2012-iesiems baigiantis


Eilinį kartą pasauliui galas ir vėl neatėjo, tačiau nenumaldomai ateina 2012-ųjų metų nuo Kristaus gimimo pabaiga, ir, matyt, tai gera proga atsigręžtį į šio tinklaraščio kilvaterį, kiek jis čia priputojo per šiuos metus.

* * *

Pirmiausia, kiek buriavimo man pačiam būta 2012-aisiais.

Lygiai vienas kartas Galvėje su Dėde Romu, kuris savo sūnaus buriavimo mokymo labui nepagailėjo pasodinti laivę ant visiems Galvėje gerai žinomos seklumos ir, demonstruodamas įvairius nuplaukimo būdus, ją jau per tai užsodino meistriškai taip, kad teko sūnų mesti per bortą, kad tas imtų ir nustumtų (už tai sūnus tėvo rogutėmis išvežti žiemą į mišką prie manęs vis tik nežadėjo).

Pastebėsiu, pamokos tema ir man buvo įdomi, nes esu ant seklumų sėdęs tik su švertbotu, o tai – anokia ir praktika, kai tereikia tik tą šliūžę susirinkti, ir jau nuplauki. Tikiuosi, kad praktikoje visų tamsta trenerio Romualdo metodų pritaikyti neteks, tačiau geriau vienąkart patirti linksmai ir be streso, nei šimtąkart perskaityti protingose knygutėse, girdėti paskaitose ar tik iš jūros vilkų pasakojimų, o paskui kartą užsėsti ir rėkti “vėl gegužio žiedai, gelbėkit-padėkit!!!“.

Tad šis vienas kartas man asmeniškai atstojo tikrai ne vieną būtą įprastinį plaukimą. Nors ir šiaip smagu buvo.

O kad planuota buvo trys rimtos kelionės, o dviem iš jų rėmėjai pinigus atšaukė, bei trečiam, jau privačiam, šeimyna pasirinko verčiau pas žuvėdus kelio ženklus pakelyje skaičiuoti, tai gali tas kikentojas (nuo “kikenti“, ne “kikė“) Aukštybėse džiūgauti su tuo savo dievišku humoro jausmu, kad, žmogau, tu planuok, planuok, o aš einu spragėsių…

galas1

Kartais nematai laimės ten, kur ją turi (foto ne aš, bet keisčiausi – iš penberthcove.co.uk)

Arba, dar sakoma, davė Dievas dantis – duos ir duonos. Duoną, žinia, tenka užsidirbti, o laikas, kaip irgi žinia, yra pinigai. Nors žinau, kad sakoma, jei darbas trukdo buriavimui, tai mesk tą darbą. Bet šįkart perplanuoti nepavyko.

Tikiuosi, atsigriebsiu kitąmet. O aš jums dabar lieku skolingas ne tik įspūdžius iš 2010-ųjų buriavimo Egėjuje, bet dar ir iš susitikimo su galeonu “Vasa“. Pamenate, ką apie laiką tik ką pasakiau?…

* * *

Be abejo, dar vieną naujieną išgirdote metų pradžioje – apie VšĮ Burvedys įsteigimą. Aišku, jei būčiau sėkmingai įgyvendinęs anuos du minėtus projektus, girtis būtų kuo daugiau, o dabar yra taip, kaip yra. Ačiū dar kartą visiems rėmėjams, kurie nepagailėjo iš 2 proc. savo GPMo paskirti VšĮ.

Piktdžiugos pasakys, kad surinkau mažiau, nei pats VšĮ administravimas kainuoja per metus. Na ir kas?

galas2

Pirma, tai bent išsiaiškinau, kad VMI šiek tiek kitaip skaičiuoja, nei mes, vedini gerų norų, paramą aukojam. Antra, aš ir neplanavau iš šitos labdaros išlaikyti VšĮ – tam, kaip ir anksčiau, skirsiu savo lėšas. Tad šie pervedimai niekur neprapuolė ir bus skirti tikslingai kitąmet kilniems tikslams. Tiesiog pataupysiu.

