Lochatronas – stop?


Geriausia, kai be tokios muzikos, kurią užsakė sukčiai, įvardinami dar ir konkrečiai vardais žemiau, geriausia visai apsieiti. Ar bent jau padorūs žmonės (na taip, suprantu – naivu to tikėtis iš sukčių) susipranta, juolab, kai jau jiems dar ir pirštu bedama, ir nebetęsia iki Aleksandro Diuma “Trijuose muškietininkuose“ minimo Le ballet de la Merlaison, kurį sudaro 16 (!) dalių, nes pasitenkina bent jau simfonija iš trijų:

Pirmoji allegro: lochatroną pradėjusiųjų sukti paklausiama ant smūgio, o ar turi jie iš anų, kurių vardu dievagojasi, reikiamus popierius?

Antroji andante: prašomų popierių nesulaukiam, ko ir reikėjo tikėtis, nes popierių tai juk nėra, o ir nebuvo.

Tad šįkart – finale (labai norėčiau, kad būtų iš tiesų ne aukščiau minimas baletas!): kai žuvis neišlipa ant kranto ir neatitursena į keptuvę, tai tenka pačiam žvejui kėblinti iki vandens ir užmerkti meškerę – šiuo atveju, aš ne išdidus, aš galiu pagaliau jau ir į “gimtąjį“ IYT World užklausą išsiųsti, kaip, ponai bebrų tėvynėje, ten iš tiesų yra su mūsų ruslikine chebryte?

* * *

Ruslikai, nebekrušk žmonėms smegenų!

Turėjai laiko nuo baladžio 13-tos dienos sutvarkyti tai, ką tavęs net nebe prašė, o tau NURODĖ padaryti IYT World, kuriuos apsimetinėji atstovaująs. Negi tau reikia pacituoti, ar toliau vaizduosi į miltus šikantį katiną? Juk apie judviejų su Sergėjum laišką iš IYT World kitiems žinoti nebūtina, tad ir toliau apsimesk, kad nieko ir neįvyko. Tik kepurę nepamiršk apsičiupinėti.

Suprantu, tokia gėda nesidalinama. Verčiau tik padailinami išsireiškimai tinklapyje, kad lyg ir “ne prie ko“, bet “vis dar IYT“, ane? Dabar jau tik “bendradarbiaujat“ su ruskių mokykla.

Na, tai puiku. Tiesa, vienintelis bendradarbiavimo būdas galėtų būti jų atstovavimas, siunčiant mokinius iš Lietuvos jiems ir už tai imant komisinį mokestį, bet jei jau sukčius, tai prigimties neišmuši, ir schemutės koreguojamos, nes “gi tie bebraėdžiai anapus Atlanto nesužinos“, o viskas lieka kaip buvę.

Kažkaip pagalvojau, kad va čia labai teisus Artūras Dovydėnas, užsimindamas apie LBS vaidmenį buriuotojo etikos vertinime ir be formalaus kažkokio kreipimosi garbės teismui. Nes, matau, “džigitus“ ne kažkokie viešinimai tinklaraščiuose, o tik, galop, jau cypė gal įsilėkėjus vėliau sustabdo, link ko, matau, ritamasi: nuo obuoliuko link arkliuko, kaip sakoma lietuvių (bet tu čia ne prie ko) liaudies (CEO, aišku, ne liaudis) patarlėje.

Bet tau juk ir į tai nusišvilpti, tiesa? Na, pagalvojus, kas gi tas skipper.lt, kai eilinį kartą pasireklamuosi kokiame 15min.lt ar pan.?

Priminsiu užmiršusiems: aš paprašiau oficialios IYT World pozicijos, paprašęs ir leidimo ją paskelbti šiame tinklaraštyje. Panašu, kad gavau daugiau, nei prašiau, ir tiek, kad net ne viskam dera iš tiesų eiti į viešumą (čia apie katuko snukučius – ko gero, vienas juokingiausių padarų, kai rimtu apsimeta, tad ne veltui tokie populiarūs internete).

