34-oji: 6/7


Pradžia – čia

* * *

  • Diena #6: Orakulai atrado sėkmės piliulę?

Sekmadienis, rugsėjo 15-oji – šeštoji regatos diena: devintasis ir dešimtasis plaukimai.

Tai reiškia, kad nereikia ir būti orakulu, kad suprastum: jei ne tie vietiniai orakulai iš Oracle Team USA, tai žmogėdros iš Emirates Team New Zealand jau būtų juos suvalgę ir dabar būtų paskutinės dienos paskutinis desertas. O gal ir vakar, jei ne dveji atidėti plaukimai.

O dabar kas?

Tenka kautis ant vandens. Po to, kas vakar vyko ir nutiko, diena tokia, kad vėpsotojai su spoksotojais trypia nekantriai vietoje ir žvilgčioja į laikrodžius kada-kada-kada. Komandos, manau, irgi ne kūdikėlių miegeliais miegojo. Net jei ir abu plaukimus šiandien laimi kyviai, tai vis tiek dar lauks plaukimas antradienį.

Jei gynėjai jau perkando taktiką, leidžiančią laimėti prieš iššūkio metikus ir patiems nelaimėjus starto ar net (!) plaukimo pavėjui, kur lig tol plaukdavę greičiau, bet būdavę sučiaumoti į vėją atgal, tai ne tik sekmadieniu, bet ir ateinančiu antradieniu nebus apsiribota (nors matote, kad įrašų dalių į priekį atsidėjau tik 7 dienoms – manau, kad turėtų pakakti).

O po to jau, matyt, lems tai, kieno kišenės gilesnės: kyviai yra jūrinės žmogėdros, tai nuovargiu jų nepalauši (žvilgterėkit, kaip 56-metis Grant Daltonas mala!), čia dar a.a. Mangė sakė, kad jei nori per vandenynus rauti kaip bėris, tai būtinai porą šitų žmogėdrų pasiimki fiziniam darbui nudirbti. Bet ir į OTUSA gi ne dvasneles paėmė.

Tad jei abiejų komandų laivai sustyguoti pagaliau idealiai (kyviai jau vartytis ant šoneliu irgi nebelinkę, burvedys Dean Barker, manau, dabar bus atsargesnis, nes iki tol plaukę ir taip ant ribos), jei komandos jau atsirinko, kaip šią distanciją dera plaukti (pagal statistiką, ETNZ į vėją kažkaip vienu vendu padaro daugiau, o vakar ir nuplaukė kone puskilometriu ilgesnį kelią), jei žmonių (hm… jei šitie yra ne antžmogiai – čia dar klausimas) atsparumas vienodas, tai lems tuomet tik inventorius – kieno suluš, ir kas greičiau jį atremontuos arba pakeis.

Čia gal tik taktiškai, nors ne finansiškai, gynėjams prasčiau – jie nebeturi jau čiuriko kortelės, kurią išnaudojo tądien kai palūžo prie Alkatraso. Už tai kyviai neturi tiek pinigų, bet turi talismaną – savo komandos vadovą Grant Dalton, kuris neša sėkmę, kai yra laive, o ne atsipūtęs.

Taigi, ant vandens lipa paliotnai nusiteikę OTUSA ir skraidyti nenusiteikę ETNZ. Adrenalinas šiandien tiesiog kabo ore.

ac1

Priešstartinėje pozicijoje gynėjai užspaudė kyvius ir startuoja pirmiau – kaip ir ima pirmą ženklą 4 sekundėmis anksčiau, kas sudaro maždaug 89 metrus.

Gali būti, kad keturiskart olimpinis čempionas seras Benas jau pradeda duoti dividendus?

ac2

Bet artėja antrasis ženklas-vartai, ir čia tradiciškai žmogėdros išsiskiria ir patraukia savais keliais, į vėją vendas po vendo sučiaumodami orakulus. Halsas – skirtumas 18 sekundžių, komandos išsiskiria.

Ar išsaugos gynėjai skirtumą kildami į vėją?

ac3

Neįtikėtina, bet ir trečiąjį ženklą žmogėdros paima 33 sekundėmis vėliau. Vakarykštis vos neapvirtimas išgasdino? Ar tiesiog vienutininku plaukęs Benas ėmė žerti tobulą pasąmonės srautą nesustodamas, visi klauso ir varo pirmyn be palauk?0

Panašu, devintasis plaukimas amerikiečiams yra tiesiog idealus – be klaidų, puikiai, ir jau ketvirtąjį ženklą ima 47sekundėmis anksčiau sekundėmis už naujazelandiečius, kurie tikrai nežioplinėjo ir dirbo visu šimtu procentų, kaip tikri jūrų žmogėdros kyviai ir yra pratę.

ac5

ac6

Finišuoja pirmiau gynėjai – tomis pačiomis 47 sekundėmis, tad kyviai kovėsi iki pačios finišo linijos ir paskutinės sekundės.