Galop, anksčiau netgi reikalavimas būdavo, kad įsteigta VšĮ metus pinigais “nesitaškytų“, tai dabar, ačiūdiev, bent jau galima laisviau disponuoti ir neatidėti. Tad, manau, visai normalu, kad daugiau veiklos turėtų pavykti kitąmet. Idėjų netrūksta – trūksta pagalbininkų, o jiems sumokėti nėra iš ko. O kad ten koks šmikis ką nors padaryti pažada ir paskui paveda, nes čia tik man taip švietėsi, kad bus, kaip aptarėm – tai ne naujiena šitame astronavigaciniame pusrutulyje.

* * *

O va dėl ko realiai apmaudu, ir piktdžiugos gali paspringti savo organinėmis trąšomis, kuriomis gardžiuojasi, tai iniciatyva surinkti lėšas pirmojo lietuvio buriuotojo, kirtusio savo laive “Hermes II“ Atlantą, Broniaus Rožinsko atminimo knechtui Dangės krantinėje Klaipėdoje – juolab, kad šiam buriuotojui šiemet būtų suėję 100 metų.

Ponams iš uostamiesčio Tarybos šis įamžinimas yra gerokai žemiau jų tarpukojo kadaruoklių. Didelio palaikymo iš Lietuvos buriuotojų nesulaukiau (pasakykim taip – jokio iš LBS tarybukų ir narių, juolab), o palaikiusiems privatiems asmenims (dėkoju atskirai ponui Algirdui Vladui Borsteikui už iškeltą šią opią problemą!) jau aukas grąžinau, nes Klaipėdos savivaldybė netgi tikslinės sąskaitos tam neturi, palikdama tai tik buriuotojo dukters rūpesčiui ir, matyt, laikydama tai tik dukters užgaida, o ne miesto garbės reikalu.

Na, bet jie kažkaip stebuklingai 12 milijonų litų ketino sukrapštyti “nuleistų burių regatai“, nesigaili alaus jūros šventės organizavimui, kaip ir krantinės tvarkymui lėšų atranda (matyt, šiukšliadėžės yra tikrai svarbiau nei kažkoks strypas rišti laivui, kai ir laivas, kalbant atvirai, ten įplaukti nelabai gali, nes uostamiestis turi du pakeliamus tiltus dar nuo vokiečio likusius, tačiau neturi jokio reikalo juos kiloti, kad, neduoktudiev, eismas penkiolikai minučių kas dvejos valandos nesustotų).

galas3

Čia apie knechtą, pliką savivaldybę ir kiaules, kiek suprantu memelanderiškai (iš amazon.com)

Tiesą sakant, gal ir gerai, kad uostas iš tiesų priklauso Vilniui, o ne Klaipėdai.

Goskomsport LSRS, pasiėmęs tarpukario LBS pavadinimą, jokių sąsajų su tarpukario buriuotojais neturi (net ir savo simbolius bei uniformą pasidarė kitus), nepaisant to, kad LBS garbės nariu Nr.1 yra Bronys Stundža, bet ir tai, matyt, kad varguoliams (veikiau, mąstymu) Nepriklausomybės pradžioje padovanojo publikavimo teises į savo vadovėlį. Tad ši iniciatyva buvo savotišku testu. O nepavyko tikrai čia tik man?…

* * *

Na, o kad jau piktdžiugos paspringo, tai pereisiu prie tinklaraščio, ir kaip čia sekėsi, nes čia už tai – viskas puiku!

Pirma, tai jau metų gale akivaizdu, kad, ko gero, kito nišinio ir skirto burėms bei marinistikai lietuviško tinklaraščio, kuris sulauktų tiek peržiūrų, nebėra (pasigyriau).

Šiam momentui, kai rašau, peržiūros už 2012-uosius sudaro 51658, kai 2011-aisiais, palyginimui (nors ir startavo šioje vietoje tik nuo gegužės), sudarė 15965. Kasdien vidutiniškai po 145 vietoje 70 pernai. Geriausia diena buvo 2012 metų vasario 13 diena – 686 peržiūros (po to kažkaip statistikos grafiką žiūrint buvo keista, kad nedaug – “tik“ virš 200 per dieną, bet stulpeliai juk triskart trumpesni…).