O va norit – į teismą mane gali paduoti dėl neturimos garbės ir menamo orumo įžeidimo. Bus proga pasidalinti, pagrindžiant man savo teiginius, juk vis tik žinom, apie ką aš kalbu.

Sukčius tu, Ruslanai, ir tokiu toliau liksi. O su žmonėmis, kurie reikalų su tavim turi, aš nenoriu turėti nieko bendro.

* * *

Galėjau apie gautą atsakymą iš IYT World ir iš viso nesiskelbti, o tiesiog konstatuoti, kad buvau teisus jau pirmoje dalyje, kurios, tarp kitko, ne tik būčiau nepratęsęs, bet juk, taip logiškai galvojant, net ir tos nebūtų iš viso buvę. Tiesiog derėjo iškart išimti visas savo “makles“ (o manęs atsiprašyti, aišku, galima ir pamiršti, nes aš iš tiesų niekuo ir dėtas – tik sukčiaujant pričiupau).

gosail11 (planet3 org)

Vsio zakonno, ane? (iš planet3.org)

Dar turiu pranešti, kad po antrosios dalies jau parašė ir Sergey Ananin iš Hidrosphere.ru domeną bevaldančios Kaliningrado rusų bendrovės, kuri mūsų Europos Sąjungos pašonėje buvusioje Prūsijos sostinėje užsiima jachtų prekyba, ir kurie bendrininkautų Go[ForkYour]Sail.lt bendrovei, dalindami IYT diplomus (nes jie tam reikalui turi, bent jau kol kas, licenciją – kurią buvo pagrasinta atimti, jei lochatronas suksis). Ne dykai, aišku, “bendradarbiaus“, bet ten jo komentare yra ir nustebimas, ir apsimestinis naivumas, ir kiek jis čia iš google translate (kuris turi konkrečias pavardes žemiau, aišku) supratęs, ką parašiau ir pan.

Aš jam mandagiai (Ruslikai, sutik – juk mandagiai Sergėjui parašiau, tiesa?) padėkojau už išdėstytus jo paaiškinimus. Pasakiau, kad jei jis neprieštarauja, paskelbsiu jo komentarus vėliau, reikalui esant, nes kažkaip vis dar tikėjausi, kad nereiks trečios dalies (esu optimistas, ir ką jūs man?!). Dar išreiškiau apgailestavimą, kad jam teko (suprantamas damage control – bet, deja, nepakankamas: too late, too little) aiškintis už kolegas, kurie to padaryti nesiteikė (ne, nu aš suprantu – jie gi čia iki šiol, matyt, manosi esą teisūs!).

Po IYT World atsakymo, manau, kad pono Sergėjaus Ananino komentaro aš nepublikuosiu jo paties labui. Ypač, kai juodu sugretini…

Laikykime tuos rusus geranoriškais ir paprasčiausiai suklaidintais sukčių iš Klaipėdos lochatrono atsitiktiniais dalyviais. Suteikime buvusiems “vyresniesiems broliams“ krikščionišką atlaidumą (gi esame europiečiai iš Marijos Žemės, ar ne?) ir duokime jiems face saving exit option, gerai?

Juk galėjo juos suklaidinti con artists in da Memel? Galėjo. Šventas naivumas tenebūnie dabar baudžiamas.

Aš tikiuosi, kad mudu vienas kitą supratome, ponas Sergėjau. Nuoširdžiai tikiuosi. Neperveskime į asmeniškumus, o jūsų komentarą iš saugyklos ištrinu, kad nebekiltų ir man pagunda į jį atsakinėti savo komentarais, kurie pradžiugintų tik spragėsių mėgėjus.

* * *

Bet manau, kad tauta turi žinoti savo herojus!

