į alų, kas be ko, ne tik limonados nuo Kazbeko.

* * *

Gerai, grįžtam prie to, kas vyksta ant vandens anapus gaublio.

ac1

Grant Dalton kaip žmogėdrų talismanas grįžo malti denyje ir sumalti orakulus. Kaip visada su juo ir būdavę. Ar padės Ben Ainsle savo burvedžiui Jimmy Spithill pergudrauti Dean Barker ir jo komandą, pasirengusią nukąsti galvas gynėjams ir pagaliau važiuoti namolio su trofėjumi?

Vėjo ne per daug, tad lenktynės šiandien bus.

ac2

Į starto dėžę pirmumo teisę įplaukti turi kyviai. Jie ir laimi startą, ir sėkmingai blokuoja gynėjus pakeliui link pirmojo ženklo, tad ir lenkia ženklą pirmiau.

Laivai pakyla pagaliau ant sparnų ir nuskuodžia pavėjui link antrojo. ETNZ plaukia priekyje, OTUSA lipa ant kulnų.

Pakeliui link antrojo svarstymas: ar skirsis kursai po ženklo? Kyviai pakeliui stengiasi blokuoti, pro antrojo ženklo vartus lenda 6 sekundėmis anksčiau – amerikiečiai išsiskiria. Dabar katorgininkų palikuonys arčiau Alkatraso, o pionierių palikuonys – arčiau kranto.

Kelias į vėją, kur sekdavosi visada geriau žmogėdroms, tačiau pastaruoju metu lyg ir gynėjai buvo atsirinkę, kaip praradimus atgroti. Vendas po vendo, artėjant link trečiojo ženklo – tarsi murkdymasis pelkėje. Sunkiausia fiziškai dalis ir, manau, ne mažiau psichologiškai, kuriai gal net startas tiek šioje regatoje neprilygsta.

ac3

Vidury trečiosios atkarpos ETNZ pirmauja virš 100 metrų prieš OTUSA. Tad?…

Taip, jei nieko ypatingo nenutiks, tai šias vienuoliktąsias lenktynes laimės kyviai. Kaip paprastai šioje regatoje ir būdavę.

Tačiau nutiko gynėjams – prastai pervendavę paskutinį ir praradę greitį iki 10 mazgų, jie aplenkia 3 ženklą jau 17 sekundžių vėliau, ir pavėjui turi dar labiau vytis kyvius, nei tas buvo į vėją, nors buvo sumažinę atstumą iki 25 metrų.

ac4

Ir netoli iki ketvirtojo ženklo, amerikiečiams vis mažinant atstumą, naujazelandiečiai turi perhalsuoti, po ko atstumas sumažėja kritiškai (pasakysiu, kad amerikiečiai vis tik padarė 8 halsus prieš 6 naujazelandiečių), ir jau atrodo, kad gali būti aplenkti prieš pat ženklą!

Tačiau vis tik ETNZ pralenda pirmiau, klasiškai užblokavę OTUSA prieš ženklą, ir skirtumas ima didėti iki 18 sekundžių. Aišku, iki finišo per mažai kelio, kad vėl pasivytum – kyviai finišuoja, ir, kaip įprasta Amerikos Taurėje, gi “čia nėra antrojo“, pamenat?

1:8 – tetrūksta tik vienos pergalės. Beliko tik vienas plaukimas…

ac6

Nors Jimmy Spithill ir sako, kad dar ne viskas baigta.

Ne, nu jo, aišku, dar reiktų vieną plaukimą palaukti, kol žmogėdros apsilaižys priputę. Tada tikrai jau bus baigta.

Dvyliktasis plaukimas. Ir gal jau užtenka šiai regatai, ką?

Amerikiečiai įplaukti į starto zoną turi pirmumą, ir pradeda blokuoti atėjusius naujazelandiečius. Ir visai prieš startą kyviai išsiveržia pirmyn, nors gynėjai demonstruoja, kad turi pirmumą ir todėl kelia protesto vėliavą.

Kyviai startuoja pirmiau.

Ir štai tada paskelbiama… negaliu patikėti! Ką, vėl???

Atidedamas dvyliktasis plaukimas!

Vėjas niekadėjas!

Teisėjai klykauja, kad nelenktyniautų, bet pirmąjį ženklą kyviai ima irgi pirmiau. Ir koks nusivylimas, kuomet atrodo, kad teisėjai lyg susiruošė peržaisti startą iš naujo amerikiečių naudai.

Vajetau, koks baisus vėjas – net virš 20 mazgų!

ac8

Per tą laiką, laukdami pakartojant starto, po kurio apgrauš kaulelius ir apsilaižys riebaluotus pirštukus, naujazelandiečiai kažką dar remontuoja ir deda lopus po savo sparnaburės pagrindu (ar kas ten kaip vadinasi?). Nors jie turi dar neišnaudotą kortelę, kada gali drąsiai atšaukti lenktynes dėl techninių kliūčių ir negauti jokio baudos taško. Tik kam atšaukti? Ne kyvių tai būdui!

Bet atidedama dar penkiolikai minučių, tačiau… jau po minutės šios lenktynės šiandien iš viso atšaukiamos, nes vėjas ir srovė stiprėja.

Tad laukia dar ir devintoji regatos diena.

Dienos daina – Dance of Death

* * *

Tęsinys – devinta diena (iš septynių, aha).

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.