Iš dalies, mane tai kaip ir turėtų džiuginti, bet iš tiesų – kiek liūdina. Nes mano RSS skaityklėje nelabai ką lietuviškai apie buriavimą ar marinistiką jau perskaitysi (Vėjo Pamušalai, Giedrius iš Kauno marių, baigęs savo pirmosios laivės tvarkymą, švediškasis Sailing Boy ir, netgi, PaPų komodoras iš Piranija – was ist das?!). Bent jau nuskilo Bitlui (ir kalbainiai grammar-nazi lengviau atsikvėpė) – į tojana.lt pradėjo rašyti Emilis (kaip čia prisiviliojus ir man?…).

Aišku, pagrindinė LBS kajutkompanija ten ir renkasi, o dar ir žurnalas “Vėjo!3“ prisidėjo (pranašavusieji greitą galą teužkanda tuo, kuo jau paspringo maniškiai piktdžiugos), tad Bitlas ne veltui tapo atsakingu jau ir už LBS komunikaciją (kas kiek ironiška, žinant jo pomėgį miegoti pasikišus po pagalve Jablonskio vadovėlį, tačiau gebėjimų komunikuoti, imti ir padaryti – čia jau, kap saka, duskit pavidolei!).

Savo ruožtu, aš džiaugiuosi, kad prie rašymo čia prisidėjo Dėdė Romas, Evelina K. (it’s a Sony!) ir, ypatingas ačiū – Valdui Japertui, kuris ėmėsi iniciatyvos atgaivinti vieno iš lietuvių buriavimo pradininkų Salio Šemerio prisiminimus, pridėdamas jums pasmaguriavimui ir Vytauto Andžejausko pasakojimą apie plaukimą ta pačia laive “Tegu“, ir, manau, šiuos tarpukario buriavimo pasakojimus pratęs dar ir kitąmet.

O taip, dar ne tik bus ir apie Povilą Julių Labanauską (ačiū Henry L. Gaidis už visą jau dabar man atsiųstą info!), bet yra ir viena iniciatyva, kuri prasidėjo nuo Valdo, buvo paskatinta tinklaraščio skaitytojo Nerijaus Treinio (ačiū už Henrio kontaktus!), po to pasiekė Romą Adomavičių, istorijos skyriaus vedėją Lietuvos Jūrų muziejuje, ir štai – turime, neperdedant, nacionalinio masto sensaciją, prie kurios dabar jausiuosi irgi kiek savo nagus prikišęs: surasta paskutinioji Lietuvos karo junginio vėliava, neatitekusi priešui – tarpukario Lietuvos karo laivyno karo vėliava!

Ir jei tam pasitarnavo šis tinklaraštis, tai argi gali dar man būti koks geresnis pasitenkinimas dėl to, kad čia dar iki šiol jį vedu?

Tad reikia ne tik tęsti, bet ir plėsti!

galas4

(iš illbringyouthehorizon.tumblr.com)

Ir jau pastebėjot, o kai kas prie šito gero ir priprato, kad dabar įrašai pasirodo dukart per savaitę, o kartais ir tris, ir jei kurią savaitę tik įprastą dienelę pradelsi – tai jau, žiū, ir renkasi niauriomis ir nieko gero nežadančiomis piratiškomis fizionomijomis kokie olandai su folksdoičėmis, nusistvėrę kobinius…

All hands ahoy! Pasirengti abordažui!

* * *

Tad aš darkart dėkoju visiems bendraautoriams, palaikytojams, iniciatyvų skatintojams ir mieliems mano skaitytojams – be jūsų juk nebūtų ir skipper.lt! Gerų jums ateinančių 2013-ųjų metų!