Tad juos ir įvardinkime pagal nuopelnus:

 • Ruslan[as] Arbušauskas, džk Rokas Arbušis, džk Ruslikas, pasirašinėjantis CEO. Samdytas direktorius jachtų nuomos bendrovėje UAB ”Penki vėjai“, valdančioje ir domeną gosail.lt, kuri apsimeta atstovaujanti IYT World (iki šiol, kai šis įrašas rašomas) ir rengianti mokymus (pakoregavo: suprask, parengiamuosius, aha…) IYT diplomams gauti. Bendrovė yra gavusi kalbininkų prizą už gražų UAB pavadinimą ir Valstybinės Vartotojų Teisių Apsaugos Tarnybos nelabai gražų įvertinimą, kaip jie savo klientų teises pažeidžia
 • Audrius Ramanauskas, džk Au-au-au, džk Greitukas. Yra aukščiau minėtų “mopedų“ savininkas (ar tik bendrasavininkas?), ir, panašu, tiesiogiai kaip Jo Ekselencija Įmonės Valdymui pagal padėtį dar ir į uabčiko reikalus besikišantis (ar visus “nuopelnus“ atiduodam Ruslikui, ką, ponas Ramanauskai?). Kitam savo verslui, užsiimančiam aviabilietų pardavimo tarpininkavimu, pasirinko bendrapavardžio (ne, ne vieno iš LLKS vadų) pseudonimą domenui. Algis nemėgsta šios pravardės, kuri jo muzikos grupėje yra sudedamoji dalis, tad pretenzijų Au-au-audriui nereiškia. Klientai tik kartais reiškia (taip, turiu reiškimus, bet neturiu kol kas preteksto juos publikuoti). Matyt, visi jo verslai tokiu lochatroniniu modeliu veikia? Spręsti jums, o aš apeisiu. Nes smirdi (kalbant apie anonimus, pasirašinėjusius komentaruose bezdukais, kurie iškeliavo į kibernimatinius atolus).
 • Valerijus Bogunas, džk Rublis, džk Pencinykas, džk Mesingo palikuonio pasekėjas, galintis paaiškinti metafizinius pokyčius skysčiuose, kurie neigiamai paveiks jūsų karmą, aurą ir biolauką su fengšui. Taip nuoširdžiai, tai va ko šitas į anų dviejų kompaniją pats įsiprašė, aš irgi nesuprantu. Bet šitokio jo nepirmąkart prasiveržiančio neadekvatumo ne aš vienas jau nebepaaiškinu, tai galiu tik spėti, kad norėjo savo didelę kvalifikaciją prakišti lochatronui ir pasiimti savo atlygį, o čia kažkokie netikri buriuotojai, matai, į bizniuką įsikišo (ačiūdiev, jo nėra LBS darbo grupėje, brukančio savo “kvalifikaciją“, bet raštais tai gali ne tik mane vieną linksminti – gaila tik jiems laiko skirti, tiesą sakant). Na, dar yra 2011 metais ruošęs referatą “mopedų“ čarterio sutarčiai, kurią vėliau VTAT pripažino netinkama, bet tai čia juk tik VTAT be kvalifikacijos gi, ne raštinYkai, aha. Atidirba tad iš visos širdies ir dykai bei savanoriškai lochatrono advokatavimo PR reikalams (trumpiau: apkalbomis ir mano šmeižtui, jei nekompromituoti pačios PR sąvokos).
 • Rita Valantytė, minėtame “mopedų“ ir lochatrono UAB dirbanti pardavimų vadybininke (ar gal vadove, ar administratore, kaip ten iš tiesų pareigos, patikslinsit, nes suprantu, kad “lietuviškai ir rusiškai kalbama puikiai, tik sunkiau angliškai“, o man va kažkaip ta kalba dokumentai atėjo?). O taip, pasakysite – ji tik savo darbą dirba ir lochatroną perpardavinėja, tai kaip ir niekuo dėta, ar ne? Anie, kur žydus į krosnis kišo, irgi taip paskui teisinosi, priminsiu, tai sugalvokite man ką nors įtikinamesnio. Nes gal pilnametis žmogus jau įgalus suprasti, kur ir ką dirba, ir pajėgus nuspręsti, ar šis darbas dera su jo įsitikinimais? Ai, bet čia tik man taip atrodo… Tada – negali pykt.

