Laikykim atidarymu


– Dddddaktttare, išššgyddddykkkkitttte nnnnuo mmmmmikkkččččiojimo.
– Tai turėčiau žinoti priežastį, kaip prasidėjo. Pasakokite.
– Llllikkkkkommme su bbbbroliu naššššlllaičččiais. Bbbbet lllllaikkkkėm bbbbalkkkonnne ožkkkką. Iš vvvvvviennnno sppppennnnio žžžžžinddddėm, bbbbbet tttttaip ir išššššsimmmmaitinom, neppppprappppuolėm. Ožkkkkytttttė pppppasennno, nnnnusprendddddėm parddddduoti. Nuvvvvveddddėm į ttttturgų. O tttten pppppirkėjjjjas, rrrrrupppppūžžžžžė, pppprieinnnna ir kkkkkklausia: “Už kkkkiek pppparduodddddat savo ožžžžį“. Bbbbbrolis vvvvviettttoje nnnnuo šššširdies smmmmūggggio pppppasimmmmmirė, o aš nnnnnuo tttto lllllaiko mmmmmikčioju.

* * *

Matyt, tokia tradicija, kad jei jau plauki Trakuose, tai būtinai laivėje liejasi laisvai blevyzgos. Šis kartas – ne išimtis, ir anekdotas yra viena iš to fakto iliustracijų.

Paprastai kiek praeinu tiltu link salos pilies, o tai nutinka gana dažnai, nes man Trakai yra kaip Vilniaus priemiestis, į kurį atvykstu atsipūsti, tai Trakų jachtklubas (nepainioti su Vilniaus jachtklubu Trakuose!) kviečia paplaukioti jachta. Šįkart kalbintoją nenuvyliau ir ne tik sutikau, bet ir pats paprašiau (jei laivė vadinasi “Žaltys“, tai, matyt, biblijinę prasmę suvilioti ne tik Egles turi?). Gal tik kalbintojas, žinomas ir už Galvės ribų už šmaikštumą, buvo pritilęs – mūsų kompanija varė žodinį reivą.

Mylimiausioji pusseserė su šeima atvyko, o kadangi ji paniškai bijo plaukti laivu, tai argi jos neprikalbinsi tuomet plaukti jachta?

Prireikė prieš kelionę į galjūną. Škiperis sako, jei mažam reikalui, tai įsileidžiu į vidų. Nusivedė.

Sakom pusseseriai pavymui, kad atsiskaitysim už kelionę natūra. Jei jai patiks ir dukart, tai dar ir pinigų parsineš. Profit.

Atsišvartojam. Jos vyras sako, kad užrakinkit – ramiau plauksim. Bet ne, vis tik išsiropštė į kokpitą.

Užsupo? Tumulas yra (jūros liga galvoje, o ne skrandyje!), bet labiau baisu klaustrofobijos, atsako. O tai kaip kemperiu važiuoji? Tai išlipti galima. Bet ir čia gi galima, atrėžiam. Ir atsigaivinsi išlipus. Vieni privalumai. FTW!

Vaikai užsimanė į priekį (suprask, ant bako – priekinio denio). Mažylę labai myli? Tada galima liemenę uždėti. Jei pavargai nuo auklėjimo naštos, tai galima ir nedėti. Pasidarysit kitą, gal truputį geresnę nei šita beta versija.

Jos vyras kaip ir seminare su Pauliumi Kovu dalyvavo visai neseniai, o ta proga, nelabasis (čia Paulius), tai ir regatą penkiomis jachtomis Kauno mariose organizavo. Sakau, tai jau esi kvalifikuotas stakselšotus tampyti? Ne, lyderystės mokino – galima įkvėpti kitus tas virveles tąsyti, kam pačiam?…

Vėjo vis tik daug nebuvo, o ir tas pradėjo kaitalioti, kad nespėji persitempti stakselio, o vėjas ir vėl pasisuko. Grįžtant ir visai nurimo. Matyt, artinosi koks škvaliukas su lietučiu (soriukas, bet nebuvo nei normalaus vėjo, nei, velnio kam jo reikia, lietaus).

DSC_0087

Kelionė praėjo sėkmingai (bent jau sėkmingiau, nei “Gulbių ežero“ premjera išvakarėse, kuomet ant scenos miršta gulbė, o Žalgirio irklavimo bazėje orkestras džiaugsmingu tušu ir fejerverkais palydi balerinos mirtį). Niekas per bortą neišdribo. Stakselšotai patampyti. Plaukta ir burėmis, išjungus variklį. Jachtofobija apgydyta, susidomėjimas burėmis sužadintas, buriavimo apylinkės aprodytos, Mozūrais ir archipelagais jūrose pagundyta. Belieka tik traukti į Bona Lounge užkrimsti (atradimas: džiovintos krevetės!).

Prisijungė dar dvi patyrę Mozūrų-2010 buriuotojos, kurios, kad jau dabar diplomuotos akademinio kompiuteriavimo meistrės (vienos magistro diplomas su pagyrimu!), tad mielai kitiems metams sugrįžtų į tuos įsimintinus ežerus, pasiėmę ir savo antrąsias puses (virvėms tampyti – žr. apie Pauliaus Kovo lyderystės seminarą aukščiau).

Po to išsimaudžiau, parijom šokolado, atsigėrėm kavos, parvažiavom namo, o aš dar ir sugalvojau, kad ne tik šitaip kukliai atidarau sau buriavimo sezoną šiemet, bet gal einu prisipūsiu dviračiui padangas, tad bus dar vienas sezonas pradėtas.

Vasara vis gi.

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.