Pabaigai vietoje turinio sudėsiu, apie ką buvo rašoma 2012-aisiais:

 1. Sveikinimas pačią pirmą metų dieną – ir jums
 2. MBA-2011 ir Trijulė su dovanomis buriuotojams – žurnalas “Vėjo!3“ organizavo Metų Buriuotojo Apdovanojimus (principe, tai kaip ir buriuotojiškas Oskaras, tik jo vardas yra Osvaldas, panašus jis į Bitlą, o tris kampus, kad nesugriūtų, laiko Eglė). Ir aš ten buvau, alų-midų-boržomį gėriau.
 3. Žemyn Upe 2011 (II) – Ūla. Šilti prisiminimai iš vasaros, kur ne buriuota, bet vis tiek vandens laivyba. Indėnai ir skautai galanda tomahaukus bei smailina erelių plunksnas.
 4. Jūros dvelksmas Vilniuje – mylimiausias Lietuvos muziejus atvyksta į sostinę. Aš gaunu dovanų.
 5. Laivė gauna variklį – apie VšĮ Burvedys įsteigimą.
 6. Didžkių sugrįžimas – apie Tall Ships Cultural Regatta Klaipėdoje.
 7. Škiperis? – prie visokių eiliuotų vairininkų ir tituluotų kapitonų pripratusiems bus įdomu sužinoti, o kaip gi čia vis dažniau lietuvių buriuotojų žargone ima linksniuotis “škiperis“, ir kodėl šis žodis yra geriau.
 8. Vakaronė pas Bitlą – pranešėjas aš. Reklama. Arba anonsas.
 9. Mama Sodra – marinistikos propagandoje. Nustebsite, kaip mūsų socialinio draudimo būstinė propaguoja meną, ir ne bet kokį!
 10. Magnus Olson: geriau nei Volvo. Vilniuje Ambersail buriuotojų klubo kvietimu viešėjo Mangė. Ir aš ten buvau! Apmaudu, kad tik mano klipas yra išlikęs vienintelis iš to susitikimo.
 11. Kai gezai užsinori jachtos. Bendro pobūdžio mano patarimai, padedantys apsispręsti, kokios jachtos iš tiesų norisi, kad ji teiktų kuo didesnį malonumą ant vandens, nes vaizdiniai ir tikrovė nebūtinai gyvena toje pačioje gatvėje.
 12. Romantiškų svajų laivė. Vasario 14-os proga leidau romantiškai papokštauti. Kai kas sako, jog jiems tas jausmas kaip niekam kitam pažįstamas, o svajonė suprantama.
 13. Rožinsko knechtas. Iškeliam problemą, paaiškinam, kodėl tame yra problema. Gal blogai aiškinam, kad ne visi supranta?… Nors ne – juk tai yra TRYLIKTASIS įrašas metuose, tai kaip čia gali sektis, ar ne?
 14. Einamieji: Burvedys, knechtas… iš esmės, tai ataskaita, kokioje stadijoje yra iniciatyvos ir jų realizavimas.
 15. Einamieji: dėl Rožinsko knechto. Mums vis dar svarbu.
 16. Atrasti buriavimui Dodekanesą. Apie tai, kaip aš vakaronėje pas Bitlą jūros vilkams pasakojau, kaip gera buriuoti Egėjo jūroje, ir kodėl ne tik gera, bet ir dera ten buriuoti. Taip ilgai iki tol nesu kalbėjęs…
 17. Pas Bitlą – tik pozityvas! Artūras Dovydėnas veda motyvacinį seminarą. Principe, tai kaip ir buriuotojiškas koučingas.
 18. KBM vs LBS, arba Kažkas papuvę toje danų karalystėje? Įvyko Artūro Dovydėno Kreiserinio Buriavimo Mokyklos kalėdinis vakarėlis – ir kokios iš to seka išvados.
 19. Ir nusileido iš debesų… Naglis Šulija! Taip, tas pats Šulija, tas pats Naglis – veda seminarą buriuotojams apie okliuzijas ir ne tik.
 20. Tarpukario buriavimo albumas. Ne lietuvių, bet atrinkau įdomesnias nuotraukas. Ne tik istorijos ir buriavimo mėgėjams.
