34-oji: 4/7


Pradžia – čia

* * *

  • Diena #4: Žmogėdrų mėsmalė

Ketvirtadienis, rugsėjo 12-oji, prasidėjo amerikiečiams ne itin džiugiomis nuotaikomis, kaip ir prieš tuziną metų. Aišku, tragedijos mastelio nesulyginsi (ir nereiktų lyginti), bet emociškai otusų rezultatas pradžioje -1:4 tikrai neguodė – jiems reikia laimėti 10 (!) plaukimų, kai sugebėjo tą padaryti tik viename, o kyviams tereikia 5 pergalių, kas sudaro iš esmės tris net nepilnas regatos dienas.

Ir, manau, kad amerikiečiai iš tiesų pralaimėjo net ne antradienį – jie pralaimėjo dar pernai gruodį, kuomet per treniruotes nepataisomai sumalė savo aparatą. Tad kol jie karštligiškai ruošė pakaitalą (vien sparnaburei pagaminti reikia virš 20000 suminių darbo valandų!), per tą laiką kyviai treniravosi ir varžėsi Louis Vuitton taurės regatoje. Ir kaupė patirtį. Būtent patirtis yra šios regatos valiuta – už ją nusiperkama pergalė.

Todėl ne veltui čia į komandas patenka tik geriausi iš geriausiųjų planetos buriuotojų, kaip ir kiekvienas plaukimas tavo šio kapitalo išteklius gausina. Ir neprivalgei – neprilaižysi jau per pačią regatą, kuomet konkurentas plaukia kone identišku laivu, o laiko jam sustyguoti ir įgulai susiderinti turėjo daugiau. Plius, vytis iš minuso psichologiškai irgi neįkvepia, bet tai čia ir yra Amerikos Taurė, o ne vaikų darželis ar gerovės valstybė pagal kairuolius.

Tad gal ketvirtadienio plaukimas gaunasi kaip ir lemiamas gynėjams – vietoje John Kostecki, apie kurį tiek daug pagyrų, kaip itin patyrusį Taurės regatose ir žinantį šią Frisko įlanką, taktiku ateina peštukas seras (nuo pernai) Ben Ainslie, vienintelis keturiskart (!) tapęs ISAF Metų Buriuotoju: you’re fucking out, I’m fucking in – kaip pakomentuoja SailingAnarchy. Agresyvumas įgauna dar daugiau agresijos. Ir koks rezultatas?

Beje, aš net nuėjau į lažybų kontorą TopSport bukmekerių vertinamais šansais pasidomėti – tai kur tau, jūrinė valstybė Lietuva, aha:

“Čia apie amerikietišką futbolą? Ne? Neturime nieko iš buriavimo, žinote…“

AC72

AC72 laivės palyginimas (iš bloomberg.com) – stiebas prilygsta 12 aukštų namui, jei Boeing 737-800 nieko nesako

Gynėjai startavo pirmiau. Pirmą ženklą ėmė irgi pirmi, bet tas jau, kaip sakoma, ne taktiko nuopelnas, o vairininko. Antruosius vartus paėmė irgi pirmi.

O prieš vėją žmogėdros ėmė nebe subinę čiaumoti, o agresyviai atakuoti – vendas prieš vendą, grasindami susidurti vieni su kitais, vėl ir vėl!… Grožis, žodžiu. Vėjas šįkart stipriau pučiau nuo Alkatraso, tad užvakarykštis nesusipratimas, matyt, ne toks ir kvailas, kai pagalvoji – vietinis Kosteckis žinojo apie tai, tačiau ne tądien.

O žmogėdros išsiskiria kurse ir dabar dengia vėją bei vendas po vendo mala gynėjus, versdami tuos pervenduoti ir pervenduoti. Ir žmogėdros ima trečią ženklą pirmiau. Žiauru. Žmogėdros gi, ne kitaip. Ir visad laimi trečiąją atkarpą prieš vėją. Košmaras ant vandens.

Kyviai laimi šitą plaukimą 47 sekundėmis greičiau, sužlugdydami menkas puoselėtas amerikiečių viltis po taktikų keitimo, nors šitame plaukime kaip tik laimėjo malikai. Ir 1:5, -1:5 arba 0:6 – skaičiuok kaip nori, o iki 9 pergalių bereikia suskaičiuoti iki trijų. Iki trijų pergalių kyviams. O čia statistika šio žlugusių vilčių šeštojo plaukimo:

AC1

Amerikiečiams reikia pergalės desperatiškai, ir ką belieka daryti? Tą patį, ką darei tik ką, tik kažkaip laimėti nelemtąją trečiąją atkarpą į vėją, kur žmogėdros greitesni, o dar ir pergudravo. Tad – septintas plaukimas, ir kam laimingas?

Startuoja pirmiau kyviai, ima pirmą ženklą pirmiau kyviai. Ir dar dengia vėją. Amerikiečiai venduoja anksčiau, kad išlįstų iš pavėjo, nes jie pavėjuje ir būna greitesni. Tačiau antrąjį ima žmogėdros anksčiau, gynėjai vejasi paskui nesėkmingoje savo priešvėjinėje atkarpoje, ir po to pirmi pervenduoja. Bet čia jau nebepavejami kyviai…

Laimi kone kilometro ilgio skirtumu, plaukę be klaidų ir tiksliai. Dominuoja žmogėdriškai žiauriai, sumaldami savo virš vandens skriejančiu traktoriumi (foiling tractor ©). Nepadėjo nei peštukas seras Benas taktiko vietoje škiperiui James Spithill. O gal ir padėjo – tiesiog kyvių traktorius Dean Barker rankose yra ir eiklesnis, ir Grant Dalton komanda, kaip sakiau, labiau pasirengusi. Kitaip ir nebus.

foiling tractor

Skriejantis traktorius – sukūrė Bay of Islands iš SailingAnarchy.com

Penktadienis, 13-oji, išaušo kam juoda diena, o kam diena, kai ir gerai, kad nėra ko savo sėkmės toliau bandyti.

Dienos daina – The Longest Day

* * *

Tęsinys – penktoji diena

Komentarų: 2

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.