34-oji: 5/7


Pradžia – čia

* * *

  • Diena #5: Aukštyn kojom!

Šeštadienis, rugsėjo 14-oji – penktoji regatos diena: du plaukimai iš trijų telikusių kyviams laimėti ir vežtis Taurę iš jos gimtinės vėl į savo tėvynę, ką padarė 1995 metais, sumušdami 5:0 gynėjus amerikiečius iš San Diego jachklubo, apgynusius Taurę nuo gyvsidabrio įlankos kyvių ir venecijiečių, ir po to jau patys Taurę apgindami dar ir 2000-aisiais prieš italus su Prada, bet pralaimėję 2003-čiais šveicarų gvardiečiams su piliulėmis, kurie dar ir nuo revanšistinio bandymo atsiimti 2007-aisiais apsigynė.

OTUSA dievagojasi, kad pasirengę kovoti iki galo, bet jei praeita diena dar turėjo kokios vilties, tai neįsivaizduoju, kokių dar vilčių galima turėti? Tai gal tiesiog verta kovot iki galo, kol neprarado TaurĖs?…

Gynėjai persistengia savo agresija, nes baigiasi tuo, kad grūdasi paskui žmogėdras, kurie startuoja pirmi ir pirmiau paima pirmą ženklą. Na, ir kas kad šįkart srovė yra prieš vėją, tai kaip ir pridėtų greičio gynėjams, kai prideda ir kyviams. Antrą ženklą ima pirmiau kyviai, bet, žiū, iš tiesų prieš vėją šįkart amerikiečiams sekasi geriau! Pakeistos taktikos pasekmė, laikantis kairės, kur šįkart pučia geriau, ir imant metrą po metro arčiau kyvių?

Ir staiga žmogėdros, priartėjus amerikiečiams, vende vos neapsiverčia!

AC griuna

Žmogėdros vos neapsiverčia!

Gauna baudą nuo teisėjų, ir dar amerikiečiai juos aplenkia, ir ima trečią ženklą kone 200 metrų skirtumu pirmiau, ko dar niekad nebuvę!

Belieka dabar tik pakartoti dabar pavėjinį kursą: ketvirtas ženklas paimtas 48 sekundėmis anksčiau už kyvius, ir kyviai galop finišuoja net 52 sekundėmis vėliau, ko dar niekaip nebuvo šioje regatoje!

Va čia tai dienelė!

AC griuna2

Net animavo – komentatoriai sako, kad vaizdas vertas Emmy apdovanojimo.

Kyviai ims išeiginę? Jei niekas nelūžo, tai ne kyvių charakteriui eiti į kamputį pailsėti.

0:6 – santykis be minusų, tačiau rezultatas toks ir yra, kad žmogėdros turi laimėti tris, o gynėjai tik dabar dar pradės rinkti savo 9 pergalės. Jei, aišku…

Devintas plaukimas – rezultatas panosėje, amerikiečiai jau užrietę nosį, kyviai nosies nenukabina:

ac8

Rezultatas prieš devintą plaukimą – gynėjai atkuto!

Vėjas per daug kyla, bet srovė susilpnėjo, startas perstumiamas po 15 minučių pirmyn. Į laivą pas žmogėdras grįžta “senukas“ 56-metis Grant Dalton – kyvių menedžeris (vadovas) ir grinderis (malikas). Įdomus pastebėjimas: abu plaukimus, kuriuos kyviai pralaimėjo, jo kaip tik nebuvo laivėje. Tai geriau tebūna, matyt.

Dean Barker vėl kyviams laimi startą ir pirmą ženklą 3 sekundėmis. Antrą – septyniomis, sėkmingai blokuodamas James Spithill pastangas. Amerikiečiai išsiskiria ir ima prieš vėją venduoti, siekdami pakartoti rezultatą.

Bet vėjas sustiprėja virš nustatytos ribos, ir teisėjai priversti nutraukti lenktynes. Koks nusivylimas!

Tačiau diena buvo viskuo atvirkščia: vos neapsivožė žmogėdros, nors visą laiką geriau laikėsi virš vandens ant sparnų, kai gynėjai nuolat knapsėdavę, ypač keičiant vendą; startus laimi kyviai, o ne amerikiečiai; prieš vėją laimi OTUSA, o ne ETNZ, taktiškai pro Alkatrasą vendavę geriau.

Taigi, sekmadienį – švęsk, ir kas švęs pergalę?

Dienos daina – These Colours Don’t Run

* * *

Tęsinys – šeštoji diena

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.