 21. Apie halZuojantį Būfordą. Pasišaipymas iš to, kaip iš didelio rašto išeinama iš krašto. Vieno ilgamečio susireikšminimo pasekmės, įtvirtinančios klaidas viešumoje, nes – “o kas tu toks?“ arba “ir triedė žuvėdros ant mano plataus pilvo“.
 22. Apie laivo vėliavą (1). Kas yra ensign ir kur jį dera iškelti?
 23. Salismiundė 1609. Apie, ko gero, vienintelį istorijoje Lietuvos jūrų mūšį – laimėjom triuškinančiai prieš švedus! Trafalgaro mūšio veteranai rezultato pavydėtų kartu su admirolu Horacijumi Nelsonu.
 24. Po trolių vandenis. Škiperis Martynas Puidokas vakaronėje pas Bitlą pasakoja apie vieną iš savo kelionių – ne po karibus-viduržemius.
 25. Apie laivo vėliavą (2). Tęsinys.
 26. Olandas pradeda ir baigia. Vakaronė pas Bitlą ir… ką ten gūglas išverčia gay soon die master?
 27. Taisyk !@#$%^ žodžiui kelią! Ypatingas įrašas, skiriamas balandžio pirmąją… keikūnams. Pridedamas lietuviškų jūrinininkiškų keiksmų žodynėlis.
 28. Dabar jau yra. Apie vikės nematomo fronto karį – Valdą Japertą.
 29. Apie laivo vėliavą (3). Kaip ir pabaiga. Arba pradžia kitoms temoms.
 30. Kelionė į Alandus. Dėdė Romas pasakoja…
 31. IKEA pradeda ir…? Baldas, kuris tampa burvalte. Kodėl gi ir ne?!
 32. Balandis – labdaros mėnuo, arba 2 proc. GPM.
 33. Lietuvos karo laivynas tarpukariu. Apie Gintauto Surgailio knygą.
 34. 40! Mano škiperis ir instruktorius Vitalijus sulaukė kalmukų rojaus.
 35. Esantiems jūroj (1). Dainos “Za tiech, kto v morie“ nuoseklus, literatūrinis, adaptuotas vertimas į lietuvių kalbą. Su akordais.
 36. Esantiems jūroj (2). Komentarai ir paaiškinimai dėl dainos vertimo.
 37. Matt Rutherford. Pirmasis. Taip, tai iš tiesų pirmasis buriuotojas, apiplaukęs, ir dar solo, ir dar be sustojimo, abi Amerikas – tiek pro Horną, tiek ir Šiaurės Vakarų laivų keliu.
 38. Stumbras. Stipriems ir laisviems. Sako, kad tai apmokėta girtuoklystės propaganda. Gaila, kad man už tai vis tik nesumokėjo, o kaltę dėl savų silpnybių tik nevykėliai, kaip koks Paksius, kitiems ir permeta.
 39. Magės naminis troškinys. Viena iš kambuzo temų tinklaraštyje. Niom-niom-niom.
 40. Broniui Rožinskui – 100! Minim pirmojo lietuvių buriuotojo, įveikusio Atlantą savo jachta “Hermes II“, gimimo jubiliejų. Minim, nes pamirštas ne tik goskomsportinių funkcionierių.
 41. Paskutinė diena! Priminimas dėl VšĮ Burvedys parėmimo. Ačiū!
 42. Kitokia istorija apie Lietuvos karo laivo kovą su kontrabandininkais. Užsuko Romas Adomavičius, o aš reabilituoju apšnekėtą nepelnytai pirmąjį laivo “Prezidentas Smetona“ kapitoną Adomą Daugirdą.
 43. Kitokia istorija… o kas toliau? Tęsinys, o gal ir epilogas. Susipažinkite su Juozu Tamošausku ir Povilu Julium Labanausku.
 44. Galvės taurė: anonsas. Pranešu apie trijų etapų regatą, tačiau gaila, kad pats į ją neatvykau paspoksoti. Bet Vilniaus jachtklubas vis tik gyvas!
 45. Apie NM ir km koreliaciją. Navigacijos pamokėlės gali juk būti linksmos ir suprantamos “civiliokams“!