Na, o “kolegos iš Kaliningrado“, vedini Sergėjaus, tiesiog pro šalį ėjo ir nuėjo (pavėpsoti už kampuko, kuo čia gi baigsis?). Arba ne ėjo, o plaukė, kaip pas juos sakoma. Neatsirinko tik, į kurį laivelį lipo, nes, matyt, tik lietuvių liaudies dainuškose “dievas davė man protelį, kad nesėdau į laivelį“, o rusų tauta gi jėzukristiški jūravaikščiai (rus.), todėl yra linkusi į pamokymus, idant jaučiasi didesni už mus, artojus iš sodžių ir šilojų.

Tiesa, ciniškai pastebėsiu: kai laive plevėsuoja Trispalvė, o ne Trikolioras, tai laive dar veikia Lietuvos Respublikos, kuri yra Europos Sąjungos narė, o ne Rusijos Federacijos, kuri nėra Europos Sąjungos narė, įstatymai, nepriklausomai nuo to, laivas dar teritoriniuose vandenyse ar jau atviroje jūroje, kaip ir crew list pareigos keleivio ir įgulos nario nesikaitalioja nuo laivo vado užgaidų ir atstumo iki kranto.  Bet tai čia tik lochams juk tai nežinoma?

Nors schemutė dabar bus tokia: kadangi “mopedas ne jų“ – tai jie tik išsinuomos čarteriui (tai vadinasi “bendradarbiauti“ – i vsio zakonno © LBS Garbės Narys Nr. 3, a.a.), o ta proga ir lietuviukus diplomais apdalins po Trispalve, o ne Trikolioru, nes gi, žinia, dar ant kokio marinisto-landsbergisto užsirausi, kuriam spalvos ne tos plevėsuoja, tai kam rizikuoti?

* * *

Tad tie menkystos, kurie lindo iš palovio ar šiaip dėl kompanijos tarsi, arba ne, bet paskui komandą “palūndra, mūsiškius muša!“, turėtų susirūpinti savo moralinio kompaso kalibravimu. Aš suprantu, kad mūsų visuomenėje dėl sukčių ir vagių įsivyravusios abuojos tolerancijos nemenka deklinacija, bet jūsų, ponai skalikai, asmeninė to kompaso deviacija jau kelia abejonių, ar prietaisas (sic!) tinkamas naudojimui iš viso. Sakiau, kad leisiu jums likti paklydime, bet nebelįskite man daugiau į akis “advokataudami“. Nes jūsų reikalas paprasčiausiai dvokia. Iš toli. Ir čia jūs žodžio neturėsite (pajuodinta aukščiau).

Pretendentai į Darvino apdovanojimus, kurie teikėsi palikti viešumoje grasinimus panaudoti smurtą prieš mane (atskirai primenu dar Rubliui, nes opšro akutėmis paskui vėl lįs meilikauti per kokią Bitlo vakaronę), laikykitės gal per saugų atstumą ir atokiau, nes priimu juos rimtai (matote, išsigandau, aha), išsisaugojau ir pasilieku teisę į savigyną nuo jūsų neprognozuojamo smurto protrūkio ir sveikos nuovokos neturėjimo.

Kitaip tariant, jūs tai man priežastį pasiteisinti po to jau davėte, o patys, ar pagalvojote, kuo pasiteisinsite (neatsistebiu žmonių kvailumu mėtytis viešais grasinimais susidoroti). Tad ir neduokite kitos priežasties, tai pakaks, kad laikysiu jus tiesiog mulkiais.