Ką gi, 1:6 iki 9 pergalių, antrasis šeštosios dienos plaukimas ir dešimtasis iš viso. Kas padaro jubiliejinį?

ac4

Yra apie ką pagalvoti Dean Barker, nes gynėjai, panašu, sprendimą sugalvojo ir tik ką įgyvendino, sujungdami visą praeitų plaukimų patirtį, sėkmę ir nesėkmę: priešstartinė taktika, kursas pavėjui, kursas į vėją, gebėjimas išlaikyti laivą virš vandens ir mažiau kniubsėti. Jei vakar amerikiečių laimėjimas buvo, galima sakyti, tik kyvių klaidos ir vos neapvirtimo pasekmė, tai šiandien akivaizdu – viskas buvo kone tobulai atlikta. Šįkart kyviai pralaimėjo netgi su talismanu – Grant Dalton denyje.

Dukart iš eilės pralaimėję, pralaimi kol kas ir antrą dieną paeiliui – žmogėdros panosėje urzgia ir pasirengę perkąsti gerklę nė nemirktelėjus. Nors kyviai ir šiaip ne pirštu penimi – geriau į burną jiems ir nekišti. Orakuliai džiugiai straksi ant savo tinklų tarp katamaranų plūdurų, laukdami, kol vėl laimės ir visai nenujausdami, kad priešininkai ketina nukąsti jiems galvas, sukramtyti ir išspjauti.

Priešstartinis atgalinis skaičiavimas prasideda ir… po pusės minutės nukeliamas dar 15 minučių – ir vėl vidutinis vėjo stiprumas peržengė nustatytą ribą. Darosi jau juokinga: vėjas kenkia buriavimui – 21,5 mazgo, nors patys laivai įsibėgėja iki dukart greičiau. Ir manau, kad abi komandos nori rungtis, o ne namo šiaušti.

ac7

Pirmi į priešstartinę dėžę įeina kyviai. Vėjas suokia dejuojančiuose lynuose.

Startuoja vienodai, bet Dean Barker yra kurse arčiau ženklo, todėl priartėjęs protestuoja, kad jį spaudžia. Amerikiečiai turi atsitraukti, ir dabar jau vejasi kyvius. Šiandien algą užsidirba malikai ir tempikai – tiesiog lėkimo varžybos, net nebe taktikos.

Artėja antrasis ženklas – kas į kurią pusę skirsis, kad pradėtų spausti vendais?

Čia pirmi kyviai, amerikiečiai netgi per anksti ima suktis ir pameta greitį. Kyviai nuskuodžia arčiau kranto, nes, matyt, šiandien ten vėjas ir srovė, kuri palanki, stipresni. Kursas į vėją vis dar ne amerikiečių, ir dešimtasis plaukimas eina visiškai atvirkščiai devintąjam – dabar žmogėdros skuta pirmiau, kai orakulams tenka vytis.

ac8

Kursas į vėją reikalauja ne tik malikų ir derintojų, bet ir taktikų įžvalgos. Girdisi uokiantys lynai vėjyje, ir galiu įsivaizduoti, kad įgulos narių raumenys, sausgyslės ir nervai pertempti ne mažiau.

Amerikiečiai į vėją atkovoja tuos 100 metrų, ir kuo arčiau vartų, tuo arčiau vienas kito prasilenkia laivai, amerikiečiams netgi tenka duoti kelio pirmumą – ženklą abu ima kone vienu metu!

Kursas pavėjui, ir jo viduryje jo, einant kone vienodai, kažkodėl orakulų taktikui (Benui???) susišviečia pasiūlyti perhalsuoti. Hm?…

Ar reikia sakyti, kad į tokią dovaną žmogėdros nespjauna ir ketvirtąjį ženklą kyviai paima pirmiau, tad ir, aišku, paskutinę tiesiąją iki finišo įveikiau greičiau.

ac9

1:7 – kaip ir nusiteikė, taip žmogėdros nukando galvas orakulams, kurie, panašu, jau iki tol pametė protą ketvirtoje atkarpoje. O kitkas, kaip sakoma, jau istorija, nes antro čia nėra.

Match race on steroids, iš tiesų.

Dienos daina – Aces High

* * *

Tęsinys – septintoji diena.

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.