 46. I got style, baby! Tinklaraštininkai rinko stilingiausius tinklaraščius, mane įvardino, vardinu ir aš.
 47. Dėl B. Rožinsko knechto. Gavau atsakymą iš marinistų ir valstybininkų uostamiesčio (sic!) savivaldybės. Dieve dieve, koks tu kūdas…
 48. Apie sienas Kuršmarėse. O iš tiesų galvose – buriavimo perspektyvos Kuršių mariose, ir kodėl rusai “kalti“.
 49. Kur kurėnų regatos? Lyg ir retorinis, bet, vėliau paaiškės, visai ne šauksmas tyruose.
 50. Parado chuliganas. Ne apie Petrą Gražulį ir gėjus, o sietina su Anglijos karaliene ir jūrine valstybe.
 51. 1940-ųjų birželis – paskutinės Lietuvos karo laivyno dienos. Dokumentai, kurie kalba apie okupaciją pačių okupantų kalba.
 52. LBS buriavimo mokykla. Ne apie šių dienų didžiavyrius, aišku. Pristato Valdas Japertas.
 53. Jūrinės Lietuvos žvejų regatos. Valdas Japertas mygia ant dabartinių žuveliautojų garbės ir orumo.
 54. Dumti į Šiaurę (0). Įžanga kelionės į Estiją aprašymui. Ne buriavimas, bet tema neapeita.
 55. Dumti į Šiaurę (1). Tęsinys apie Saaremą.
 56. Dumti į Šiaurę (2). Tęsinys apie Tallinn.
 57. Dumti į Šiaurę (3). Pirita – olimpinio sovietinio buriavimo buvusi šlovė ir realybė.
 58. Dumti į Šiaurę (4). Tartu – kitas galas nuo jūros.
 59. Dumti į Šiaurę (bonus). Apie Estijos rusių akis. Sakykite ką norit, o mūsų merginos – gražiausios!
 60. Sveikinimai KJP! Lietuvos karo laivyno dieną minint.
 61. Kai pūsteli… išrašas iš laivo žurnalo. Olandas pristato savo “Carpe Diem“ laivo žurnalo išrašą apie netipines buriavimo sąlygas Klaipės uosto įplaukoje, ir ką reiškia būti Liuciferio skalbyklėje.
 62. Kurėnų regata. Įvyko! O ką sau manėte?! Goskomsportas gali riesti nosytes ir sakyti “fe!“, bet tikriems burių aistruoliams tai yra istorinis įvykis.
 63. Paskutinė vasaros diena. Trumpa esė. Marinistinė, jei ką.
 64. Sezono… atidarymas? Dėdė Romas pasitinka pirmutinę rudens dieną ir suteikia man džiaugsmo per mano vardadienį.
 65. Sveikatos mugė. Tokia įvyko Vilniuje. Buriuotojų joje nebuvo. Nes buriavimas – nesveika veikla (kepenims kenkia), o LBS būstinė, žinia, ne sostinėje yra. Pavirkaukit dar apie tai, kaip vaikai nenori rinktis buriavimo.
 66. Valdas Japertas: Antroji Lietuvos vėliava. Tema, nuo kurios prasidėjo sensacija…
 67. GPM 2 proc. Labdara. VMI pervedė jūsų aukas ir kiek tai yra. AČIŪ! I iz meditatin.
 68. Nerijus Treinys tęsia: Antroji Lietuvos vėliava (2). Sensacija ima bręsti…
 69. Ne apie skautus. Tikrai. Nors jie mini jubiliejų. Įdomiai mini. Bet ne apie Lietuvos jūrų skautus.
 70. Tegu kelionė į Skandinaviją (1). Vytauto Andžejausko straipsnį atkuria Valdas Japertas.
 71. Tegu kelionė į Skandinaviją (2). Valdas Japertas tęsia Vytauto Andžejausko pasakojimą.
 72. Vėlinės. Jūrininkams skiriama.
 73. Tegu kelionė į Skandinaviją (3). Tęsinys. Neva, nedalyvauja regatoje aplink Gotlandą, nes yra vairo gedimas. Valdas Japertas paskui paneigs šitą teiginį, ir kaltės nemenka dalis teks ir pasakojimo autoriui.
 74. Tegu kelionė į Skandinaviją (4). Daug Stockholmas nepasikeitė nuo anų laikų.