Taip pat aš dėkoju visiems tiems, kurie, man pradėjus šią istoriją viešinti ir narplioti, rašė mane palaikydami – asmeniškai ir viešai. Dėkoju ir pareigūnams iš IYT World, kurie išsamiai supažindino su jų pačių atlikto tyrimo eiga ir rezultatais bei neformaliai mane informavo, kuomet aš jų paklausiau. Ką pastarieji toliau darys, jau kaip ir ne mano reikalas – I rest my case.

Dėkoju visiems tiems, kurie davė patarimus, dalinosi informacija ir persiuntė papildomus dokumentus prie istorijos ir tam, jei sukčiai sumąstytų dar ir bylinėtis, reikalaudami mokesčio už neturimą garbę ir seniai jau išbarstytą orumą, kad galėčiau pagrįsti kiekvieną aukščiau ir anksčiau išsakytą teiginį. Taip, turiu daugiau, nei reikėjo publikavimui ir iš viso pradžioje ketinau surinkti. Ačiū jums!

Vis tik malonu žinoti, kad mano pusėje padorių ir moraliai tvarkingų žmonių pasirodę esą daugiau. Ženkliai daugiau. Tas negali nedžiuginti.

* * *

gosail10 (cartoonresource com)

O tikrai prasisukot? (iš cartoonresource.com)

O sukčiai ir lochatronas?

Manau, kad IYT World savo poziciją, su kuria supažindino ir mane, išdėstė lochatrono suktukams labai aiškiai, o kokių priemonių jie imsis, aš ir nežinau. Gal palauks, kol koks ruslikinis “lochelis“ atliks mokėjimą, kad būtų fiksuotas konkretus finansinės, o ne menamos ar juridinės, žalos faktas. Nors kartais žaidimas nevertas žvakių: kas mūsų krachaborams uždarbis, tas globaliai ir ilgalaikės strategijos besilaikančiai, o ne trumpalaikės naudos besivaikančiai kaip Go[ForkYour]Sail, bendrovei gali būti nevertos dėmesio ir nurašytinos verslo išlaidos. Kaip sakiau, čia jau nebe mano reikalas.

Tik tiek, kad lietuviams kaip tautai Ruslikas su Audriuku jau garbės IYT World akyse nepridėjo, ir kiti galimi pretendentai, norintys iš tiesų tampti IYT mokykla Lietuvoje, gali sulaukti kiek šaltesnės reakcijos ir skrupulingesnės priežiūros bei patikrinimų. Švelniai tariant.

SEO nustatymai ir temos įdėjimas į atskirą lapą skipper.lt, manau, leis sumažinti galinčių užkibti lengvatikių skaičių ateityje, o reputacija, jei dar kam rūpi, matyt, taip lengvai nebeatsistatys ir šis sukčiavimo faktas savaime neužsimirš.

Tiesa, Ruslikas dar pretenduoja į LBS kvalifikacinę komisiją, tad sakau “aleluja, brol!“, nes juk nesu LBS narys ir į jų vidaus reikalus, ką ten laikyti on board, aš nesikišu. Paprasčiausiai tokių tipų galimas atsiradimas egzaminuotojų komisijoje nuvertina kitų garbingų buriuotojų ir LBS narių nuopelnus ir autoritetą, ir tiek.

Tai ar lochatrono įsukimas vertėjo tų faktinių uždarbių, ką? Ir kokie jūs viarslinykai, atsiprašant, kad negalite dirbti sąžiningai?!

Suprantu, sunku būtų jums asmeniškai neįprastu ir sovietinių tarakonų knibždančiomis makaulėmis nesuvokiamu sąžiningu ir garbingu būdu pralobti, bet už tai lengva būtų sąžinei, jei toji dar kažkur užsimarinavusi yra. Pabandykite kada, jei dar ne tiek beviltiški. Gal net ir patiks.

Nes paskui net ir čiulpimo kursams rengti reputacija gal irgi bus per menka, nors dabar jau estate po visko tikrai įgudę (Rublio draugas užrodė, bet tai kam dar draugai reikalingi, tiesa?).

You suck, sukčiai jūs lochatroniniai.