 75. Tegu kelionė į Skandinaviją (5). Tęsinys.
 76. Tegu kelionė į Skandinaviją (6). Kaip ir pabaiga.
 77. Poetas Šemerys perka Tegu. Valdas Japertas atkuria Salio Šemerio rankraščius.
 78. Tegu kelionė į Skandinaviją: post scriptum. Valdas Japertas Salio Šemerio rankraščiuose atkasa nedidukę sensaciją – pirmąkart Lietuvos ne tik buriavimo, bet ir mūsų laivyno istorijoje! Tikroji priežastis, kodėl Tegu nedalyvavo regatoje aplink Gotlandą.
 79. Darkart apie vertimus. Ištaršau knygos “Kas kaip veikia“ vertimų dalį, skirtą buriavimui. Nežinau, ar gali būti blogiau, bet niekad nežinai, kol nesusiduri.
 80. Ar registruoti laivę Lietuvoje? “Galento“ škiperis Dainius Šilgalis iškelia problemą. Kuri funkcionieriams, valstybiniams ir visuomeniniams (sic!), net ir nėra problema?…
 81. Antroji Lietuvos vėliava – sensacija? Taip, tai yra nacionalinio masto sensacija. Ir jei kažkam atrodo kitaip – joks gydymas nebepadės. Ir mano užuojautos negausit. Ir jei šios vėliavos tikrai niekas nematys reikalo įsigyti, tuomet yra liūdniau, nei man atrodo, ir ją paveldės mano anūkai (nors aš jos dar ir neturiu ir, tikiuosi, tą vėliavą matyti Lietuvoje garbingoje vietoje, o ne savo ar privačioje jo žmonos lenkės kolekcijoje).
 82. Iš Šemerio raštų apie tapimą Tegu. Valdas Japertas toliau blusinėja Salio Šemerio, vieno iš buriavimo Lietuvoje pradininkų ir atkūrėjų pokariu, rankraštį.
 83. Kaip rašytojas poetą nuo buriavimo atkalbinėjo, o istorikas užstojo. Sovietinis koloborantas Antanas Venclova nesusižavėjo keturvėjininko Salio Šemerio maloniai pasiūlyta buriuotojiška pramoga. Ir dar kritikavo, šmikis!
 84. Salio Šemerio rankraštis: Pirmasis išplaukimas į jūrą. Visada būna pirmas kartas… O koks jūsų?
 85. Buvo eilinė savaitės diena. Evelina K. pasakoja apie savo susitikimą su “Krusenstern“ burlaiviu, apsilankiusiu Klaipėdoje (ar ne todėl užsuko, kad sovdepinės padugnės į valdžią grįžta?).
 86. Salys Šemerys apie germaniškas kriuksių nugaras, Storąją Bertą ir čiau-čiau. O iš tiesų – kur visa tai yra, ir kodėl taip vadinasi? Tarpukario buriuotojai žinojo. O kaip dabartiniai “vietiniai“, ką?…
 87. Vakaronės pas Bitlą: trečiasis sezonas atidarytas! Puiki Mingės anarchistų buriavimo klubo vicekomodoro iniciatyva jau tampa tradicine ir skaičiuoja trečiąjį sezoną. Žmonės per ledą net su jachtomis į jas važiuoja!
 88. Salys Šemerys apie sąskrydį Faerozunde. Ir apie aršias mergas su šautuvais.
 89. Kaip rašytojas poetą nuo buriavimo atkalbinėjo – pats prisikalbėjo. Istorikas Baltasis Vaiduoklis (pavardė redakcijai žinoma) surado pratęsimą istorijai iš A. Venclovos pusės – yra ir medžiagos apie patį Salį Šemerį. Šekspyro ir Tolstojaus skaityti nerekomenduoja – prastas stilius, sako.
 90. Ir paskutinysis 2012 metų įrašas, kurį matote aukščiau.

galas5

Kol vanduo kietas… (iš traveladventures.org)

Ačiū, kad buvote visus metus su tinklaraščiu skipper.lt!

Ahoy!

Komentarų: 1

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.