Komentarų: 14

 1. Visada dziuginate savo irasais, kol neradau sito posto pilno nusivylimo, pagiezos ir pavido (su i!). Viesumas geras dalykas, tik metodai ir terminai zeku. Jauciasi bachuras sedejes arba gerai rusu valdo. Susitaikykite kriskcioniskai bukit geri atleiskite.

  Patinka

 2. Kazkaip pradejau skaitysi nuo komentaru ) ir Skipper.lt raso “Bet žmonės užimti, manau, tad pasitenkinau tuo, ką gavau ir, tuo remdamasis, išdėsčiau šitą poziciją aukščiau“, o straipsnyje raso: “Panašu, kad gavau daugiau, nei prašiau“. Tai ir suabejojau ar verta toliau skaityt, nes tiek kiek perskaiciau tai radau tik pykti ir apsivardzaivima, ir nezinia del ko.

  Gal per toli gyvenu, kad zinociau is kur tas karas. net ne karas o tik rekimas is vienos barikadu puses.
  Ir kolkas neginu nei vienos puses.
  Cia pyktis eina del programos ar del mokymu? programa ir man juoka sukele ( ypac kur Bowman ismoks padavinet reikiamus daiktus is kajutes)
  Bet politiniu partiju programos lygiai taip pat sukelia juoka.

  Mano nuomone gosail yra gerai, bet tie mokymai turetu but pagal LBS programa.
  Taip kaip UK kompanijos kurios nuomuoja jachtas organizuoja ir kursus, tik tuos kursus veda turintis tam leidima daryti zmogus.

  Patinka

  1. “Aš Pasternako neskaičiau, bet nuomonę irgi turiu“ – iš tos serijos?

   Kodėl gi tau neperskaičius visko nuo pradžios? Taip nuo pirmos dalies. Be išankstinių nuostatų. Be pykčių. Ir tada nuomonę susidaryti ir ją čia pareikšti.

   Karo nėra. Yra sukčiai, ir yra jie ne šiaip čia įvardinami. Nes jei parašyčiau trimis eilutėmis (o taip buvo padaryta FB iki visų įrašų) – visiems dzin. Dabar išgirdo. Vadinasi, rašyta ne veltui.

   Kartais negana pasakyti “čia stoviu aš“ (žinai, kieno žodžiai?). Kartais reikia nebūti politkorektišku, švelniai tariant.

   Patinka

 3. na, vis tik pasigedau tikro finalo. galvojau jau viskas, taškai padėti. ale bet tačiau dar ne. lauksim bis’o 🙂

  Patinka

  1. Žinai, aš paprašiau IYT World išdėstyti oficialią poziciją, o ne vien tai, ką man maloniai ir labai išsamiai surašė (susirašinėjimas jis ir lieka privačiu susirašinėjimu), kad galėčiau publikuoti skipper.lt. Bet žmonės užimti, manau, tad pasitenkinau tuo, ką gavau ir, tuo remdamasis, išdėsčiau šitą poziciją aukščiau.

   Jei įžeistoji pusė privers – publikuosiu daugiau, bet tam, manau, reikia arba korespondencijos savininko leidimo, arba teismo sprendimo.

   Man iš tiesų keista, kad kažkam nedašuto jau po pirmo karto, ir kad reikėjo antrojo įrašo vėl apie tą patį, ir kad reikėjo dar ir jau IYT World’ui rašyti laišką Ruslikui su Sergėjumi, kuriuos pastatė į pozą dziu ir apturėjo sodomijos aktą (kuris priimančiai pusei, matau, sukėlė lytinę aistrą, nes pakoregavo tik išsireiškimus į aptakesnius, bet lochinimo schemutės nepakeitė).

   Jų reikalas, ką jie ten darys. Mano reikalas apie lochatroną įspėti. Ir dar čia atsiras atskiras puslapis, tad ne, sraute tema neprapuls. 🙂

   Patinka

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.